deska do prasowania
Wybór deski do prasowania nie powinien być kwestią przypadku, gdyż to właśnie od dobrze dopasowanego modelu zależy efektywność pracy | fot.: stock.adobe.com

Nowoczesne deski do prasowania – poznaj zalety takiej inwestycji

Niezbędnym elementem wyposażenia zakładów krawieckich, szwalni czy pralni są deski do prasowania. Często jest to także podstawowy sprzęt, który można znaleźć w gospodarstwach domowych, chociaż ten nieco różni się od profesjonalnych produktów. Jak działają deski do prasowania wykorzystywane we wspomnianych placówkach? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Sprawdź najważniejsze informacje.

Jak działa deska do prasowania? Sprawdź jej zalety

Głównym zadaniem deski do prasowania jest poprawa komfortu pracy. Ma ona bezpośredni wpływ na osobę, która obsługuje dane stanowisko. Wykonywana przez nią czynność jest nie tylko bardziej komfortowa. Deska pozwala również na sprawniejsze wykonanie obowiązków. Wykorzystywane w firmach wyposażenie tego typu jednak znacznie różni się od desek, które na co dzień znajdują zastosowanie w domach. Profesjonalne produkty określa się mianem stołów prasowalniczych. Zaawansowane technologicznie modele są zasilane elektrycznie, co gwarantuje szereg dodatkowych funkcji. Profesjonalne deski zasilane z sieci elektrycznej dają między innymi możliwość:

  • podgrzewania przestrzeni roboczej,
  • nadmuchiwania parowego,
  • odsysania wilgoci.

Profesjonalna deska do prasowania nie jest skomplikowanym urządzeniem. W zależności od wybranego modelu konieczne będzie zapoznanie się z instrukcją, aby w prawidłowy sposób wykorzystać jej potencjał. Deski z podgrzewaną powierzchnią roboczą są wyposażone w grzałkę z termostatem. Po podłączeniu urządzenia do prądu osoba pracująca na danym stanowisku może wygodnie kontrolować sposób pracy deski. Zarządza nie tylko temperaturą podgrzewania powierzchni, ale również wytwornicą pary czy odprowadzaniem wilgoci.

Deska do prasowania – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Wybór deski do prasowania nie powinien być kwestią przypadku, gdyż to właśnie od dobrze dopasowanego modelu zależy efektywność pracy. W sklepie Strima kupisz deski do prasowania, które dopasujesz do swojej działalności. Oferta dotyczy standardowych modeli, które gwarantują jedynie podstawowe funkcje. Znajdziesz w niej także produkty specjalne z dodatkowymi funkcjami, które jeszcze bardziej ułatwiają codzienną pracę.

Profesjonalna deska do prasowania powinna być wyposażona w szereg udogodnień. Wybierając sprzęt tej klasy, należy koniecznie zwrócić uwagę na jakość wykonania produktu. Wykorzystane w trakcie produkcji surowce powinny odznaczać się wysoką trwałością i odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia. Kluczowa jest również możliwość regulacji deski, co umożliwi dopasowanie jej do każdego pracownika. Profesjonalny sprzęt pozwala na regulację wysokości. Najczęściej można go ustawić od 60 do około 105 cm. Dodatkowe udogodnienia, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze profesjonalnych desek do prasowania to między innymi:

  • podgrzewanie przestrzeni do prasowania, które w znacznym stopniu ułatwia wykonywaną czynność,
  • funkcja zasysania powietrza przez deskę oraz wydmuchiwania go,
  • system umożliwiający odprowadzanie wilgoci, który przyspiesza proces prasowania i daje możliwość pracy z mokrymi jeszcze tkaninami.

Czy deska do prasowania z żelazkiem to dobra inwestycja?

Profesjonalna deska do prasowania często występuje w zestawie z żelazkiem będącym integralną częścią kompletu. Zdarza się, że produkt tego typu jest wzbogacony o wytwornicę pary, dzięki czemu nie ma konieczności przerywania pracy, kiedy trafia się na wyjątkowo pognieciony materiał. W urządzeniach nowej generacji znajduje się pełen system kontroli nad poszczególnymi funkcjami deski. Oznacza to, że pracownik nie traci czasu na włączanie i wyłączanie poszczególnych funkcji deski. Całym sprzętem może kierować za pośrednictwem żelazka.

Żelazka zintegrowane z deską do prasowania zapewniają również znacznie większy komfort pracy. Takie produkty zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o dużych obciążeniach i nieustannej pracy, inaczej niż dobrze znane żelazka, które są wykorzystywane na co dzień w domach. Sprzęt tej klasy jest nie tylko wygodny w użyciu, ale co najważniejsze – zapewnia dokładną pracę.

Deska do prasowania z żelazkiem – dopasuj ją do swoich potrzeb

Deska do prasowania z żelazkiem jest coraz popularniejszym rozwiązaniem. Przede wszystkim ten sprzęt można wygodnie dopasować do zapotrzebowania każdej firmy. Zależnie od preferencji i koniecznych do wykonania prac można zdecydować się na urządzenie, które gwarantuje szereg udogodnień, jak np. wcześniej wspomniany system odprowadzający wilgoć.

Profesjonalne deski często wyposażone są w dodatkową przestrzeń, umożliwiającą wygodne prasowanie rękawów, co jest kluczowe przy pracy z koszulami. Część profesjonalnych stołów do prasowania ma również możliwość podłączenia dodatkowych urządzeń. Wygodnym rozwiązaniem jest między innymi wyprowadzone złącze, do którego można podłączyć szczotkę parową lub pistolet do usuwania plam.

Gdzie sprawdzi się profesjonalna deska do prasowania?

Profesjonalny zestaw do prasowania sprawdzi się wszędzie tam, gdzie konieczne jest wyprasowanie dużej ilości ubrań. Dotyczy to między innymi szwalni, pralni czy dużych zakładów krawieckich. Sprzęt tej klasy umożliwia nie tylko wygodną, ale również nieprzerwaną pracę. Dzięki możliwościom, jakie oferuje stół prasowalniczy, można skutecznie poradzić sobie z każdym rodzajem materiału.

Materiał partnera

Sprawdź także

Środki czystości

Strategia codziennego sprzątania – jak utrzymać dom w porządku?

Codzienne sprzątanie jest najlepszą gwarancją utrzymania domu w czystości i porządku. Regularnie należy przede wszystkim …