urządzenie do prasowania parowego
Urządzenie do prasowania parą wodną umożliwia operowanie w pionie, bez użycia deski | fot.: StockAdobe.com

Jak używać prasowacza parowego? To proste!

Od dawna marzy Ci się wydajny prasowacz parowy, ale przeraża Cię wizja jego opanowania? Zupełnie niesłusznie. Urządzenie to zostało zaprojektowane tak, aby maksymalnie ułatwić pozornie skomplikowaną czynność prasowania. Choć na pierwszy rzut oka sprzęt ten może wydawać się trudny w obsłudze, w rzeczywistości sprowadza się ona do kilku prostych kroków. Zapoznaj się z krótką instrukcją i przekonaj, że prasowacze parowe mogą znacznie ułatwić życie.

Czym jest prasowacz parowy?

Urządzenie do prasowania parą wodną umożliwia operowanie w pionie, bez użycia deski. Dzięki temu unikniesz takich problemów jak przypalenia czy zagniecenia. Mimo wysokiej temperatury nic nie zagrozi nawet najdelikatniejszym materiałom. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu obowiązek prasowania odzieży i innych tkanin stanie się prosty i przyjemny. Zaoszczędzisz zarówno czas, jak i nerwy.

Jak używać prasowacza parowego?

Prasowanie za pomocą urządzenia parowego znacząco różni się od zastosowana tradycyjnego żelazka. Koniec z operowaniem na desce, czas przyzwyczaić się do pionu. Choć pierwsze doświadczenia z tym sprzętem mogą wydać Ci się skomplikowane, każdy kolejny raz utwierdzi Cię w przekonaniu, że warto zastąpić nim tradycyjne żelazko. Jak się za to zabrać?

Ubranie, które chcesz wyprasować, zawieś na wieszaku. Dopilnuj, by miało w powietrzu wolną przestrzeń. Jeśli chcesz ułatwić sobie pracę, klamerkami zaczep materiał również od dołu – tkanina będzie wtedy odpowiednio naciągnięta. Kiedy wszystko już przygotujesz, możesz zacząć prasowanie parą. Jak? Przykładaj końcówkę prasowacza bezpośrednio do materiału. Przeciągaj dyszą w górę i w dół. Nie warto przy tej czynności się spieszyć. Niech para dokładnie wniknie we włókna, by efektywnie je wygładzić. Co ważne, ubrania można prasować również od wewnątrz. Nie trzeba w tym celu obracać ich na drugą stronę – wystarczy wsunąć dyszę urządzenia do środka i powtórzyć czynność przeciągania jej z góry na dół.

Prasowanie takich elementów jak brzegi koszuli, mankiety czy kołnierzyki ułatwią Ci specjalnie zaprojektowane dysze. Dostępne na rynku prasowacze parowe cechuje ergonomia, łatwość obsługi i skuteczność.

Gdzie kupić prasowacz parowy wysokiej jakości?

Aby zamienić żelazko na prasowacz parowy, zapoznaj się z ofertą producenta SteaMaster. Znajdziesz tam różnorodne modele, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. Zaopatrz się w jeden z nich i poczuj, jak prasowanie w mgnieniu oka staje się łatwiejsze.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Środki czystości

Strategia codziennego sprzątania – jak utrzymać dom w porządku?

Codzienne sprzątanie jest najlepszą gwarancją utrzymania domu w czystości i porządku. Regularnie należy przede wszystkim …