firany bez prasowania
Jeżeli z powodu niechęci do prasowania zrezygnowaliśmy z zakupu firanek, na rynku pojawiają się produkty, które ułatwią nam utrzymywanie ich w dobrym stanie bez konieczności wykorzystywania żelazka | fot.: materiał partnera

Firany bez prasowania – 3 powody, dla których warto na nie postawić

Eleganckie firany potrafią być świetnym dopełnieniem każdej domowej aranżacji. Wiele z nich wymaga jednak żmudnego procesu prasowania. Dzięki nowoczesnej technologii produkcji dostępne są już jednak materiały, które nie wymagają tej czynności. Wykonane z najwyższej jakości bawełny czy woalu podniosą estetykę każdego pomieszczenia, a przy okazji czas na prasowanie zostanie zaoszczędzony. Dlaczego jeszcze warto na nie postawić? Podpowiadamy.

Dlaczego warto nabyć firany bez prasowania?

Jeżeli z powodu niechęci do prasowania zrezygnowaliśmy z zakupu firanek, na rynku pojawiają się produkty, które ułatwią nam utrzymywanie ich w dobrym stanie bez konieczności wykorzystywania żelazka. Cały proces może być żmudną czynnością, która wymaga czasu, a niekiedy również i sił. Jeśli jednak ponad wszystko chcemy urządzić ciekawe wnętrze ze stylową aranżacją okna, możemy postawić na firany bez prasowania.

Żelazko z pewnością nie będzie potrzebne, jeżeli zdecydujemy się na opcję w wersji żakardowej, z markizety lub ażurowej. Podobnie będą działały firany makarony, które nie potrzebują specjalnego traktowania.

Firany bez prasowania – jaki materiał?

Najszersza opcja na rynku to modele żakardowe. Materiał ten jest bardzo łatwy do utrzymywania w czystości. Jego niekwestionowaną zaletą jest fakt, że się nie gniecie. Kolejnym wyborem będą dekoracje okienne uszyte z markizety. Materiał ten przypomina siatkę, która dobrze układa się na każdym oknie. Bardzo szybko schnie pod własnym ciężarem.

Kreszowany woal to następna sprawdzona propozycja, która nadaje firance ciekawego wyglądu. Sprawia też, że dekoracja wygląda nienagannie, niezależnie od sposobu jej upięcia. Materiał momentalnie prostuje się w momencie uwolnienia go z klipsów czy ozdobnych pasów.

Bardzo dobrze będą nadawać się także firany ażurowe, które posiadają duże prześwity. Często występują pod postacią firan panelowych. Podobnie zachowają się tak zwane makarony. Idealnie sprawdzą się zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wystrojów wnętrz.

Czy firanki bez prasowania to dobre rozwiązanie?

Firany bez prasowania posiadają szereg zalet, które ułatwią nam ich czyszczenie i utrzymywanie w dobrej kondycji. Należy pamiętać o regularnym ich odświeżaniu w temperaturze, która nie przekracza 30 stopni Celsjusza. Warto używać do nich wyłącznie delikatnych płynów zmiękczających do tkanin. Są one przede wszystkim praktyczne i stanowią wyjątkowo modne dekoracje okienne do niemal każdego wnętrza.

Materiał partnera

Sprawdź także

Firany żakardowe

Firany żakardowe do salonu – nowe trendy

Żakardowe firany  do salonu i eleganckich wnętrz. Niegdyś trudno było wyobrazić sobie bez nich przestrzeń. …