album na zdjęcia w drewnianej oprawie jako prezent
Zazwyczaj na dysku twardym w komputerze i na telefonie posiadamy tysiące fotografii z naszego  życia, bo fotografujemy wszystko. Jednak warto z tych wszystkich zdjęć wybrać te najlepsze i stworzyć tradycyjny album | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jaki prezent na walentynki? Sprawdź prezent dla zakochanych!

Walentynki, czyli coroczne święto zakochanych, obchodzone jest hucznie niemal na całym świecie. W naszym kraju zdobyło popularność w latach osiemdziesiątych zeszłego wieku. Święto łączone jest z kultem św. Walentego, a jego celebrowanie polega na wysłaniu ukochanym osobom prezentów i kartek z miłosnymi tekstami. W zasadzie takie praktyki powinny trwać przez cały rok, ale zjawiskiem pozytywnym jest, że w ten jeden dzień mamy tę świadomość, że ukochanej osobie po prostu trzeba zrobić niezapomniany prezent.

Odwieczne pytanie: co kupić?

Problem z wyborem upominku nie dotyczy tylko tego święta. Za każdym razem, nie tylko z okazji Walentynek, trzeba wyjść na przeciw problemowi. Co kupić, żeby prezent nie był banalny albo nie był powtórzeniem zeszłorocznych podarków?. To bardzo trudny wybór zwłaszcza, że propozycje na rynku niczego nie ułatwiają. Typowo walentynkowe gadżety: serduszka czy maskotki zbierają już kurz w mieszkaniach naszych sympatii. Walentynki tuż tuż, wiec pytanie o prezent staje się coraz bardziej naglące.

Książki i premiery kinowe

W lutym chyba przemysł kręci się wokół Walentynek. Wydawcy starają się wypuścić świeże powieści o miłości, a kino zapowiada dawno oczekiwane premiery filmów miłosnych czy nawet erotycznych. Niejednokrotnie pośpiech w realizacji tego typu filmów czy książek, przekłada się na jakość premiery kulturalnej. A co zrobić, gdy nasza sympatia ma jednak wyrobiony gust? Może zamiast stać w kolejce do kina na kolejną najlepszą komedię romantyczną wszech czasów albo kupować książkę z serduszkiem i parą na okładce, warto postawić na własną historię i niezatarte wspomnienia. Zwłaszcza, jeśli jesteśmy ze sobą kilka lat i czasem potrzebujemy przypomnienia sobie miłosnych uniesień z pierwszej fazy związku. Dobrym pomysłem, zwłaszcza przy okazji Walentynek, jest ocalenie dobrych wspomnień.

Fotografie jak zatrzymane kadry z życia

Dla zakochanych najważniejszymi były z pewnością te momenty, gdy byli po prostu szczęśliwi. Dotyczy to zarówno początku związku, kiedy obie strony wyjątkowo silnie odczuwały owe „motylki w brzuchu”, jak też tych miejsc, które oboje wspólnie odwiedzili. Mogą to być również udokumentowane wyjścia na imprezy i to nie tylko te „kulturalne” z definicji. Doskonałą pamiątką są też zdjęcia z wspólnych wyjazdów i ważnych, przełomowych chwil w związku. Albo takich, które – choć z pozoru banalne – budzą ogrom dobrych wibracji.

album na zdjęcia w drewnianej oprawie
Dla zakochanych najważniejszymi były z pewnością te momenty, gdy byli po prostu szczęśliwi | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Utrwalenie szczęśliwych chwil to w dzisiejszych czasach nic trudnego. W końcu nikt z nas nie rusza się nigdzie bez smartfona, a co za tym idzie bez dobrego aparatu fotograficznego. Najlepsze chwile życia bywają udokumentowane, jednak przez ogrom zdjęć jakie mamy w pamięci aparatu czy na dysku komputera, rzadko do nich wracamy. Zdjęcia w tej formie są odarte z pierwotnej magii, jaką czuliśmy przeglądając na przykład stare albumy naszych rodziców czy dziadków.

Dlatego też świetnym prezentem na Walentynki jest spersonalizowany album ze zdjęciami, które przedstawiają najszczęśliwsze i najważniejsze chwile w związku. Zazwyczaj na dysku twardym w komputerze i na telefonie posiadamy tysiące fotografii z naszego  życia, bo fotografujemy wszystko. Jednak warto z tych wszystkich zdjęć wybrać te najlepsze i stworzyć tradycyjny album. Taka „księga wspomnień”, będzie najlepszym prezentem na święto zakochanych. Będzie niebanalnym prezentem, który przetrwa długie lata. Posiadając taki album, możemy praktycznie w każdej chwili mieć szybki dostęp do najpiękniejszych wspomnień. Wspominać można również w czasie kolacji przy świecach przy okazji kolejnych Walentynek z przeświadczeniem, że przed nami jeszcze mnóstwo kolejnych.

Gdzie szukać najciekawszych rozwiązań?

Jedną z najciekawszych propozycji tego typu są spersonalizowane albumy na zdjęcia w drewnianej okładce, które znaleźliśmy w carpentry-shop.pl (https://carpentry-shop.pl/). Za ich ogromny atut uznać należy wysmakowaną drewnianą okładkę, na której umieszczany jest wysokiej jakości grawer z wybraną przez nas informacją. Wewnątrz znajdują się kartki o gramaturze 250g/m2 – są one odpowiedniej grubości aby stać się podkładkami dla zdjęć. Dodatkowo, jak w starych, magicznych albumach znajdziemy przekładki, które zabezpieczają zdjęcia przed sklejaniem się. Na zewnątrz zaś całość spinają 3 piękne metalowe ringi. Prawda, że to doskonała oprawa dla naszych najcenniejszych wspomnień?

Album w drewnianej oprawie
Taka „księga wspomnień”, będzie najlepszym prezentem na święto zakochanych | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Choć czasy są nowoczesne, to w temacie miłości dobrze jest postawić na tradycję i ponadczasowe, tradycyjne rozwiązania. Ponadto zawsze dobrze jest zamknąć najlepsze wspomnienia w sprawdzonych, dodających magii i uczucia nostalgii sprawdzonych rozwiązaniach.

OLI

Sprawdź także

prezent dla nauczyciela

Upominek dla nauczyciela last minute: najlepsze pomysły!

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, a Ty wciąż nie masz prezentu dla wychowawcy? Nie …