Kolacja dla dwojga
Choć kolacja w eleganckiej restauracji wydaje się najbardziej „oklepanym” pomysłem… po prostu działa. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Przepis na romantyczną randkę

Zbliża się ważna rocznica Waszego związku? Myślisz o tym, by oświadczyć się ukochanej osobie? A może, po prostu, w ramach celebracji codzienności chcesz zaplanować romantyczną randkę tylko we dwoje? By się udało, musisz mieć dobry plan. Szukasz inspiracji? Nie ma problemu. Oto kilka inspirujących scenariuszy, które są po prostu skazane na sukces.

Piknik za miastem

Oto, czego potrzebujesz: duży koc, kosz piknikowy wypełniony smakołykami (najlepiej domowej roboty), zapas napojów (w zależności od pogody: termos z ciepłą herbatą/ wersja schłodzona) i dobre miejsce na piknikowanie. Takich nigdy nie brakuje. Często wystarczy wyjechać kilka kilometrów za centrum miasta, by dotrzeć do malowniczego parku czy na leśną polanę, gdzie będziecie mogli leżeć, przytuleni, ciesząc się śpiewem ptaków, ciszą i spokojem. Brzmi dobrze? Jeśli tak, – pomyśl o czymś jeszcze bardziej romantycznym. Jeśli randka odbędzie się latem, dobrym pomysłem okazać się może obserwacja nocnego nieba. Szczególnie w sierpniu, gdy na niebie pojawiają się roje perseidów („spadające gwiazdy”). Kto wie – może zobaczycie jakąś i Wasze życzenie się spełni? Pamiętaj tylko, by przed wyjazdem sprawdzić prognozę pogody – plenerową randkę i romantyczną atmosferę może zepsuć deszcz czy burza.

Lunapark

Brzmi nietuzinkowo? Być może. Ale wycieczka do parku rozrywki z dużym wyborem karuzel to szansa na przywrócenie wspomnień z dzieciństwa. Niezależnie od tego, ile wiosen macie na karku, gwarantujemy, że wspólna przejażdżka rollercoasterem czy nawet karuzelą w starym stylu będzie miała niepowtarzalny klimat. Nie zapomnijcie też o innym klasyku z dzieciństwa – wacie cukrowej! Tę randkę będziecie długo wspominać.

Kolacja przy świecach

Tak, tak… Choć kolacja w eleganckiej restauracji wydaje się najbardziej „oklepanym” pomysłem… po prostu działa. Wymyślne dania, które cieszą zarówno smakiem, jak i wyglądem i fenomenalnym aromatem, nastrój stylowej restauracji, kelner, dobre wino… Nie sposób nie bawić się dobrze. Szczególnie, jeśli wybierzesz klimatyczny lokal. W Warszawie dobrze wybrać się np. do restauracji Sketch. Jej plusem – poza kreatywnym i świetnie wykonanym menu jest lokalizacja. Teatr Wielki brzmi wyśmienicie, a co najważniejsze – przed lub po kolacji możesz ukochaną osobę zabrać na rewelacyjny spektakl – czyniąc Wasz wspólny wieczór idealnym.

Rolki

To pomysł dla miłośników aktywnego spędzania czasu razem w mniej nastrojowej atmosferze. Jeśli do takich osób należysz i Ty – zaplanuj wspólny wypad na rolki. Jeżeli jeździcie często, pomyśl o zupełnie nowej trasie, zamiast parku po którym kręcicie się zazwyczaj. Może urządzicie sobie wyścigi? A może po prostu będziecie przemierzać rolkowy szlak, trzymając się za ręce? Pewne jest jedno: zabawa będzie przednia. Nie zapomnij tylko zaplanować również czasu na relaks po ukończeniu trasy – lunch w dobrej restauracji czy kolacja w domu będzie odpowiednim zwieńczeniem wspólnego dnia razem.

Miłość ma różne oblicza – podobnie, jak nasze definicje romantycznych randek. Warto więc poeksperymentować z różnymi pomysłami na spotkanie z ukochaną osobą. Pewne jest bowiem jedno: żaden związek nie lubi nudy i monotonii!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Para zakochanych

Speed dating – nowoczesny sposób na znalezienie partnera

Speed dating to nowoczesna forma poznawania nowych osób. Za jej powstanie odpowiada amerykański rabin Yaacov …