Moc atrakcji podczas 37. PZU Maratonu Warszawskiego

Według organizatorów na starcie czterech konkurencji rozgrywanych w nadchodzący weekend stanie blisko 12 tys. osób | fot.: Fotolia

Już w najbliższy weekend odbędzie się największa impreza biegowa w naszym kraju – 37. PZU Maraton Warszawski. Dla tysięcy uczestników, zarówno maratończyków, jak i kibiców, organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Wszyscy zainteresowani będą mogli sprawdzić stan swego zdrowia i wydolność organizmu, uzyskać porady medyczne i treningowe, a przede wszystkim wziąć udział w niezapomnianym wydarzeniu, pełnym sportowych emocji.

To już 37. edycja najważniejszego polskiego maratonu. Według organizatorów na starcie czterech konkurencji rozgrywanych w nadchodzący weekend stanie blisko 12 tys. osób. Zapewnienie wszystkim opieki, wyżywienia i odpowiednich atrakcji jest nie lada wyzwaniem, ale zespół Fundacji Maraton Warszawski udowadnia co roku, że potrafi podołać nawet najcięższym wyzwaniom. Oto co czeka wszystkich, którzy odwiedzą Stadion Narodowy w dniach 26 i 27 września.

Dla wszystkich

Obok biura zawodów, w specjalnej strefie zdrowia zorganizowanej przez PZU, bezpłatne konsultacje prowadzić będą kardiolog, dietetyk i ortopeda. W tym samym miejscu będzie można wykonać badania: EKG, składu masy ciała oraz poziomu glukozy i cholesterolu we krwi. Gabinety będą dostępne również w niedzielę na płycie Stadionu Narodowego.

Dla dzieci i seniorów

W sobotę odbędą się biegi dziecięce. W PZU Strefie Zdrowia, dedykowanej w tym dniu najmłodszym, rodzice wraz ze swoimi pociechami będą mogli skonsultować się z lekarzem ortopedą oraz z fizjoterapeutą. Zdiagnozują oni ewentualne wady postawy oraz pomogą określić predyspozycje sportowe dzieci. Atrakcją strefy będą 15-minutowe korektywy łączące ćwiczenia z zabawą. Dzięki zajęciom rodzice dowiedzą się jak wykonywać ćwiczenia, które są zarazem ciekawe i pielęgnują postawę dzieci.

Oprócz możliwości wzięcia udziału biegach i ćwiczeniach najmłodsi będą mieli okazję do świetnej zabawy. Przed biegami odbędzie się wspólna rozgrzewka z ulubionymi bohaterami: Hello Kitty, Minionkiem, Iron Manem i Kapitanem Ameryka. Po niej każdy uczestnik będzie mógł zrobić sobie selfie z ulubioną postacią. Na dzieci będzie czekać także zabawa na dmuchańcach, malowanie twarzy, mega twister, wyścigi w workach, tor przeszkód i wiele innych niespodzianek. W strefie kreatywnej każdy będzie mógł zrobić sobie chorągiewkę do kibicowania maratończykom na trasie. Biorąc udział w tych aktywnościach dzieci będą zdobywać stempelki, które razem stworzą Tajny Fajny Kod. Będzie on uprawniał do odbioru specjalnej nagrody.

W niedzielę, w Strefie Zdrowego Dziecka organizatorzy zatroszczą się o odżywianie najmłodszych. Pod opieką animatorów oraz dietetyka, dzieci dowiedzą się czym jest piramida żywieniowa. Ponadto zostaną zaproszone do niezwykłego quizu, w którym będą musiały uruchomić swoje zmysły. W ramach zajęć plastycznych uczestnicy wykonywać będą ulubione warzywa i owoce. Zostaną one następnie przekształcone w magnesy, które zabiorą do domu.

Na ten dzień zaplanowano także inicjatywy dla osób starszych. W Strefie Aktywnego Seniora będzie można nauczyć się poprawnie spacerować z kijami do Nordic Walking. Na pierwszych stu seniorów, którzy zgłoszą się do strefy czekać będzie komplet kijów w prezencie.

Dla kibiców

Tradycyjnie już na trasie 37. PZU Maratonu Warszawskiego nie zabraknie specjalnych punktów kibicowania. Będą one przy monster trucku, dwóch autobusach „Londyńczykach” i stanowisku bębniarzy. Na specjalnym stoisku kibice będą mogli wykonać spersonalizowaną koszulkę bądź torbę.

Obok wejścia do galerii Stadionu Narodowego odbędzie się akcja charytatywna „Podziel się kilometrem”. Za każdy pokonany kilometr na wybranym urządzeniu PZU przekaże 10 zł na rzecz Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

W niedzielę na płycie stadionu będzie można odwiedzić także Mobilną PZU Trasę Zdrowia. To miejsce, gdzie pod okiem profesjonalistów prowadzone będą zajęcia sportowe. Trenerzy udzielą także porad w zakresie treningu. Mobilna PZU Trasa Zdrowia jest elementem ogólnopolskiego projektu PZU Tras Zdrowia. Celem inicjatywy jest promocja aktywności i ćwiczeń fizycznych przy wykorzystaniu prostych instalacji treningowych znajdujących się w lokalnych kompleksach sportowo-rekreacyjnych. Są one strefą treningów, zajęć sportowych, relaksu i integracji społeczności lokalnej.

@infoWire

Sprawdź także

bieg półmaraton

Jak przygotować się do maratonu?

Maraton to jeden z najbardziej wyczerpujących biegów na świecie, a już szczególnie w kategorii olimpijskiej. …