młody muskularny mężczyzna płynący w basenie
Jeśli więc nie potrafisz pływać lub nie czujesz się pewnie ze swoimi umiejętnościami, czas nadrobić zaległości | fot.: stock.adobe.com

Nie umiesz pływać, a jesteś dorosły? Zapisz się na lekcje!

Na naukę nigdy nie jest za późno. Także – a nawet przede wszystkim – w przypadku pływania. Lista zalet jego zalet jest naprawdę imponująca, począwszy od rozrywki aż po zdrowie. Jeśli więc nie potrafisz pływać lub nie czujesz się pewnie ze swoimi umiejętnościami, czas nadrobić zaległości. Skorzystaj z lekcji pływania, wyjaśniamy dlaczego warto.

Świetna zabawa gwarantowana

Pływanie, bez wątpienia jest umiejętnością wartą posiadania. Zazwyczaj uczymy się pływać jeszcze w dzieciństwie, szczególnie mieszkając w pobliżu jezior czy rzek – rodzice chcą w ten sposób zadbać o bezpieczeństwo pociech i starają się jak najszybciej nauczyć je pływać. Nie każdy jednak przejawia do tego chęci, a czasami w wyniku traumy obawia się samodzielnego pływania w głębokiej wodzie. Przyczyn, dla których dorośli nie potrafią pływać jest naprawdę wiele. A zgodnie z szacunkami, nawet jedna trzecia wszystkich Polaków nie posiada tej umiejętności. Zaskakujące? Oczywiście, tym bardziej że jest to wspaniała rozrywka. Szczególnie latem, kiedy upał daje się we znaki, kąpiel w chłodnym morzu lub jeziorze jest prawdziwą rozkoszą. Zabawy w wodzie są świetną zabawą i cieszą tak samo w każdym wieku. Zimowe i jesienne wyprawy na basen, to wspaniała forma rodzinnego spędzania czasu. Osoby, które nie nauczyły się pływać, omijają je zaś szerokim łukiem. Jeśli chcesz się przekonać, ile radości może dać pływanie, nie ma innego wyjścia – zapisz się na lekcje jak najszybciej.

Korzyści zdrowotnych nie sposób wymienić

Godzina pływania to średnio 500-800 spalonych kalorii. Jest więc to świetny sposób na utrzymanie zgrabnej sylwetki oraz zadbanie o kondycję. Pływając wysmuklisz swoje ramiona i nogi, umięśnisz plecy i sprawisz, że Twoja figura stanie się znacznie bardziej wysportowana. Poza wizualnymi względami, należy mieć na uwadze także czynniki zdrowotne, a w przypadku pływania jest ich naprawdę wiele, np.:

  • zwiększa wydolności płuc
  • pobudza układ krążenia
  • pomaga zlikwidować wady postawy
  • odciąża stawy – idealny sport dla osób po kontuzjach i ze zwyrodnieniami stawów
  • znacznie redukuje stres i podnosi samopoczucie
  • poprawia koordynację ruchową

To oczywiście nie wszystkie zalety zdrowotne. Pływanie jest sposobem na wzmocnienie kondycji i wytrzymałości całego organizmu. Osoby regularnie uprawiające ten sport cieszą się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Chcesz do nich należeć? Nie ważne ile masz lat, pływania możesz nauczyć się zawsze.

Bezpieczny wypoczynek nad wodą

Inną kwestią, która powinna zachęcać dorosłych do nauki pływania jest bezpieczeństwo. I to nie tylko Twoje własne, ale również bliskich osób. Przebywając nad morzem czy jeziorem, a także podczas pływania jachtem lub żaglówką, nie poczujesz się bezpiecznie jeśli nie potrafisz pływać. Dyskomfort sprawiać będzie także myśl, że w razie wypadku bliskiej osoby, nie będziesz mógł jej pomóc. Takie uczucia na pewno skutecznie zniechęcają do wypoczynku nad wodą, ale jeśli posiadasz dzieci, to nie unikniesz takiej sytuacji. Poza tym, nawet myśląc tylko o sobie – dlaczego odbierać sobie radość z rejsów czy wakacji nad morzem? W końcu naprawdę możesz nauczyć się pływać w każdym wieku. I kiedy już skorzystasz z lekcji pływania, odkryjesz ile dzięki temu zyskujesz. Profesjonalny instruktor nauczy Cię najpopularniejszych stylów pływackich, a także wyjaśni wszelkie kwestie bezpieczeństwa. Nareszcie poczujesz się swobodnie i bezpiecznie, a całkiem możliwe, że pływanie stanie się Twoją nową pasją.

NKL

Sprawdź także

spędzanie czasu z dziećmi

Kreatywna rodzinna zabawa: pomysły na spędzenie czasu z dziećmi

Spędzanie czasu z dziećmi to nie tylko okazja do wspólnej zabawy, ale także doskonały sposób …