sprzęt regenerowany
Zakup urządzeń po kompleksowej regeneracji to dobry pomysł, który z pewnością pomoże obniżyć koszty inwestycji związane z wyposażeniem siłowni | fot.: materiał partnera

Sprzęt regenerowany – czy warto w niego zainwestować? 

Kompleksowe wyposażenie siłowni oznacza duże wydatki. Nawet jeśli powierzchnia treningowa nie jest zbyt duża, nie da się uniknąć faktu, że jej aranżacja i wypełnienie odpowiednim sprzętem będą mocno odczuwalna finansowo. Alternatywą dla nowych i drogich sprzętów są maszyny regenerowane, Czy warto zdecydować się na ich zakup?

Drugie życie używanych maszyn

Zakup urządzeń po kompleksowej regeneracji to dobry pomysł, który z pewnością pomoże obniżyć koszty inwestycji związane z wyposażeniem siłowni. Działania takie zgodne są ze współczesnymi trendami ekologii, które zakładają nadawanie drugiego życia używanym przedmiotom. W ten sposób można więc zrobić dla planety coś dobrego, a przy okazji sporo zaoszczędzić.

Czy używany znaczy gorszy?

Osoby stawiające na profesjonalne wyposażenie siłowni mają na początku opory przed zakupem używanego sprzętu. Tymczasem nie ma żadnych podstaw do tego, by stwierdzić, że urządzenia po regeneracji są gorsze lub mniej trwałe od tych, które zakupiono u producenta.

Sprzęt po regeneracji to w pełni funkcjonalne maszyny, które wyglądają jak nowe. Cały proces polega na rozkręceniu poszczególnych części, dogłębnym czyszczeniu, lakierowaniu niektórych elementów i wymianie podzespołów elektronicznych. Jeśli któreś części trzeba wymienić, zastępuje się je oryginalnymi zamiennikami. Jedyna różnica, jaką można odczuć, tkwi w cenie.

wyposażenie siłowni
Sprzęt, który przeszedł kompleksową regenerację, zazwyczaj objęty jest ochroną gwarancyjną | fot.: materiał partnera

Zakup sprzętu od profesjonalnej firmy

Skorzystanie z usług rzetelnej firmy pozwoli na pakiet dodatkowych korzyści. Sprzęt, który przeszedł kompleksową regenerację, zazwyczaj objęty jest ochroną gwarancyjną. W ten sposób postępują na przykład specjaliści z Total Fitness Concept, którzy zapewniają sprawne rozwiązanie ewentualnych problemów. Jeśli kupujący napotka jakiekolwiek kłopoty związane z funkcjonowaniem zregenerowanych maszyn, firma zapewnia ich naprawę na swój koszt. To z pewnością uczciwa oferta, która przekona do siebie niezdecydowanych.

Maszyny, które można customizować

Proces customizacji to nic innego jak personalizacja sprzętu. Usługa realizowana jest w firmie Total Fitness Concept na życzenie klienta. Zlecający może zadecydować o zmianie lakieru swojego sprzętu lub wybrać personalizowany projekt graficzny. Mogą to być na przykład napisy z nazwą siłowni, logo czy nazwisko właściciela. Zlecający ma dowolność w wyborze projektu i bierze aktywny udział w procesie jego tworzenia.

Oferta również dla wybrednych

Firma Total Fitness Concept zajmuje się kompleksowym wyposażeniem siłowni i sprzedażą sprzętów treningowych nowych i używanych. To również właściciel akcesoriów fitness marki Apus Sports, mający w swojej ofercie maty, kettlebells, space bary, stepery czy piłki lekarskie i treningowe. Wśród asortymentu nie zabrakło również stojaków na hantle i sztangi, które pozwolą uporządkować przestrzeń treningową.

Czy warto zainwestować w sprzęt regenerowany? Na powyższym przykładzie widać, że spożytkowane w ten sposób pieniądze nie ujmują wartości takim urządzeniom, pozwalając cieszyć się żywotnością równie długo, co nowy sprzęt zakupiony w sklepie.

Materiał partnera

Sprawdź także

wyposażenie siłowni

Co powinno znaleźć się na siłowni? 

Otwierając własny klub fitness oraz siłownię, trzeba mieć na uwadze, że ich wyposażenie powinno pozwalać …