świece sojowe
Świece sojowe zachwycają silnym i czystym zapachem, dzięki czemu mają wierne grono zwolenników | fot.: materiał partnera

Dlaczego warto wybrać świece sojowe?

Marzysz o tym, by wprowadzić do wnętrza relaksującą, przytulną atmosferę? Zastanawiasz się, jak odstresować się po ciężkim dniu? W takim razie zapal świece sojowe, które              w mgnieniu oka wprowadzą nastrojowy klimat!

Wosk sojowy jest uwodornionym olejem roślinnym. W temperaturze pokojowej zmienia się w ciało stałe. Świeczki sojowe opierają się na naturalnych substancjach, dlatego stanowią idealną alternatywę dla klasycznej parafiny. Nie wydzielają szkodliwych związków podczas spalania. Sprawdź, jakie mają zalety!

Naturalne świeczki sojowe – dlaczego warto je palić?

Świeca sojowa pali się czysto i równomiernie. Wydziela mniej sadzy, dzięki czemu nie pobrudzi ścianek pojemniczka. Nie musisz się martwić, że odbarwi ściany, sufit lub meble. Wspomniany pojemniczek możesz ponownie wykorzystać, a nawet zmienić jego przeznaczenie. Wystarczy, że dokładnie go umyjesz.

Świeczki sojowe palą się dwa razy dłużej niż wersje parafinowe, dlatego są bardziej opłacalne.  Soja jest świetną opcją dla tych osób, które szukają świec z naturalnych, odnawialnych źródeł.

Dlaczego warto kupić świece sojowe?

Paląca się parafina emituje przynajmniej 11 toksyn, w tym benzen, aceton i toluen. Wybierając świecę sojową, możesz tego uniknąć. Nie narażasz się na trujące opary, które zwiększają ryzyko astmy i raka płuc.

Świece sojowe zachwycają silnym i czystym zapachem, dzięki czemu mają wierne grono zwolenników. Wosk sojowy pali się w niższej temperaturze, w związku z tym wokół knota gromadzi się więcej ciekłej substancji. Istnieje też mniejsze ryzyko poparzenia, jeśli przypadkowo wylejesz odrobinę wosku na skórę.

Olejki eteryczne wyparowują stopniowo, dlatego sprawdzą się doskonale w aromatoterapii. Należy zaznaczyć, że świeczki sojowe nie pogarszają jakości powietrza. Dzięki temu nie szkodzą małym dzieciom ani seniorom.

Wosk sojowy nie zawiera sztucznych substancji, stanowi więc świetną alternatywę dla tradycyjnej parafiny. Otrzymuje się go z ziaren soi, która należy do zasobów odnawialnych. Należy zaznaczyć, że wosk sojowy ulega biodegradacji. Takie rozwiązanie docenią szczególnie te osoby, które troszczą się o środowisko. Soję można połączyć z woskiem pszczelim, by stworzyć wyjątkową mieszankę.

Świeca sojowa – nastrojowa ozdoba każdego wnętrza

Naturalne świece sojowe dostarczają wielu korzyści aromatoterapeutycznych. Unikaj jednak syntetycznych zapachów, które mogą wywoływać nudności. Wosk sojowy ma kremowy kolor. Producenci proponują świeczki w szerokiej gamie kolorystycznej. Zanim jednak wybierzesz kolorową świecę sojową, upewnij się, że nie zawiera toksycznych barwników. Kupuj świeczki od zaufanych sprzedawców, nawet jeśli, musiałbyś zapłacić za nie trochę więcej.

Proponowane świece sojowe są wolne od ftalanów. Nie musisz się więc martwić, że będziesz wdychał toksyczne opary. Świeczki sprawdzą się doskonale podczas romantycznej kolacji przy świecach, medytacji lub relaksującej kąpieli z bąbelkami. Możesz postawić je w domu, biurze, restauracji lub kawiarni.

Świeca sojowa wydziela przyjemny zapach, jednocześnie nastrojowo oświetli wnętrze. Przy dłuższym użytkowaniu świeczki mogą zostawić białe ślady. Wystarczy przetrzeć je ciepłą wodą i mydłem, by szybko się ich pozbyć.

Materiał partnera

Sprawdź także

dekoracje w stylu boho

Dekoracje w Stylu Boho. Pomysły, ciekawe dodatki i aranżacje w stylu Boho

Styl boho od kilku lat stał się bardzo popularnym trendem.  Jest uwielbiany przez osoby, które …