Dlaczego warto wymienić zamek w drzwiach i komu powierzyć jego montaż
Orientacyjny koszt wymiany zamka wynosi zazwyczaj od 100 do 300 zł, a dodatkowo doliczyć do niego należy cenę wybranego systemu zamkowego | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dlaczego warto wymienić zamek w drzwiach i komu powierzyć jego montaż?

Chcesz zapewnić sobie i swoim najbliższym bezpieczeństwo w domu? Zamek w drzwiach szwankuje i coraz trudniej się go otwiera? Zgubiłeś klucze do mieszkania? A może potrzebujesz odpowiedniego zabezpieczenia firmowego mienia? Każda z wymienionych sytuacji powinna stanowić sygnał to wymiany zamka! Przeczytaj, co powinno nas skłonić do montażu nowego mechanizmu zamkowego oraz komu powierzyć tego rodzaju usługę.

Kiedy konieczna jest wymiana zamka?

Zamki w drzwiach powinno się wymienić z kilku przyczyn. Najpilniejszą z nich jest uszkodzenie zamka i jego niesprawne działanie, w wyniku czego pojawiają się problemy z jego otwieraniem. Mechanizm, który nie działa prawidłowo, może ulec awarii, a tym samym zablokować dostęp do domu lub mieszkania, w efekcie czego niezbędne będzie jego awaryjne otwieranie. Aby zapobiec takiej sytuacji i uniknąć nerwów, gdy tylko pojawią się oznaki zużycia zamka, dobrym pomysłem jest jego wymiana.

Wskazaniem do wymiany zamka jest także zakup mieszkania z rynku wtórnego, ponieważ nigdy nie mamy pewności, czy poprzedni właściciele przekazali nam komplet kluczy. Co więcej, nad instalacją nowego systemu zamkowego powinniśmy się również zastanowić, gdy kupujemy mieszkanie z rynku pierwotnego, ponieważ deweloperzy często montują w drzwiach najtańsze i najsłabsze jakościowo urządzenia, które są łatwe do sforsowania przez złodziei.

Innymi przyczynami wymiany zamków są zgubienie kluczy do drzwi, próba włamania do domu, zmiana lokatorów w wynajmowanym mieszkaniu, a także pojawienie się potrzeby podniesienia poziomu bezpieczeństwa we własnym lokum, w firmie lub w instytucji.

Wymiana zamka – zleć usługę profesjonalistom

Chcąc wymienić zamki na nowe można zdecydować się na próbę samodzielnego montażu, jednak jeśli nie posiadamy w tym zakresie wiedzy i umiejętności, niekoniecznie będzie to najlepszy wybór. Może bowiem przyczynić się do uszkodzeń na drzwiach, framudze, a sam montaż nie będzie przebiegał prawidłowo. Źle zainstalowany mechanizm jest z kolei bardziej podatny na włamanie oraz uszkodzenia i awarie. Z tego powodu skorzystać warto z usług Pogotowia zamkowego Gdynia – https://www.pogotowie-zamkowe-gdynia-24h.pl/, w którego ofercie znajduje się profesjonalna wymiana zamków. Realizowana jest ona przez doświadczonych i wykwalifikowanych ślusarzy, przebiega sprawnie i precyzyjnie, a klienci zyskują gwarancję, że zamek zostanie zamontowany w prawidłowy sposób i będzie działać bez zarzutu.

Jaki jest koszt montażu zamków?

Chcesz wiedzieć, ile kosztuje wymiana zamka w drzwiach? Zarówno cena realizacji usługi, jak i sam zamek mogą się różnić, na co wpływ mają różnorodne czynniki. Z tego względu warto dopytać się o koszt wykonania zlecenia oraz o możliwy koszt zakupu urządzenia przed realizacją usługi, kontaktując się z wybraną firmą ślusarską. Orientacyjny koszt wymiany zamka wynosi zazwyczaj od 100 do 300 zł, a dodatkowo doliczyć do niego należy cenę wybranego systemu zamkowego.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Drzwi antywłamaniowe

Bezpieczeństwo domu i mieszkania – jak zapobiec włamaniom?

Wtargnięcie włamywaczy do domu i mieszkania skutkuje nie tylko stratami materialnymi, ale burzy także poczucie …