obraz do salonu
Zdecydowanie przebrzmiała już moda na puste i nic niewyrażające ściany- dziś każdy skrawek przestrzeni woła o zagospodarowanie, o opowiedzenie jakieś historii, o wyrażanie siebie | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak wybrać obraz do salonu?

Na pewno każdy z nas przekonał się o tym chociaż raz, jak bardzo wszelkie dodatki i dekoracje potrafią zmieniać wygląd i charakter danego wnętrza. Takie przedmioty jak poduszki dekoracyjne, rzeźby, świece, obrazy czy zdjęcia w ramkach nie tylko upiększają wnętrze, ale mówią bardzo dużo o tych, który dane mieszkanie lub dom zamieszkują. To właśnie w dodatkach wyrażamy swoje indywidualne gusta, pokazujemy czym żyjemy, co jest naszą pasją, jakie mamy wspomnienia- zaklęte czy to w zdjęciach czy w pamiątkach przywiezionych z różnych stron świata. Zdecydowanie przebrzmiała już moda na puste i nic niewyrażające ściany- dziś każdy skrawek przestrzeni woła o zagospodarowanie, o opowiedzenie jakieś historii, o wyrażanie siebie. Podpowiemy dziś pokrótce jak tworzyć klimatyczne i indywidualne wnętrza za pomocą ściennych galerii obrazów. 

Aranżacja salonu a dodatki

Salon to nasze najbardziej reprezentacyjne miejsce w domu. Tu odpoczywamy, spotykamy się z gośćmi, tu bawimy się z dziećmi. To też jedno z wnętrz, które najchętniej mamy ochotę zmieniać, odświeżać, sprawiać, by nie było nudne i monotonne. Bardzo dobrym pomysłem na salon jest urządzenie go w elegancki sposób, przy wykorzystaniu dobrych materiałów jak drewno, naturalne tkaniny, kamień, ale warto to zrobić w dość monochromatycznym wydaniu, a więc dość jednolicie. takie „basicowe” wnętrze pozwoli nam zmieniać je na przeróżne sposoby i iść zawsze z duchem zmieniających się trendów we wnętrzach. Można więc śmiało wykończyć swój salon w kolorach ziemi, beżach, kremach, w bieli, w szarościach, etc. i wraz z własnym poczuciem chęci zmian wciąż na nowo odświeżać to wnętrze. Bardzo często jest tak, że zmieniamy klimat swojego salonu zależnie od pór roku- zupełnie inaczej wygląda on zimą, a całkiem inaczej latem. Aranżacja zimowa może być dużo bardziej „ciężka”, pełna świec, grubych tkanin, lampionów, dodatków kojarzących się kolorystycznie z zimą lub Bożym Narodzeniem. W lecie lubimy poduszki dekoracyjne w zwiewnych poszewkach z lnu, elementy wykonane z wikliny, motywy marynistyczne i morze kwiatów- monochromatycznie urządzony salon pozwoli nam dopasowywać swoje wnętrze do takich właśnie zmieniających się nastrojów i oczekiwań co do aranżacji.

Wybór obrazu do nowoczesnego salonu

Styl nowoczesny pozostaje chyba najbardziej lubianym i popularnym stylem aranżacyjnym w domach Polek i Polaków. Lubimy go dlatego, bo jest dość uniwersalny i ponadczasowy, ale wcale nie musi być nudny. By nie był nudny musimy stworzyć sobie wnętrze „pod siebie”, wypełnione własnymi dodatkami, które wyrażają osobowość domowników, ich zainteresowania, etc. Do głównych cech stylu nowoczesnego należą:

  • prostota i przestrzeń- wnętrza nowoczesne nie są przesadnie zdobione, mają być przestrzenne, ale nie muszą być pozbawione dekoracji,
  • funkcjonalność – meble, dodatki, ozdoby, powinny być proste, użyteczne, łatwe w czyszczeniu, ich forma nie może nie iść w parze z praktycznością,
  • stonowana kolorystka – styl nowoczesny kocha szarości, beże, kremy, biel, neutralną kolorystykę.

Obrazami jakie świetnie będą pasowały do salonu nowoczesnego są obrazy przedstawiające rozległe krajobrazy – np. wydmowe, nadmorskie, krajobrazy rodem z safari, a także obrazy lub plakaty będące mapami miast lub przedstawiające miejskie krajobrazy i miejskie życie. Podobne obrazy można znaleźć m.in. na stronie producenta obrazów na płótnie https://www.artlux.sklep.pl/ . Nowoczesny styl uwielbia motyw miasta i to właśnie on najlepiej pasował będzie do takiego wnętrza.

Obrazy do salonu w stylu skandynawskim

Styl skandynawski ma także sporo wspólnego ze stylem nowoczesnym, jest może trochę bardziej przytulny i mniej wielkomiejski. Styl skandynawski kocha dobre materiały, ciekawy design, naturalność i prostotę. Kolor stylu skandynawskiego to zdecydowanie biel.

Obrazami wpisującymi się idealnie do wnętrz zaaranżowanych w stylu rodem ze Skandynawii są obrazy przedstawiające piękne nadmorskie fiordy, dziką zwierzynę (styl skandynawski wręcz kocha motyw jelenia na wszelkich dodatkach, zwłaszcza na obrazach), ilustracje roślinne, a także obrazy z motywującymi hasłami lub popularnymi cytatami.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

projekt domu w stylu skandynawskim

Jaki powinien być dom w stylu skandynawskim? Porady architekta

Dom w stylu skandynawskim to harmonijne połączenie minimalistycznego designu, naturalnych materiałów i funkcjonalności. Charakteryzuje go …