aromatyczna kawa
Kawa Arcaffé jest rarytasem dla wielu smakoszy kawy | fot.: stock.adobe.com

Kawa Arcaffe – kultowa włoska kawa w Twojej filiżance

Na rynku działa wiele różnych palarni kawy oferujących zarówno masowo palone, jak również rzemieślnicze mieszanki kaw. Możemy wśród tych marek znaleźć zarówno nowe palarnie, a także i takie, które cieszą się długoletnią tradycją. Wielu baristów oraz miłośników kawy wysoko ceni kilka prawdziwie kultowych marek, które to przez lata budowały swoją renomę, serwując najlepszego rodzaju mieszanki. Jedno z takich marek jest włoska Arcaffé.

Jak powstała firma Arcaffé?

Historia marki Arcaffé sięga aż do XVII wieku. Livorno, portowe miasto we włoskiej Toskanii, gościło w tamtym czasie pierwsze dostawy kawy do Europy. W 1895 roku bracia Luigi i Antonio Meschini, którzy przeprowadzili się do Włoch ze Szwajcarii, założyli w Livorno sklep z kawą, alkoholami i przyprawami dostarczanymi z Ameryki Łacińskiej i z Jemenu. Po jakimś czasie, pomału zdobywając popularność, firma zaczęła zajmować się wyłącznie paleniem kawy i przygotowywaniem mieszanek. Kawa przygotowana w zakładzie braci Meschini była serwowana w lokalnej kawiarni Bar Roma, a specjalna mieszanka przygotowana właśnie dla tej kawiarni jest aż do tej pory jednym z najpopularniejszych produktów Arcaffé.

Jak palarnia z Livorno zbudowała swoją renomę?

Obecnie Arcaffe jest firmą o międzynarodowej reputacji. Produkty sprzedawane pod marką są poddawane bardzo ścisłej kontroli i podlegają bardzo wysokim standardom, potwierdzonym certyfikatami. Firma jest również międzynarodowym członkiem zawodowych stowarzyszeń palaczy kawy. Misją firmy jest dostarczenie produktu najwyższej jakości, zadowalającego zarówno baristów, jak i klientów. Dostawcy ziaren dla Arcaffé znajdują się w El Salwadorze, Gwatemali, Peru, Brazylii Indiach i Etiopii – krajach posiadających tradycję uprawy kawowców. Firma stawia przede wszystkim na ekologiczne uprawy. W przeciwieństwie do wielu innych rodzinnych biznesów, które zmieniały właścicieli w ciągu historii, palarnia w Livorno pozostała w rękach rodziny Meschini, która cały czas trzyma pieczę nad reputacją firmy i sami odpowiadają za kontrolę jakości, utrzymując wysoką jakość nienaruszoną przez pokolenia.

Co firma ma do zaoferowania?

Arcaffé ma do zaoferowania przeróżne rodzaje mieszanek kawowych. Wśród tych produktów można znaleźć zarówno czyste ziarna Arabiki, jak również proporcjonalne mieszanki z Robustą, każde oparte o profesjonalną recepturę, palone osobno wedle wymagań gatunkowych. Na etykiecie każdego opakowania kawy można znaleźć typy ziaren oraz miejsce pochodzenia dostawcy, który dostarczył ziarna, które palarnia przygotowała do parzenia oraz sugestię przygotowania napoju, która pozwoli wybrać najodpowiedniejszy dla siebie smak. Kawa Arcaffé jest rarytasem dla wielu smakoszy kawy. Dzięki wysokiemu standardowi uprawy i produkcji oraz profesjonalnie dobranym mieszankom każdy znajdzie dla siebie rodzaj kawy o niepowtarzalnym smaku oraz jakości jedynej w swoim rodzaju. Szeroki wybór produktów zaspokoi gust każdego kawosza.

Materiał partnera

Sprawdź także

Kona plantacja kawy na Hawajach

Najwspanialsze rodzaje kawy na świecie

Kawa to nie tylko napój, ale również kultura, pasja i sposób na życie dla wielu …