system realizacji produkcji
Dzięki odpowiednim systemom MES w każdym przedsiębiorstwie można skutecznie skrócić czas nieplanowanych przestojów | fot.: materiał partnera

Jaki system realizacji produkcji warto wybrać?

Jaki system realizacji produkcji warto wybrać? Szukasz nowoczesnego rozwiązania MES oferującego dodatkowo zaawansowany monitoring OEE, dzięki któremu całą produkcję będziesz mieć pod kontrolą? Sprawdź nasze polecenie już teraz!

  1. Czym jest system MES?
  2. Jakie korzyści daje odpowiedni system realizacji produkcji?

Co to jest system MES? Jakie korzyści daje wybór odpowiedniego systemu realizacji produkcji? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu. Szczegóły na temat systemu MES znajdziesz w dzisiejszym wpisie. Już teraz zapoznaj się z jego treścią.

Czym jest system MES?

Co to jest system MES? Otóż MES – czyli Manufacturing Execution System – to inaczej System Realizacji Produkcji. Działa na przeróżnych obszarach i w zależności od wybranego narzędzia, może mieć także różne stopnie, jeśli chodzi o jego złożoność. Jednakże każdy system MES służy do zarządzania wszystkimi zebranymi w nim danymi produkcyjnymi. Dotyczy to nie tylko danych z maszyn, ale także całej linii. Odpowiednie narzędzie zbiera i analizuje te dane w przyjazny sposób. 

Systemy MES wdraża się głównie po to, aby znacząco zwiększyć przewidywalność pracy operatorów. Ponadto narzędzie tego rodzaju ma wspomóc menedżerów w podejmowaniu decyzji dotyczących lepszej i przede wszystkim szybszej produkcji. 

Jeśli szukasz funkcjonalnego narzędzia, koniecznie sprawdź system MES proponowany przez firmę ANT. Szczegółowe informacje na temat Manufacturing Execution System znajdziesz na stronie https://antsolutions.eu/pl/produkty/system-realizacji-produkcji-mes/ na którą już teraz zapraszamy. Zapoznaj się dokładnie z funkcjonalnością proponowanego systemu MES i zdecyduj, czy narzędzie spełnia Twoje oczekiwania w każdym aspekcie. 

Jakie korzyści daje odpowiedni system realizacji produkcji?

Do kluczowych korzyści systemu MES marki ANT zalicza się przede wszystkim wzrost OEE oraz OTIF. Wykorzystując wspomniane narzędzie, zapewnisz swojej firmie szybszą realizację wszystkich produkcyjnych zadań oraz mniejsze i równie szybsze przezbrojenia. Dzięki systemom MES będziesz mieć także dostęp do wszystkich danych z produkcji niemalże od ręki.

Ponadto dzięki odpowiedniemu systemowi MES dużo łatwiej i szybciej zostaną rozpoznane ewentualne wady, co korzystnie wpłynie na efektywność produkcji. Prostsze będzie także zarządzanie przeróbkami czy monitorowanie stanu technicznego lub cyklu życia narzędzi. 

Ogólnie do zalet systemów MES zalicza się eliminację marnotrawstwa. Lista plusów obejmuje także poprawę jakości produkcji oraz efektywności. Dzięki odpowiednim systemom MES w każdym przedsiębiorstwie można skutecznie skrócić czas nieplanowanych przestojów. A zatem, jeśli zależy Ci na tym, aby mieć całą produkcję pod kontrolą czy zoptymalizować wykorzystanie zasobów, już teraz znajdź odpowiedni system MES dla swojej firm. Oprogramowanie MES to sposób na usprawnienie zarządzania produkcją, a dostęp do danych w czasie rzeczywistym pozwoli zoptymalizować wszystkie procesy produkcyjne. Warto więc rozważyć korzyści wynikające ze wdrożenia systemu MES, szczególnie jeżeli firma ma problem ze zleceniami produkcyjnymi. Wspomniane śledzenie produkcji dzięki MES (Manufacturing Execution System) jest wbrew pozorom bardzo intuicyjne, szczególnie jeżeli całość zostanie odpowiednio dostosowana do posiadanych linii produkcyjnych.

Materiał partnera

Sprawdź także

Kongsberg Automotive

Kongsberg Automotive zainwestuje blisko 230 mln PLN w Pruszkowie

Kongsberg Automotive wygrał globalny przetarg na produkcję mat grzewczych do aut segmentu premium, znanego niemieckiego …