łóżko tapicerowane
Łóżka tapicerowane w stylistyce skandynawskiej Łóżko tapicerowane już samo w sobie stanowi ciekawą ozdobę. Jego najważniejsza część to duży zagłówek, który zapewniać ma większy komfort podczas wypoczynku, oglądania telewizji czy czytania książki | fot.: pexels

Łóżko tapicerowane – do jakiego wnętrza?

Sypialnia to pomieszczenie, które powiązane jest przede wszystkim z wypoczynkiem i prywatnością. Tego rodzaju przestrzeń należy zatem urządzić w taki sposób, aby zachęcała do relaksu. W jej centrum powinno znaleźć się łóżko. Ten mebel może przyjmować różnorodną formę, w zależności od stylu na jaki się zdecydujemy. Obecnie dużą popularnością cieszą się zwłaszcza łóżka tapicerowane. Do jakich wnętrz pasują? Sprawdźmy!

Łóżka tapicerowane w stylistyce skandynawskiej

Łóżko tapicerowane już samo w sobie stanowi ciekawą ozdobę. Jego najważniejsza część to duży zagłówek, który zapewniać ma większy komfort podczas wypoczynku, oglądania telewizji czy czytania książki. Najpopularniejsze łóżka tapicerowane dostępne są w kolorze białym lub kremowym. Świetnie pasują do pomieszczeń utrzymanych w stylu skandynawskim lub prowansalskim. Idealnym dodatkiem okażą się wówczas poduszki oraz zasłony w takim samym kolorze.

Jak dopasować łóżko do nowoczesnej sypialni?

W nowoczesnych wnętrzach dominuje głównie prostota, dlatego ilość mebli ograniczona jest do minimum. W sypialni zazwyczaj znajduje się łóżko, szafa oraz ewentualnie stoliki nocne z lampką. Pozwala to na zachowanie wrażenia przestrzenności. Nowoczesność nierzadko wiąże się ze zdecydowanymi i odważnymi barwami, wśród nich prym wiedzie szczególnie czerń oraz czerwień. W takiej sypialni doskonale sprawdzi się zatem łóżko tapicerowane w czarnym kolorze. Prezentuje się bowiem niezwykle efektownie. Łóżka tapicerowane w oryginalnych kolorach, znajdziemy na stronie https://www.meble-cezar.pl/lozka/lozka-tapicerowane.

Klasyczne wnętrze z łóżkiem tapicerowanym

Czy łóżko tapicerowane można dopasować do sypialni urządzonej w stylu tradycyjnym? Nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, jednak wybór powinien zostać podyktowany jego obiciem oraz kolorem. Zdecydowanie najbardziej klasyczne będą obicia w kolorze ciemnego brązu. Łatwo można je zestawić z elementami drewnianymi. Z materiałów najlepiej poradzi sobie welur lub skóra ekologiczna.

Łóżka tapicerowane to modny dodatek, który sprawi, że nasze wnętrze nabierze nieco innego stylu. Ponadto, wyróżnia je duża wygoda, dlatego powinny je wybrać osoby, którym zależy na wysokim komforcie podczas snu. Zdecydowanie lepiej prezentują się w rozmiarze podwójnym. Podczas ich zakupu, należy jednak pamiętać o charakterze naszej sypialni.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

meble w stylu skandynawskim

Jak urządzić wnętrza w stylu skandynawskim?

Wśród licznych stylów aranżacyjnych, styl skandynawski szybko stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych. Charakteryzuje go …