marmur w mieszkaniu
Marmur - wzór obecny jest wszędzie - na podłogach, ścianach i meblach | fot.: Fotolia

Najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz

Mieszkanie jest zazwyczaj jednym z najważniejszych dla nas miejsc. Spędzamy tam dużo czasu relaksując się, pracując, świętując rodzinne uroczystości. Dlatego ważne jest, abyśmy dobrze czuli się w swoim domu dzięki odpowiedniemu urządzeniu wnętrza. Estetyczne i przytulne miejsce sprzyja zarówno efektywnej pracy, jak i odpoczynkowi. Jeśli planujesz urządzanie nowego mieszkania lub remont, sprawdź jakie są obecne trendy w urządzaniu wnętrz.

Marmur

Wzór ten obecny jest wszędzie – na podłogach, ścianach i meblach. Choć prawdziwy marmur jest bardzo drogi, warto zwrócić uwagę na tapety lub łazienkowe płytki z marmurowym wzorem. Doda to naszemu domowi elegancji. Jeśli chcemy uniknąć efektu surowości wnętrza, należy pomyśleć o dodatkach, które je ocieplą.

Biel

Od kilku lat jest to najczęściej wybierany kolor na ściany. Gwarantuje on efekt prostego i eleganckiego wnętrza, co więcej daje możliwość doboru mebli i dodatków w wielu kolorach. Nie jesteśmy ograniczenie kolorem ścian – do bieli pasuje praktycznie wszystko. Dzięki nowoczesnym farbom ścieralnym nie trzeba martwić się o to, że ściany szybko staną się brudne, ponieważ można je łatwo wyczyścić.

Beton

Często występuje w towarzystwie bieli. Choć kiedyś wydawało się to niedopuszczalne, teraz coraz częściej postanawiamy stworzyć wnętrze, które wygląda bardzo surowo, wręcz jak niedokończone. Beton najczęściej pojawia się na ścianach i podłogach.

Beton w łazience
Beton pięknie łączy się z bielą | fot.: Fotolia

Koce z wełny czesankowej

Te charakterystyczne koce o grubym splocie już od kilku miesięcy podbijają internet. Są niepowtarzalne i od razu przyciągają wzrok. Można kupić je gotowe, ale jeśli lubimy sami tworzyć, możemy zakupić zestaw do samodzielnego uplecenia koca. Nie jest to wbrew pozorom trudne, a pozwoli zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy i co więcej da nam dużo satysfakcji. Z zakupu koca powinni jednak zrezygnować posiadacze psów czy kotów – niestety zwierzaki bardzo szybko zniszczą go pazurkami.

Koce z wełny czesankowej
Te charakterystyczne koce o grubym splocie już od kilku miesięcy podbijają internet | fot.: Fotolia

Metalowe akcenty

Rekordy popularności bije zwłaszcza miedź i różowe złoto. Ich ciepły odcień pięknie prezentuje się szczególnie w chłodnym i skromnym wnętrzu. Jeden charakterystyczny element wystarczy, aby nadać pomieszczeniu charakteru. W sklepach dostępne jest praktycznie wszystko w tych modnych odcieniach – od stolików, przez ramki na zdjęcia, kończąc na żyrandolach.

Rośliny zielone

To nie tylko trend we wnętrzarstwie, ale też coraz popularniejsze hobby. Domowe lub balkonowe ogródki to coraz częściej pasja osób w różnym wieku. Rośliny nie tylko pięknie się prezentują – warto mieć je wokół siebie ze względu na zbawienny wpływ zieleni na nasz wzrok i emocje. Na przykład podczas długiej pracy przy komputerze poleca się zrobić chwilę przerwy i popatrzeć na rośliny. Pomaga to oczom odpocząć, a także koi nerwy.

rośliny zielone we wnętrzu
Rośliny nie tylko pięknie się prezentują – warto mieć je wokół siebie ze względu na zbawienny wpływ zieleni na nasz wzrok i emocje | fot.: Fotolia

Motyw palmy

Jeśli nie lubimy prawdziwych roślin, może zainteresować nas trend palmowy. Jest to hit tego sezonu. W sklepach znajdziemy wiele dodatków z motywem palmowego liścia – pościel, zasłony, dekoracyjne poduszki. Na białej ścianie pięknie prezentują się obrazy przedstawiające duży, zielony liść palmy.

APR

Sprawdź także

drzwi wewnętrzne

Jak dopasować drzwi wewnętrzne do stylu mieszkania?

Wybierając drzwi wewnętrzne, warto się zastanowić, w jakim stylu będzie urządzone wnętrze mieszkania. Klasyczne, nowoczesne, …