marmur w mieszkaniu
Marmur - wzór obecny jest wszędzie - na podłogach, ścianach i meblach | fot.: Fotolia

Najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz

Mieszkanie jest zazwyczaj jednym z najważniejszych dla nas miejsc. Spędzamy tam dużo czasu relaksując się, pracując, świętując rodzinne uroczystości. Dlatego ważne jest, abyśmy dobrze czuli się w swoim domu dzięki odpowiedniemu urządzeniu wnętrza. Estetyczne i przytulne miejsce sprzyja zarówno efektywnej pracy, jak i odpoczynkowi. Jeśli planujesz urządzanie nowego mieszkania lub remont, sprawdź jakie są obecne trendy w urządzaniu wnętrz.

Marmur

Wzór ten obecny jest wszędzie – na podłogach, ścianach i meblach. Choć prawdziwy marmur jest bardzo drogi, warto zwrócić uwagę na tapety lub łazienkowe płytki z marmurowym wzorem. Doda to naszemu domowi elegancji. Jeśli chcemy uniknąć efektu surowości wnętrza, należy pomyśleć o dodatkach, które je ocieplą.

Biel

Od kilku lat jest to najczęściej wybierany kolor na ściany. Gwarantuje on efekt prostego i eleganckiego wnętrza, co więcej daje możliwość doboru mebli i dodatków w wielu kolorach. Nie jesteśmy ograniczenie kolorem ścian – do bieli pasuje praktycznie wszystko. Dzięki nowoczesnym farbom ścieralnym nie trzeba martwić się o to, że ściany szybko staną się brudne, ponieważ można je łatwo wyczyścić.

Beton

Często występuje w towarzystwie bieli. Choć kiedyś wydawało się to niedopuszczalne, teraz coraz częściej postanawiamy stworzyć wnętrze, które wygląda bardzo surowo, wręcz jak niedokończone. Beton najczęściej pojawia się na ścianach i podłogach.

Beton w łazience
Beton pięknie łączy się z bielą | fot.: Fotolia

Koce z wełny czesankowej

Te charakterystyczne koce o grubym splocie już od kilku miesięcy podbijają internet. Są niepowtarzalne i od razu przyciągają wzrok. Można kupić je gotowe, ale jeśli lubimy sami tworzyć, możemy zakupić zestaw do samodzielnego uplecenia koca. Nie jest to wbrew pozorom trudne, a pozwoli zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy i co więcej da nam dużo satysfakcji. Z zakupu koca powinni jednak zrezygnować posiadacze psów czy kotów – niestety zwierzaki bardzo szybko zniszczą go pazurkami.

Koce z wełny czesankowej
Te charakterystyczne koce o grubym splocie już od kilku miesięcy podbijają internet | fot.: Fotolia

Metalowe akcenty

Rekordy popularności bije zwłaszcza miedź i różowe złoto. Ich ciepły odcień pięknie prezentuje się szczególnie w chłodnym i skromnym wnętrzu. Jeden charakterystyczny element wystarczy, aby nadać pomieszczeniu charakteru. W sklepach dostępne jest praktycznie wszystko w tych modnych odcieniach – od stolików, przez ramki na zdjęcia, kończąc na żyrandolach.

Rośliny zielone

To nie tylko trend we wnętrzarstwie, ale też coraz popularniejsze hobby. Domowe lub balkonowe ogródki to coraz częściej pasja osób w różnym wieku. Rośliny nie tylko pięknie się prezentują – warto mieć je wokół siebie ze względu na zbawienny wpływ zieleni na nasz wzrok i emocje. Na przykład podczas długiej pracy przy komputerze poleca się zrobić chwilę przerwy i popatrzeć na rośliny. Pomaga to oczom odpocząć, a także koi nerwy.

rośliny zielone we wnętrzu
Rośliny nie tylko pięknie się prezentują – warto mieć je wokół siebie ze względu na zbawienny wpływ zieleni na nasz wzrok i emocje | fot.: Fotolia

Motyw palmy

Jeśli nie lubimy prawdziwych roślin, może zainteresować nas trend palmowy. Jest to hit tego sezonu. W sklepach znajdziemy wiele dodatków z motywem palmowego liścia – pościel, zasłony, dekoracyjne poduszki. Na białej ścianie pięknie prezentują się obrazy przedstawiające duży, zielony liść palmy.

APR

Sprawdź także

sypialnia wnętrze w stylu skandynawskim

Biała szafa w sypialni jako rozwiązanie do małych pomieszczeń – dlaczego warto? 

W czasach, gdy większość ludzi decyduje się na zakup mieszkania w bloku czy kamienicy, gdzie …