Ciekawy obraz na ścianę
O charakterze i stylu domu świadczy nie tylko umeblowanie, ale również akcesoria i dodatki, które go zdobią. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Obrazy i fototapety na ścianę, czyli jak ozdobić mieszkanie

O charakterze i stylu domu świadczy nie tylko umeblowanie, ale również akcesoria i dodatki, które go zdobią. W jaki sposób więc udekorować mieszkanie, aby było ono przytulne, a przy tym niebanalne? Sprawdź nasze porady.

  1. Fototapety na ścianę
  2. Obrazy na płótnie
  3. Las w słoiku

Fototapety na ścianę

Jednym z elementów wyposażenia domu, dzięki któremu można w prosty sposób nadać mu konkretnego charakteru, są fototapety na ścianę. Na rynku dostępny jest szeroki wybór fototapet. Profesjonalne sklepy oferują zarówno produkty z gotowymi wzorami, jak też umożliwiają wykonanie fototapety na podstawie dowolnego zdjęcia. Spośród bogatej gamy grafik gotowych, znaleźć można dosłownie tysiące wzorów: krajobrazów, postaci, zwierząt, bohaterów z bajek, figur geometrycznych, abstrakcji oraz wielu innych kategorii. W zależności od zapotrzebowania, znaleźć można coś, co sprawdzi się w pokoju dziecięcym, jak też w sypialni, salonie, a nawet kuchni. Dostępne są także specjalne tapety wodoodporne, które można zainstalować w łazience.

Obrazy na płótnie

Alternatywą dla dużych fototapet (zajmujących nierzadko całą ścianę) są mniejsze obrazy na płótnie. Również w tym przypadku wybierać można spośród ogromnego wyboru przeróżnych produktów, począwszy od reprodukcji dzieł znanych malarzy, przez pejzaże leśne, górskie czy morskie, zwierzęta, postaci, znane miejsca (przede wszystkim największe i najsłynniejsze miasta świata), aż po wzory abstrakcyjne, geometryczne i inne. Możliwe jest także wykonanie na płótnie profesjonalnego wydruku dowolnego zdjęcia, dzięki czemu na ścianie powiesić można doskonałej jakości obraz-fotografię ślubną, weselną, dziecięcą czy dowolną inną.

Las w słoiku

Osoby, które uwielbiają zieleń i przyrodę, ale z różnych przyczyn nie mogą sobie pozwolić na hodowanie w domu doniczek z kwiatami, mogą wybrać alternatywę w postaci tzw. biosfer, czyli „lasów w słoiku”. To znajdujące się w szklanym, zamkniętym naczyniu prawdziwe kawałki lasu – ze ściółką, mchem, kamieniami, bluszczem, a w niektórych przypadkach nawet prawdziwymi niewielkimi drzewkami! Przezroczysty pojemnik zawiera wszystko, co jest niezbędne do życia roślinom. Rosną one i rozwijają się bez konieczności ich podlewania, ba, nawet bez obowiązku otwierania słoika. Dostępne są zarówno niewielkie naczynia, jak też ogromne, kilkudziesięciolitrowe pojemniki. Ich nieodparty urok sprawia, że sprawdzą się znakomicie w pomieszczeniu utrzymanym w dowolnej stylistyce – zarówno nowoczesnej i minimalistycznej, jak też klasycznej czy eklektycznej.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

odbojnice ścienne

Jaki jest skuteczny sposób na ochronę ścian przed uszkodzeniami?

Ściany i narożniki to punkty szczególnie narażone na uszkodzenia, zwłaszcza w miejscach, w których obserwujemy …