odbojnice ścienne
Odbojnice ścienne idealnie sprawdzą się w przestrzeniach, w których obserwujemy natężony ruch przedmiotów o znacznych gabarytach | fot.: materiał partnera

Jaki jest skuteczny sposób na ochronę ścian przed uszkodzeniami?

Ściany i narożniki to punkty szczególnie narażone na uszkodzenia, zwłaszcza w miejscach, w których obserwujemy intensywny ruch osób lub przemieszczanie sprzętów o znacznych gabarytach. Urzędy, szkoły, szpitale czy magazyny to obiekty, których wnętrza nie zabezpieczone w należyty sposób dość szybko zaczynają nosić widoczne ślady użytkowania. Jakie zabezpieczenia ścienne zastosować, aby ochronić ściany przed uszkodzeniami?

Odbojnice ścienne – jakie są ich zalety?

Odbojnice ścienne idealnie sprawdzą się w przestrzeniach, w których obserwujemy natężony ruch przedmiotów o znacznych gabarytach. Stanowią dodatkową barierę ochronną w instytucjach, szkołach, na lotniskach, hotelach czy obiektach przemysłowych takich jak hale magazynowe czy produkcyjne. Aparatura medyczna czy szpitalne łóżka przemieszczane w pośpiechu z łatwością mogą prowadzić do powstania nieestetycznych uszkodzeń. Oprócz oczywistego wpływu na wygląd wnętrz wiążą się one również z wymiernymi stratami finansowymi wynikającymi z konieczności przeprowadzania kosztownych remontów. Odbojnice ścienne pozwolą na zniwelowanie siły uderzenia i efektywnie zabezpieczą ściany w trakcie codziennego użytkowania. Promador ma w ofercie szeroką gamę odbojnic ściennych. Duży wybór modeli, a także kolorystyki umożliwi dobranie najbardziej korzystnego rozwiązania dla każdego wnętrza. Oprócz odbojnic ściennych firma oferuje również elementy konstrukcyjne niezbędne do montażu, takie jak łączniki i narożniki.

Narożniki ochronne na ściany

Narożniki na ściany pozwolą ochronić je przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Przy ich pomocy możemy również skutecznie zamaskować niedoskonałości, które już znalazły się na ich powierzchni. Dobrze dobrany model będzie współgrał z wnętrzem i zapewni trwałe zabezpieczenie newralgicznych punktów na długie lata. Narożniki naklejane są ekonomicznym rozwiązaniem, które sprawdzi się zwłaszcza w przestrzeniach o mniejszym natężeniu ruchu. Niski koszt zakupu pozwoli nam na zabezpieczenie większej liczby naroży.

Poręcze

Poręcze to element wyposażenia szpitalnych korytarzy, który pozwala na zapewnienie pacjentom odpowiedniego komfortu poruszania się. Poręcze umożliwiają uzyskanie stabilnego podparcia, gdy tylko zachodzi taka potrzeba. Poręcze dostępne w ofercie firmy Promador oprócz wygody użytkowania charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia. Wykonane są z kolorowanego w masie tworzywa, które zachowuje swój pierwotny wygląd nawet po długim czasie użytkowania. Co więcej, wykonane z niego poręcze łatwo utrzymać w czystości. Pokrywa winylowa o teksturowanej powierzchni zapobiega ślizganiu się dłoni co z kolei zapewnia bezpieczeństwo ich użytkowania. Dodatkowo, dzięki montażowi na specjalnych uchwytach, poręcze są bardzo stabilne nawet w przypadku, gdy wywierany jest na nie znaczny nacisk.

Odbojnice ścienne, narożniki na ścianę i poręcze to elementy, dzięki którym odpowiednio zabezpieczymy punkty szczególnie narażone na wszelkiego typu uszkodzenia i zabrudzenia. Jeśli zainwestujemy w wybór produktów wysokiej jakości będą one spełniały swoją funkcję przez długie lata.

Materiał partnera

Sprawdź także

zielone rośliny w wazonie na tle jasnej tapety

Tapety w nowoczesnym wydaniu! Przegląd tapet geometrycznych

Domowe wnętrza to miejsca, w których spędzamy mnóstwo czasu. Ich aranżacja powinna być dobrze zaplanowana …