garnki nieprzywierające
Dobrze wybrany garnek nieprzywierający będzie latami służył amatorom pichcenia | fot.: materiał partnera

Gotuj bez przypaleń z garnkami nieprzywierającymi

Kompletowanie wyposażenia kuchni potrafi trwać latami. Głównie dlatego, że mało kogo stać na zakup w jednym momencie wszystkich niezbędnych sprzętów. Często też potrzeba użycia konkretnego rodzaju patelni lub rondla rodzi się podczas przygotowywania danej potrawy. Oprócz wymiarów wyposażenia warto zwrócić uwagę na materiał wykonania. Dziś tłumaczymy, dlatego wybór garnków z powłoką nieprzywierającą sprawia, że gotowanie staje się jeszcze przyjemniejsze.

Wybierz garnek z powłoką nieprzywierającą

Dobrze wybrany garnek nieprzywierający będzie latami służył amatorom pichcenia. Sklepy wielobranżowe, a nawet dyskonty pełne są naczyń każdego niemal rozmiaru i koloru. Trudno jednak na pierwszy rzut oka ocenić, czy dany produkt spełni swoje zadanie. Jednym z pomocnych kryterium jest właśnie nieprzywieralność. To cecha dotycząca naczyń, które zostały pokryte specjalną powłoką. Zabezpiecza ona potrawy przed przypaleniem, a co za tym idzie – wielominutowym szorowaniem powierzchni z użyciem silnych detergentów. Garnki nieprzywierające sprawiają, że jedzenie zachowuje swój smak, aromat i właściwości przez cały czas przebywania w naczyniu.

Warto zauważyć, że dla właścicieli płyt indukcyjnych wybór bywa ograniczony. Ten rodzaj kuchenek toleruje użycie jedynie tych naczyń, które posiadają dno wykonane z ferromagnetyków. Aluminiowe czy ceramiczne garnki mogą zatem uszkodzić się na indukcyjnej płycie grzewczej. Z zainteresowaniem można przyjrzeć się chociażby ofercie sklepu internetowego Piękno w domu, którego katalog zawiera wiele produktów dostosowanych do użycia na kuchenkach wszystkich typów, w tym także indukcyjnych.

Sprawdź w sklepie: https://www.pieknowdomu.pl/gotowanie/garnki/garnki-z-powloka-nieprzywieralna.html

Garnki nieprzywierające w sklepach internetowych

Poszukiwania idealnego garnka nieprzywierającego powinny uwzględniać powyżej podane kryteria. Sklep internetowy Piękno w domu stara się różnicować dostępny asortyment. Znajdują się w nim zarówno zestawy naczyń, jak i pojedyncze garnki nieprzywierające. To produkty głównie dwóch marek: Altom Design i Valdinox. Pierwsza z nich ma przeznaczenie bardziej uniwersalne, a druga specjalistyczne. Valdinox tworzy naczynia z myślą o prawdziwych miłośnikach gotowania oraz kucharzach restauracji.

W ofercie znaleźć można garnki z powłoką nieprzywierającą o różnej pojemności. Mniejsze egzemplarze doskonale nadają się np. do przygotowywania sosów, które mają podkreślić smak potraw. Natomiast garnki nieprzywierające o pojemności 6 litrów pozwalają ugotować potrawę na kilka dni lub dla kilku osób. Zarówno produkty Altom Design, jak i Valdinox odznaczają się nowoczesnym designem i funkcjonalnym wykończeniem. Świadczyć o tym mogą np. wygodne rączki chroniące przed poparzeniem.

Główną zaletą garnków z powłoką nieprzywierającą jest pokrycie ich kilkoma warstwami. Dzięki wykorzystanej technologii naczynie nagrzewa się szybko i równomiernie. Nie ma też potrzeby użycia dużej ilości tłuszczu. Wystarczy odrobina, aby rozpocząć gotowanie. Uzupełnieniem oferty są tradycyjne rondle z ergonomiczną rączką, zestawy z patelnią oraz garnki nieprzywierające o szerokim dni i niskiej podstawie.

Materiał partnera

Sprawdź także

zasłony do kuchni

Jakie kolory zasłon do kuchni będą pasować do Twojego wnętrza? 3 zasady doboru

Zasłony kuchenne zazwyczaj pełnią funkcję dekoracyjną, a nie praktyczną. Podczas gdy w salonie i w …