rolety zaciemniające
Odpowiednio doświetlone wnętrze przekłada się nie tylko na efektywną pracę i naukę, ale umożliwia również skuteczny relaks | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Rolety 100% zaciemniające – jaki dają efekt?

Pomieszczenia, w których spędzasz większą ilość czasu, powinny być w pełni komfortowe i funkcjonalne. Bardzo ważną rolę odgrywa w nich oświetlenie.

Odpowiednio doświetlone wnętrze przekłada się nie tylko na efektywną pracę i naukę, ale umożliwia również skuteczny relaks. Jednak nadmiernie nasłoneczniony pokój potrafi dekoncentrować. Problem pojawia się zwłaszcza w sezonie letnim oraz wtedy, gdy okna umieszczone są od strony południowej. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będą rolety okienne zapewniające 100% zaciemnienia. Ich dodatkową zaletą jest to, że chronią pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się, co może być szczególnie istotne w miesiącach letnich. Dzięki zamontowaniu rolet zaciemniających można zyskać więcej prywatności w domu i poczuć się przez to swobodniej. Jeśli szukasz rolet w korzystnej cenie, które będą idealnie pasowały do Twoich okien, to koniecznie wejdź na stronę https://minirolety.pl/rolety-scienne-zaciemniajace/i zapoznaj się z asortymentem.

Rolety zaciemniające – co to znaczy?

Czym są rolety zaciemniające? Z pewnością zadawałeś sobie kiedyś takie pytanie. Oto kilka najważniejszych informacji, dzięki którym pozbędziesz się wątpliwości w tym zakresie. Takie rolety mają nie tylko funkcję ozdobną, są przede wszystkim praktyczne. Zwykłe rolety chronią dom przed nadmiernym nasłonecznieniem, natomiast rolety zaciemniające posiadają specjalną, gumową warstwę, która stanowi dodatkową ochronę przed nagrzewaniem się pomieszczeń. Dzięki zasłoniętym roletom pokój nie nagrzewa się. Innym rozwiązaniem wykorzystywanym przez producentów jest zastosowanie warstwy aluminiowej, która rozprasza światło i chroni pomieszczenia przed nagrzewaniem. Takie rozwiązanie będzie szczególnie przydatne podczas upałów. Warto podkreślić, że wewnętrzne rolety zaciemniające to niekiedy lepsze rozwiązanie niż rolety zewnętrzne. Te drugie są z reguły dużo droższe, bardziej skomplikowane w montażu i nie stanowią dekoracji okna.

Roleta ścienna zaciemniająca Silver

Pierwszym rodzajem rolety oferowanej przez wspomnianego wyżej producenta jest roleta ścienna zaciemniająca Silver. Ten model wyróżnia się wysoką funkcjonalnością. Produkowany jest z gładkiej, składającej się z trzech warstw tkaniny. Pierwszą warstwę stanowi kolorowy poliester o gęstym splocie (dowolny kolor można wybrać podczas dokonywania zamówienia), drugą – guma zapewniająca pełne zaciemnienie. Ostatnia warstwa to powłoka aluminiowa o właściwościach termicznych. Produkt został wykonany z tkaniny o gramaturze 280 g/m2. Rolety ścienne zaciemniające to produkt wysokiej jakości, który gwarantuje pełne zaciemnienie pomieszczenia, co przełoży się na lepszą jakość snu domowników. Z tego względu warto zamontować je zwłaszcza w sypialni lub w pokoju dziecka. Ponadto poleca się montować rolety zaciemniające w salonach, w których ogląda się telewizję. Nie ma nic gorszego niż światło odbijające się w godzinach wieczornych od szyb i padające na ekran telewizora. Ten problem może zniknąć dzięki roletom okiennym 100% zaciemnienia.

Roleta ścienna 100% zaciemnienia

Kolejny model rolety zaciemniającej jest równie interesujący co poprzedni. Roleta, którą mocuje się do ściany, wykonana jest z grubszej tkaniny (gramatura 285 g/m2). Dzięki specjalnym warstwom, roleta zapobiega przedostawaniu się promieni słonecznych w głąb pomieszczenia. Podgumowany materiał sprawia, że wnętrze jest, jak wskazuje nazwa rolety, w 100% zaciemnione. Decydując się takie rolety, zapewniasz sobie maksimum prywatności, a problem nagrzewających się pokoi odchodzi w zapomnienie. Dodatkową zaletą tego typu rolet jest szeroka gama kolorystyczna. W sklepie https://minirolety.pl/rolety-scienne-zaciemniajace/ znajdziesz różnorodne odcienie beżu, brązu, szarości czy innych uniwersalnych kolorów, pasujących do większości wnętrz. Warto zaufać firmie z dobrymi opiniami i zamówić produkt wysokiej jakości.

Materiał partnera zewnętrznego