soczewki kontaktowe
Soczewki korekcyjne mają właściwości lecznicze. Pomagają korygować wady wzroku i są wykonane z myślą nie tylko o osobach krótkowzrocznych, dalekowzrocznych, ale również posiadających astygmatyzm | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Soczewki kontaktowe – co warto o nich wiedzieć?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup soczewek kontaktowych. W artykule dowiesz się, czym charakteryzują się soczewki i jakie występują ich rodzaje.

Czym są soczewki kontaktowe?

Soczewka kontaktowa służy do korygowaniu wad wzroku. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z soczewek kontaktowych, które bez wątpienia są idealną alternatywą dla okularów. Soczewki korekcyjne mają właściwości lecznicze. Pomagają korygować wady wzroku i są wykonane z myślą nie tylko o osobach krótkowzrocznych, dalekowzrocznych, ale również posiadających astygmatyzm. Oprócz soczewek korekcyjnych znajdziemy w sklepach produkty posiadające funkcję terapeutyczną i kosmetyczną. Materiał soczewek również będzie się różnił. Soczewki możemy podzielić na miękkie i twarde. Każda osoba powinna bez problemu znaleźć idealny produkt dopasowany do swoich potrzeb. Obecnie mamy również szeroki wybór kolorów.

Zakup soczewek jest możliwy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Warto kierować się opiniami klientów i wybierać firmy posiadające dobre recenzje. Jednym z najlepszych producentów soczewek kontaktowych, wybieranych wśród klientów jest Cooper Vision. Poszukując soczewek, warto prześledzić ciekawe informacje, które znajdziemy na mojepierwszesoczewki.pl.

Rodzaje soczewek kontaktowych

W sklepach znajdziemy wiele rodzajów soczewek kontaktowych. Przed dokonaniem ostatecznego zakupu warto zapoznać się z ich zastosowaniem. Soczewki kontaktowe dzielimy na twarde i miękkie. Bez wątpienia soczewki miękkie są bardziej komfortowe w użytkowaniu, ponieważ charakteryzują się dobrą elastycznością i łatwym aplikowaniem. Szkła twarde wymagają precyzyjnego dopasowania do kształtu oka. Są przeznaczone dla osób, które nie mogą stosować soczewek miękkich. Producenci dzielą ten produkt również ze względu na maksymalny czas ich noszenia. W sklepach znajdziemy soczewki jednorazowe, które należy po całym dniu użytkowania wyrzucić lub na soczewki miesięczne i roczne. Ostatnim i najważniejszym podziałem jest rozróżnienie soczewek ze względu na ich zastosowanie. Jak już wspomnieliśmy, na rynku znajdziemy zarówno soczewki kontaktowe lecznicze, korekcyjne, jak i kosmetyczne. Ostateczny wybór należy do klienta, jednak czasami warto zasięgnąć również porady specjalisty.

Z czego wykonane są soczewki kontaktowe?

Materiał, z jakiego została wykonana soczewka kontaktowa, powinien być jednym z podstawowych kryteriów wyboru. Częściej stosowane soczewki miękkie wyprodukowane są zazwyczaj z silikonu, akrylu lub hydrożelu. Bez wątpienia silikon jest jednym z materiałów, który ulega najlepszemu odkształceniu, dlatego najwygodniej jest nam wykonać ich aplikację. Jednak pamiętajmy, że soczewka wykonana z silikonu może przyczyniać się do przesuwania szkiełka w gałce ocznej. Natomiast soczewki twarde są wykonane z polimetylmetakrylatu. Kiedyś był on jedynym materiałem wykorzystywanym do produkcji soczewek kontaktowych.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kobiece oczy soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe – jakie są ich zalety?

Na noszenie soczewek kontaktowych decyduje się wiele osób – zarówno z krótkowzrocznością, jak i dalekowzrocznością. …