tapeta 3d w palmy
Jeśli znudziły Ci się klasyczne tapety i chcesz wypróbować inne, modne rozwiązania, zastosuj w swoich wnętrzach dekorację trójwymiarową | fot.: stock.adobe.com

Tapety 3D, czyli potrójna przyjemność dekoracyjna!

Jeśli poszukujesz nietuzinkowych rozwiązań dekoracyjnych, tapety 3D na ścianę są właśnie dla Ciebie. Czym tapety 3D różnią się od zwykłych tapet? Gdzie możemy je zastosować? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Tapety 3D a tapety klasyczne

Jeśli znudziły Ci się klasyczne tapety i chcesz wypróbować inne, modne rozwiązania, zastosuj w swoich wnętrzach dekorację trójwymiarową. Takie tapety to produkty najwyższej jakości, które dodadzą charakteru każdemu wnętrzu. W ofercie tapet trójwymiarowych znajdziemy produkty papierowe, winylowe i flizelinowe, czyli takie, jak w przypadku tapet jednowymiarowych. Tapeta 3D, w odróżnieni od tej klasycznej, wprowadza swoistą iluzję optyczną polegającą na wrażeniu głębi. Jest to doskonale widoczne na tapetach przedstawiających różnego rodzaju pejzaże górskie czy leśne. Efekt głębi sprawdza się też bardzo dobrze w przeróżnych geometrycznych wzorach. Tapety 3D na ścianę to idealne rozwiązanie zarówno w prywatnych, jak i komercyjnych wnętrzach.

W salonie, sypialni czy biurze

Trójwymiarowe tapety to świetnie i nietuzinkowe rozwiązanie, które sprawdzi się we wnętrzach o rożnej stylistyce. Szeroki asortyment tapet trójwymiarowych pozwoli na dopasowanie odpowiedniego wzoru do konkretnej aranżacji wnętrza. Bardzo dużą popularnością cieszy się tapetowanie trójwymiarowe w sypialni czy salonie. Wytapetować możemy na przykład jedną reprezentacyjną ścianę czy też wnękę, co nada wnętrzu niebywałej oryginalności. Jeśli chodzi o sypialnie, szczególnie popularnym trendem jest użycie tapety trójwymiarowej na ścianie za łóżkiem. Do takiej dekoracji często używane są tapety nawiązujące do natury: pejzaże, motywy florystyczne. Taka dekoracja wprowadzi w sypialni błogi, relaksacyjny nastrój sprzyjający wypoczynkowi i wyciszeniu. Z kolei w salonie dobrze sprawdzi się wytapetowanie ściany za telewizorem. Jest to dobra alternatywna dla płyt czy cegiełek naściennych. Tapety 3D na ścianę to opcja dla tych, którzy nie boją się odważnych i modnych rozwiązań!

Tapety 3D w pokoju dziecięcym

Trójwymiarowe tapety z pewnością przypadną do gustu wszystkim dzieciom. Tapety w piękne wzory już same w sobie wzbudzają dziecięcy zachwyt, a dodatkowe wrażenie głębi jeszcze wzmocni ten efekt. Producenci tapet trójwymiarowych nie zapomnieli o najmłodszych, a oferta tapet 3D dedykowanych do pokoju dziecięcego jest bardzo ciekawa. Zresztą tapety trójwymiarowe charakteryzują się dość uniwersalnymi wzorami, co sprawia, że tę samą tapetę możemy zastosować zarówno w salonie, jak i w pokoju dziecięcym. Szeroki wybór tapet 3D na ścianę znajdziesz w dobre zaopatrzonych sklepach internetowych (np. www.ubierzswojesciany.pl).

Materiał partnera

Sprawdź także

zielone rośliny w wazonie na tle jasnej tapety

Tapety w nowoczesnym wydaniu! Przegląd tapet geometrycznych

Domowe wnętrza to miejsca, w których spędzamy mnóstwo czasu. Ich aranżacja powinna być dobrze zaplanowana …