impreza urodzinowa dziecka
Tort to podstawa każdych urodzin – nie tylko w przypadku najmłodszych, ale też i trochę starszych | fot.: materiał partnera

Dekoracje na urodziny dziecka – niezawodne pomysły

Ciężko znaleźć malucha, który nie lubiłby świętować swoich urodzin. Nic dziwnego – to w końcu świetna okazja do otrzymania całej masy prezentów i wspólnych szaleństw z przyjaciółmi. Wspólne świętowanie będzie jeszcze lepsze, gdy urodzinową imprezę umilą okolicznościowe ozdoby. Sprawdź, jakie dekoracje warto kupić na urodziny dziecka.

Czym udekorować tort?

Tort to podstawa każdych urodzin – nie tylko w przypadku najmłodszych, ale też i trochę starszych. Czym udekorować tort dla malucha? Na pewno powinny się na nim znaleźć świeczki. Ich ilość musi zgadzać się z tym, które urodziny obchodzi jubilat. Można wybrać świeczkę w kształcie cyfry – w wersji kolorowej, bogato zdobionej brokatem lub z ciekawym wykończeniem, np. w postaci korony (to idealna opcja dla małych księżniczek). Ciekawą alternatywę dla świeczek w kształcie cyfr stanowią świeczki o różnych kształtach, np. świeczki w kształcie flamingów, chmurek, gwiazdek, piłek, planet, kotków czy piratów. Dekoracyjnych świeczek na urodziny jest na tyle dużo, (o czym można się przekonać, przeglądając ofertę https://www.51015kids.eu/dom-i-ogrod/przyjecia-i-okazje ), że bez problemu będzie można dobrać kształt, który spodoba się młodemu jubilatowi.

Dekoracja stołu na urodziny – co warto kupić?

Kolejna ważna kwestia to dekoracja stołu na urodziny. Plastikowe kubeczki i talerzyki sprawdzą się w tym przypadku idealnie i będą pełnić funkcję praktyczną, a jednocześnie estetyczną. Nie trzeba ich zmywać – po zakończonej imprezie, można je po prostu wyrzucić. Co więcej, ogrom dostępnych nadruków, pozwala wybrać w pełni spersonalizowany wzór. Najmłodszym na pewno przypadną do gustu talerzyki i kubeczki z ulubionymi bohaterami: Harrym Potterem, Świnką Peppą, Myszką Mickey, Frozen, Spider-Manem itp. Jednak trzeba pamiętać, że dekoracja stołu na urodziny nie ogranicza się jedynie do naczyń. Warto pomyśleć również o słomkach, serwetkach czy topperach do słodkich przekąsek.

Piniata – zabawa i dekoracja na urodziny w jednym

Ciekawym rozwiązaniem na urodziny dziecka jest dekoracja, która jednocześnie może posłużyć do zabawy. Mowa oczywiście o piniacie. To nic innego, jak forma papierowa, która może mieć różny kształt i jest wypełniana upominkami (zwykle słodyczami) dla jubilata. Żeby dostać się do upominków, jubilat musi strącić piniatę kijem, mając przy tym zamknięte oczy. Tę wyjątkową dekorację na urodziny dziecka można kupić w kształcie kaktusa, gwiazdy, jednorożca, tęczy, lamy, flaminga czy piłki.

Dekoracja na urodziny dziecka – gotowe zestawy

Jeśli nie masz zbyt wiele czasu albo brakuje Ci pomysłu na idealne dekoracje na urodziny, możesz skorzystać z gotowych zestawów. W takich zestawach można znaleźć wszystkie niezbędne dekoracje na urodziny, utrzymane w tym samym stylu, np. z motywem bajkowym. Zestaw dekoracji najczęściej obejmuje: talerzyki, kubeczki, serwetki, balony i okolicznościowy baner. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni wzór i gotowe!

Artykuł sponsorowany

Sprawdź także

pudełko na tort

Idealne pudełko na tort, czyli opakowanie opakowaniu nierówne

Jesteś cukiernikiem i masz swój zakład? A może po prostu kochasz smak ciast i innych …