Wybór wymarzonej sukni ślubnej nie lada wyzwaniem | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Rozważnie i romantycznie – kilka słów o wypożyczalniach sukien ślubnych

Ślub to wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie w życiu. Warto dołożyć wszelkich starań, aby wszystko było jak najlepiej zorganizowane, by oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu. O tę jedyną, najpiękniejszą i wymarzoną suknię trzeba postarać się z odpowiednim wyprzedzeniem. Przyszła panna młoda powinna wybrać kreację, w której czuje się zjawiskowo.

Najpiękniejsza panna młoda

Należy pamiętać o podstawowej zasadzie. Nie da się dobrać odpowiedniej sukni bez jej mierzenia. Unikajmy zamawiania sukni z katalogu, tylko na podstawie zdjęć modelek. Bardzo często okazuje się, że wymarzony fason dla naszej figury jest nieodpowiedni.

Przyszła panna młoda powinna przymierzyć kilka różnych modeli, aby wybrać właściwy kierunek swoich  poszukiwań. Nie zrażajmy się wyglądem sukni na wieszaku. Tylko pełna przymiarka i dopasowanie sukni do figury klientki salonu wydobywają jej wszystkie walory.

Często zdarza się tak, że niepozorna na pierwszy rzut oka suknia w rzeczywistości wygląda lepiej niż model z wystawy. Mimo zmęczenia nie należy się zniechęcać. Znalezienie tej jedynej, niepowtarzalnej sukni ślubnej przynosi ogromną satysfakcję. Zanim jednak, w ferworze przygotowań, podejmiemy decyzję o zakupie, warto zastanowić się nad opcją inną niż zakup.

Mądry zwyczaj –  wypożyczaj

Coraz więcej salonów sukien ślubnych oferuje możliwość wypożyczenia. Niewątpliwie największą zaletą wypożyczani sukni ślubnych – z punktu widzenia panny młodej – jest oszczędność. Ceny takich sukni to zazwyczaj maksymalnie połowa ceny kupna, trzeba jednak do niej doliczyć kaucję. W przypadku uszkodzenia sukni (przedarcia, zaplamienia), z tej kwoty zostanie potrącona suma potrzebna na przywrócenie sukni do stanu poprzedniego. Jeżeli kreacja ślubna zostanie zniszczona, nawet nieumyślnie, musimy się liczyć z koniecznością opłacenia pełnej wartości sukni – takie sytuacje zdarzają się na szczęście rzadko. (Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wypożyczaniu sukien ślubnych KLIKNIJ)

Klasyczna, dopasowana suknia ślubna
Klasyczna, dopasowana suknia ślubna| fot.: materiał partnera zewnętrznego

Trzeba mieć na uwadze, że suknie z wypożyczalni rzadko kiedy są zupełnie nowe, chociaż i takie się zdarzają. Suknie do wypożyczenia mogą nosić nieznaczne ślady użytkowania i napraw, najczęściej zupełnie niewidoczne dla gości i na zdjęciach. O ile zerwany koralik czy drobne przeszycia są do przyjęcia, o tyle widoczne plamy czy zaciągnięcia powinny być wyraźnie wskazane przez pracownika salonu.

Mimo iż w tej samej sukni każda panna młoda wygląda inaczej, warto pomyśleć o spersonalizowaniu stroju. W wypożyczalni zapytajmy, czy istnieje również możliwość wypożyczenia dodatków do sukni. Dzięki temu można stworzyć własną niepowtarzalną stylizację, dodając do standardowego modelu ozdobny pas, kokardę czy futrzane bolerko lub  długi welon.

Rozsądna decyzja, stylowa pamiątka

Dobra wypożyczalnia sukien ślubnych powinna oferować gratisowe dopasowywanie sukni do figury czy wykonanie poprawek krawieckich. Zdarza się, że wypożyczalnia pozwala na zwrócenie sukni nieupranej. Odpada wtedy konieczność wyboru odpowiedniej pralni chemicznej i koszty czyszczenia.

Prosta i elegancka suknia ślubna z wypożyczalni
Prosta i elegancka suknia ślubna z wypożyczalni | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wypożyczając suknię na kilka dni, zaplanujmy w tym czasie plenerową sesję zdjęciową i zawrzyjmy to w umowie. Kierujmy się złotą zasadą, że wszystkie istotne warunki wypożyczenia powinny zostać spisane w kontrakcie z wypożyczalnią. Pamiętajmy również, aby w natłoku obowiązków przed weselem, zapoznać się z treścią umowy, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Podjęcie decyzji o wypożyczeniu sukni, w dobrym salonie, z profesjonalną obsługą to naprawdę mądry wybór. Będzie to widać na zdjęciach.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

suknia ślubna księżniczka

Jak dobrać suknię ślubną do figury?

Wybór sukni ślubnej to punkt kulminacyjny przygotowań do uroczystości każdej panny młodej. Jednak podjęcie ostatecznej …