meble ogrodowe
Wbrew pozorom nie tak łatwo znaleźć zestaw wypoczynkowy, który połączy funkcjonalność z modnym designem | fot: Materiał partnera zewnętrznego

Meble ogrodowe z technorattanu – czy warto?

Wybór mebli ogrodowych może się wiązać z poważnym dylematem. Wbrew pozorom nie tak łatwo znaleźć zestaw wypoczynkowy, który połączy funkcjonalność z modnym designem. Meble, które będą stać w ogrodzie często nie są dodatkowo zabezpieczone przed deszczem, wiatrem czy nadmierną ekspozycją na słońce. Właśnie dlatego tak ważna jest ich wytrzymałość. Dawniej wśród mebli ogrodowych dominującym materiałem był plastik, lecz jego walory estetyczne okazały się wątpliwe. Lepiej pod tym względem prezentowało się drewno, lecz z kolei jest ono ciężkie i toporne. Ciekawe rozwiązanie stanowi obecnie technorattan. Co warto o nim wiedzieć?

Technorattan – cechy wyróżniające i zalety

Technorattan to syntetyczny odpowiednik rattanu, czyli naturalnych włókien pozyskiwanych z gatunku palm azjatyckich. Jego wygląd jest niemalże identyczny, jednak wykazuje o wiele lepszą odporność i wytrzymałość, co ma kluczowe znaczenie w przypadku mebli ogrodowych. Technorattan w przeciwieństwie do rattanu nie ulega wpływowi promieni ultrafioletowych. Ponadto, nie odkształca się i można go czyścić przy użyciu chemicznych detergentów. Wszystko to sprawia, że jest doskonałym materiałem do produkcji mebli ogrodowych oraz tarasowych. Wykazuje także przewagę nad drewnem, ponieważ jest lekki, a meble z niego wykonane można przenieść samodzielnie bez większego wysiłku.

Meble z technorattanu – ile to kosztuje?

Jeszcze kilka lat temu meble z technorattanu były jednym z najdroższych elementów wyposażenia ogrodu. Obecnie ich cena jest znacznie niższa, a to wszystko dzięki większej dostępności. Cena krzeseł wykonanych z technorattanu zaczyna się już nawet od 100 złotych. Nie oznacza to jednak, że warto inwestować w najtańsze modele mebli. Musimy mieć na uwadze ich wytrzymałość, a najlepszą z nich zapewnią jedynie siedziska ze wzmocnioną konstrukcją nośną. Dobrym rozwiązaniem będzie również wybór mebli posiadających aluminiowe wzmocnienia, które zostały ocynkowane. Dlaczego ma to tak duże znaczenie? Konstrukcja nośna umiejscowiona jest pod plecionką, dlatego nie można jej zakonserwować ani tym bardziej zadbać o nią w późniejszym czasie.

Osoby, którym zależy na oszczędnościach i ciekawym designie, powinny postawić na gotowe komplety mebli z technorattanu. Ich przykłady znajdziemy na stronie e-sklepu https://cloveris.pl/pl/c/Meble-technorattan/14. Zyskamy wówczas pewność, że każdy element doskonale ze sobą współgra, a przy tym zakup mebli w komplecie jest znacznie tańszy, aniżeli w przypadku zamówienia każdego mebla oddzielnie. Nierzadko dostępne są przy tym atrakcyjne promocje gotowych zestawów wypoczynkowych. Wśród nich znajduje się zazwyczaj stolik oraz krzesła, a niekiedy także plecione kanapy.

Kto powinien wybrać meble z technorattanu?

Meble z technorattanu doceniane są za elegancki i nieco luksusowy wygląd, dlatego to idealny wybór dla osób ceniących gustowne meble i dodatki. Równie dobrze sprawdzą się także na balkonie lub tarasie. Wydaje się więc, że to propozycja dla każdego.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

leżak na plaży

Leżak ogrodowy i plażowy, czyli jak przygotować się na weekendowy wyjazd?

Weekendowy wyjazd za miasto to doskonały sposób, aby wypocząć i odprężyć się na łonie natury. …