mężczyzna w basenie
Spotkania z wodą w dobrze wyposażonym obiekcie będą niezapomnianą przygodą dla całej rodziny | fot.: materiał partnera

Chodźmy na basen! 

Czas spędzony z najbliższymi jest bezcenny. Wspólna aktywność zacieśnia więzi i generuje setki pozytywnych wspomnień. Czasem jednak pula pomysłów się wyczerpuje, przez co w codzienność powoli wkracza rutyna. Świetnym rozwiązaniem jest rodzinna wyprawa na basen. Obiekt pełen atrakcji dostarczy świetnej rozrywki i niesamowitych wrażeń.

Frajda dla najmłodszych

Dzieciaki uwielbiają pluskać się w wodzie, zwłaszcza kiedy jest to bezpieczny i zamknięty obiekt, w którym mogą liczyć na moc atrakcji. W dzisiejszych czasach każda forma ruchu u dzieci jest na wagę złota – lekcje online oraz zamiłowanie do smartfonów zdążyły wykształcić wiele niezdrowych nawyków. Odpowiedzią, która spotka się z aprobatą ze strony najmłodszych, jest wspólna aktywność fizyczna na basenie.

Gdzie wybrać się na basen?

Parki wodne są w stanie zagwarantować wielogodzinną rozrywkę, podczas której dziecko nie myśli o grach komputerowych czy aplikacjach w smartfonie. Solidna moc atrakcji wywoła za to euforię, skutecznie pożytkując dziecięcą energię.

Na miejsce rodzinnych zabaw warto wybrać basen, który wyróżnia się bogatą mapą atrakcji.  Takie obiekty najczęściej zlokalizowane są w dużych miastach, gdzie z uwagi na dużą liczebność mieszkańców realizowane są potężne inwestycje. Miejscem godnym polecenia jest Park Wodny w Krakowie. Zjeżdżalnie o różnym poziomie trudności, ścianki wspinaczkowe, rwąca rzeka, tęczowa ścieżka czy saunarium to tylko niektóre z atrakcyjnych zabaw. W sezonie letnim odwiedzający mogą też skorzystać z plaży wypoczynkowej.

dziewczyna na basenie
Pływanie jako aktywność fizyczna zalecana jest nie tylko dzieciom, ale i dorosłym | fot.: materiał partnera

Aqua park – doskonały pomysł na weekend

Spotkania z wodą w dobrze wyposażonym obiekcie będą niezapomnianą przygodą dla całej rodziny. Oprócz solidnej dawki zabawy można szlifować swoje umiejętności pływackie pod okiem doświadczonych instruktorów. Wszystko to składa się na wiele godzin we wspólnym gronie. Brzmi jak udane popołudnie? To jeszcze nie wszystko!

Intensywne harce w falującej wodzie sprawią, że organizm będzie domagał się czegoś, co doda energii do dalszych zabaw. Z pomocą przychodzi minibarek, w którym można zakupić przekąski oraz napoje bez konieczności opuszczania obiektu. Takie punkty znajdują się na terenie każdego parku wodnego i zazwyczaj działają na zasadzie dopisania zakupu do całkowitego rachunku. Płatność realizowana jest w kasie tuż przed wyjściem z obiektu – dzięki temu nie trzeba wędrować do szatni po portfel, ponieważ wszystko zapisuje się na zegarku, który każdy gość otrzymuje przy wstępie na basen.

Ruch jest ważny

Coraz częściej notuje się przypadki nadwagi czy wręcz otyłości u dzieci i młodzieży. To skutek wielogodzinnego przesiadywania przed komputerem, czyli wciągającej rozrywki, która dotyka ogromną liczbę dzieci. Wizyta na basenie z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem, a może nawet i będzie początkiem sportowej pasji?

Pływanie jako aktywność fizyczna zalecana jest nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Pomaga ukształtować sylwetkę, wzmocnić mięśnie, spalić zbędne kilogramy, zrelaksować umysł, a nawet nawiązać nowe kontakty i wzmocnić pewność siebie. Warto więc włączyć regularne wizyty na basenie w rodzinny harmonogram i kolekcjonować wspólne wspomnienia.

Materiał partnera

Sprawdź także

dom z basenem

Myślisz o własnym, domowym lub ogrodowym basenie kąpielowym? Sprawdź, co trzeba wiedzieć zanim ruszy jego budowa

Kto z nas nie chciałby mieć własnego basenu pod samym domem? Jeśli jednak już się …