Park rozrywki – 7 powodów, które przekonają Cię do jego odwiedzenia

Najbardziej na świecie kochają je dzieci, ale także dorośli mogą dzięki nim odnaleźć w sobie pokłady dziecięcej energii. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Karuzele, kolejki górskie, diabelskie młyny. Uśmiechnięte postaci ze znanych serii klocków oraz zbudowane z nich słynne budowle w miniaturze… Co to za świat, w którym spotykają się takie atrakcje? Świat parków rozrywki! Najbardziej na świecie kochają je dzieci, ale także dorośli mogą dzięki nim odnaleźć w sobie pokłady dziecięcej energii. Co dokładnie można znaleźć w parkach rozrywki? Ile kosztuje wstęp? I które parki w Europie warto odwiedzić?

Co to jest park rozrywki?

Parki rozrywki oferują wiele różnorodnych atrakcji. Trudno zakwalifikować je do wspólnej definicji. Jedno jest pewne – wszystkie łączy to, że wielość oferowanych przez nie atrakcji potrafi oczarować, a nawet przyprawić o zawrót głowy! Gry i zabawy interaktywne, labirynty, rollercoastery, karuzele i inne instalacje dostarczające mnóstwa adrenaliny, tropikalne wyspy, strefy inspirowane bajkami i filmami dla najmłodszych, po których spacerują Myszka Miki, Asterix i Obelix, Piotruś Pan, Alicja z Krainy Czarów… Parki rozrywki to miejsca, które na kilkudziesięciu hektarach powierzchni – pod gołym niebem oraz pod dachem – zbierają co najmniej po kilka stref zabaw i rozrywek podzielonych tematycznie. W parkach rozrywki najczęściej znajdziemy strefy bajkowe, strefy miniatur, strefy ekstremalne i familijne, które różnią się między sobą rodzajem dostarczanych wrażeń. Jedne właściwe są dla miłośników rywalizacji i dreszczyku emocji, inne nadają się dla młodszych dzieci i rodziców stawiających na spokojniejsze tempo zwiedzania.

Dlaczego parki rozrywki są popularne?

Bo w jednym miejscu skupiają tak wiele różnorodnych atrakcji, że potrafią zaspokoić nawet największe rządze rozrywki zaledwie w jeden dzień! W parkach rozrywki znajduje się wszystko, co znane jest ze świata bajek, filmów, książek, gier i szeroko pojętej popkultury. Znane i pociągające nie tylko dla najmłodszych, ale też dla rodziców. Który z dorosłych nie pamięta z dzieciństwa bajek Walta Disneya albo postaci z powieści Juliusza Verne’a? Ludzi od zawsze pociąga to, co dostarcza emocji i adrenaliny. W parkach rozrywki łatwo zapomnieć, że istnieje coś takiego, jak nuda.

Wodny park rozrywki
W parkach rozrywki łatwo zapomnieć, że istnieje coś takiego, jak nuda. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

3 najciekawsze parki rozrywki w Europie

Energylandia Zator

Na dobry początek polski reprezentant. Energylandia to największy park rozrywki w naszym kraju, a nawet największy w Europie Środkowo-Wschodniej park z roller coasterami. Do dyspozycji odwiedzających są tu Strefa Familijna, strefa Ekstremalna, Water Park oraz Bajkolandia. W parku można też zobaczyć pokazy kaskaderskie z wykorzystaniem sportowych aut, motocykli i BMX-ów, występy teatralne, cyrkowe i akrobatyczne. Gdzie leży Zator? W połowie drogi między Katowicami a Krakowem, ok. 17 km od Oświęcimia.

Heide Park

Słynny Heide Park – mimo upływu czasu (działa od 1978 roku) jest wciąż godny polecenia! Znajduje się w północnych Niemczech, ok. 75 km od Hamburga. Ponad 50 atrakcji parku wyczerpuje nawet najbardziej wybujałe wyobraźnie. Czekają na ciebie kolejki takie jak roller coaster ze zjazdem pod kątem bliskim 90 stopni, kolejka zapewniająca zjazd z przyspieszeniem od 0 do 100 km/h w 2,4 s. albo spływ rwącą rzeką z emocjonującymi wirami i wodospadami. Do tego pokazy kinowe, przedstawienia z udziałem bajkowych postaci i przejażdżki replikami starych samochodów.

Playmobile Fun Park Norymberga

Kolejny park na niemieckiej mapie rozrywki. Playmobile to park o powierzchni 90 tys. m2, który inspirowany jest zestawami klocków i postaciami ze znanej na świecie serii Playmobil. Park znajduje się w Zirndorfie (Bawaria) i stanowi punkt startowy Niemieckiego Szlaku Zabawek (szlaku przebiegającym przez 30 miejscowości istotnych dla niemieckich tradycji produkcji zabawek). Raj dla wielbicieli budowli z klocków!

Ile kosztuje park rozrywki?

Karuzela
Odwiedziny w parku rozrywki mogą być świetnym pomysłem na aktywnie i rodzinnie spędzony weekend. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Do Zatoru wybierzemy się już za 449 zł od osoby. Wycieczka trwa dwa dni, cena obejmuje dwa noclegi w hotelu Radocza SPA wraz ze śniadaniami oraz dwudniowy bilet wstępu do Energylandii. W podobnej cenie pojedziemy do Playmobile Fun Park Norymberga – 479 zł za osobę (2 noclegi w hotelu, śniadania i 1-dniowy bilet wstępu). Dwudniowy wyjazd do Heide Parku to koszt od 1069 zł od osoby, mieści się w nim 2-dniowy bilet wstępu, dwa noclegi w hotelu ze śniadaniami i specjalnymi zniżkami. Dokładne informacje o wycieczkach można znaleźć w serwisie lidl-podroze.pl.

Odwiedziny w parku rozrywki mogą być świetnym pomysłem na aktywnie i rodzinnie spędzony weekend. Mogą być też jednym z punktów na mapie większego, wakacyjnego wjazdu. Naładuj akumulatory do pełna, bo czekają cię dwa dni pełne szaleństw!