bliskie spotkania z obcymi
Zdecydowanie najsłynniejszym i zarazem najbardziej znaczącym wydarzeniem na świecie związanym z kosmitami, było rozbicie się UFO 120 kilometrów od Roswell | fot.: Fotolia

UFO – najbardziej spektakularne historie dotyczące obcych

Patrząc na rozgwieżdżone niebo nocą wielu z nas zastanawia się czy gdzieś tam we wszechświecie istnieje jakieś życie? Kilka spektakularnych incydentów z UFO może nieco zamącić spokój w głowie każdego człowieka.

Roswell

Zdecydowanie najsłynniejszym i zarazem najbardziej znaczącym wydarzeniem na świecie związanym z kosmitami, było rozbicie się UFO 120 kilometrów od Roswell (Stany Zjednoczone). Wszystko wydarzyło się w nocy 2 lipca 1947 roku kiedy jedno z małżeństw zauważyło szybko poruszający się pojazd przypominający dwa złączone ze sobą talerze. Już 6 dni później podano prasie, że odnaleziono wrak owego spodka na terenie jednej z farm i zabrano do bazy wojskowej znajdującej się w tytułowym Roswell. Zdaniem spiskowców przetrzymywano tam i badano istoty pozaziemskie znalezione w środku. Ludzie byli jeszcze bardziej utwierdzeni w tej teorii gdy nagle zniknęli generał brygady oraz dowódca Bazy Lotnictwa w Roswell, którzy zaczęli zaprzeczać jakoby rozbita maszyna była statkiem kosmicznym z istotami pozaziemskimi w środku.

Ruwa

Kolejnym spektakularnym i tajemniczym wydarzaniem było spotkanie grupy dzieci z UFO w jednej z miejscowości Zimbabwe – Ruwie. Wszystko miało miejsce 16 września 1994 roku, mniej więcej o godzinie 10 rano. 62 dzieci w przedziale wiekowym 5-12 lat bawiło się na placu zabaw podczas przerwy pomiędzy lekcjami w prywatnej szkole. Nagle niektóre z nich zauważyły 3 srebrne świecące kule na niebie powoli opadające w dół. Jedna z nich w końcu zatrzymała się w dość gęsto zarośniętym obszarze znajdującym się około 100 metrów od granicy podwórka. Dzieci zaciekawione sytuacją pobiegły zobaczyć co się stało. W efekcie ich oczom ukazała się humanoidalna postać. Mali świadkowie zgodnie podali, że oczy stwora były wielkie i ciemne na tle bladej twarzy. Jednocześnie miał mniej więcej 1 metr wzrostu. Niektóre z dzieci twierdziły nawet, że istota weszła z nimi w kontakt, w którym przekazała informacje o pogorszeniu się stanu środowiska na Ziemi.

O ile historia może wydawać się niewiarygodna ponieważ głównymi jej bohaterami były dzieci, o tyle ich późniejsze relacje były ze sobą spójne. Co więcej niektóre elementy charakterystyki UFO były zbliżone do podobnych relacji na drugim końcu świata, do których dzieci w żaden sposób nie mogły mieć dostępu.

Polska

Również Polska może dodać swoje trzy grosze w historiach z obcymi. Wylatowo – jedna z polskich wsi określana jest mianem polskiego Roswell. Pomiędzy rokiem 2000 a 2005 w tamtym miejscu regularnie pojawiały się tajemnicze kręgi w zbożu. Swoją drogą nadal się tak dzieje, choć już nieco rzadziej. Warto dodać, że pierwsze dziwne przypadki w tamtym miejscu zaczęły się już w czasie II wojny światowej. Te incydenty stały się tak tajemnicze i intrygujące, że Wylatowo stało się Mekką dla ludzi zafascynowanych UFO.

JPA

Sprawdź także

asteroida zbliża się do ziemi

Asteroida 2022 RM4 – najnowszy kosmiczny przybysz

Przyjmuje się, że na orbicie okołoziemskiej krąży ponad 40 000 asteroid, z czego dostrzeżono dotąd …