wypoczynek na Dominikanie
Słoneczna Dominikana nie bez powodu nazywana jest Perłą Karaibów | fot.: Materiał partnera zwnetrznego

Zwiedzanie Dominikany – przewodnik po miejscach, które trzeba zobaczyć

Lazurowa, krystalicznie czysta woda, przepiękne piaszczyste plaże oraz smukłe palmy, które uginają się pod ciężarem kiści daktyli – słoneczna Dominikana nie bez powodu nazywana jest Perłą Karaibów. Wyspa zachwyca nie tylko wspaniałymi krajobrazami, dziką przyrodą i różnorodnością kulturową, ale oferuje turystom wiele innych, niezapomnianych atrakcji.

Samana

Zwiedzanie Dominikany warto zacząć od zapierającego dech w piersiach półwyspu Samana z pięknymi plażami i zachwycającymi lasami palmowymi. Co roku do zatoki w miesiącach styczeń-marzec podpływają wieloryby, które mają w tym czasie okres godowy. Podczas organizowanych spływów, turyści mogą zbliżyć się łodziami do młodych wielorybów na odległość zaledwie kilku metrów. Zobacz: http://www.um24.pl/zwiedzanie-wypoczynek/dominikana.

Sosua

Wycieczkę po Dominikanie można kontynuować na wyspie Sosua, która zachwyca bujną, tropikalną roślinnością i piaszczystą plażą. Amatorzy nurkowania mogą tu podziwiać przepiękne rafy koralowe, a po całodziennych atrakcjach warto udać się do lokalnego baru lub dyskoteki.

Sosua to również doskonałe miejsce do połowu ryb o wschodzie słońca. Podczas fantastycznej wyprawy można złowić tuńczyki, dorady i moreny, jednak niezapomnianych wrażeń dostarcza również widok krystalicznie czystej wody i olbrzymich fal, których majestatyczny ogrom malowniczo  kontrastuje z niewielkimi łodziami rybackimi.

Park Narodowy Los Hatises

Obowiązkowym punktem na turystycznej mapie podróży jest park narodowy, który daje niepowtarzalną możliwość obcowania z dziką i nieokiełznaną przyrodą Dominikany. Po około 2-godzinnej przeprawie łodzią można zacząć zwiedzać okoliczne groty, w których płynie źródlana woda, zaś po wyczerpującej wspinaczce, warto się odprężyć i napawać się zachwycającym krajobrazem, okazami egzotycznych ptaków i bujną roślinnością.

Santo Domingo

Wycieczka na Dominikanę to możliwość poznania nowej kultury, ludzi i kulinarnych smaków, których z pewnością dostarczy już wizyta w stolicy. Santo Domingo to przede wszystkim wspaniała starówka oraz zachwycające budynki architektury kolonialnej. Miasto wręcz tętni życiem, a jego mieszkańcy chętnie pielęgnują wieloletnie tradycje, dlatego tak ważna jest dla nich zabawa, której oddają się przy głośnej muzyce, tańcach i śpiewach.

Cabarete

Każdy, kto poszukuje niezapomnianych wrażeń na wyspie, z pewnością znajdzie dla siebie wiele ciekawych form spędzenia wolnego czasu. Zwolennicy bardziej tradycyjnych form wypoczynku mogą na przykład skorzystać z oferty jazdy konnej po plaży, która jest szczególnie wspaniałym przeżyciem o zachodzie słońca. Cabarete oferuje również wiele wspaniałych atrakcji dla miłośników aktywnych form wypoczynku. Miasteczko jest międzynarodową kolebką kiteboardingu i windsurfingu, więc każdy, kto marzy o przeżyciu niezapomnianej przygody z deską, może udać się na 3-dniowy kurs do jednej z wielu pobliskich szkół na plaży. Po godzinie 22 w Cabarete zaczyna się prawdziwe nocne życie, kiedy to turyści tłumnie ściągają do licznych knajp i restauracji, a także do dyskotek, w których mogą potańczyć salsę w rytm dominikańskiej muzyki.

Park Manati

Park Manati to kolejny, obowiązkowy punkt podróży po Dominikanie, który przypadnie do gustu zwłaszcza miłośnikom egzotycznych zwierząt. Turyści mają niepowtarzalną możliwość zobaczenia m.in. papug, flamingów i węży w ich naturalnym środowisku. Dzięki zróżnicowanej ofercie rozrywkowej, park Manati jest doskonałym miejscem do wypoczynku z całą rodziną. Największą atrakcją są pokazy delfinów, które bawią i zachwycają nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

Damajagua

Dominikana słynie również z unikatowego na skalę światową systemu 27 wodospadów, z których turyści mogą zjeżdżać wydrążonymi przez wodę tunelami wprost do krystalicznie czystych lagun, będących częścią zachwycającego tropikalnego lasu. Wycieczki nad wodospady mogą okazać się wyczerpujące, jednak zmęczenie wynagradza widok najpiękniejszego na wyspie wodospadu Salto El Limon, u podnóża którego można zażyć orzeźwiającej kąpieli.

Materiał partnera zewnętrznego