luksusowy rejs
Rejs to gwarancja spędzenia czasu w ciekawy i nietypowy sposób | fot.: Fotolia

Turystyka rejsowa na fali

Popularność rejsów wycieczkowych w ciągu ostatnich lat znacznie wzrosła. Podróżujący coraz częściej poszukują niebanalnej oferty na wypoczynek i chętnie wybierają komfortowe apartamenty na dużych statkach pasażerskich. Branża rejsów wycieczkowych notuje obecnie silny wzrost, ponieważ linie inwestują duże pieniądze w udogodnienia na statkach i nadal rozwijają swoją ofertę. Wiele statków wycieczkowych wygląda dziś jak hotele czy luksusowe ośrodki wypoczynkowe, które oferują niezliczone możliwości rekreacji i rozrywki. Poniżej prezentujemy propozycje ciekawych rejsów, których nie zapomnisz do końca życia!

Wyspy Kanaryjskie, Madera i Maroko

Niezwykle atrakcyjny, 11-dniowy rejs oferowany przez linie Norwegian Cruise, podczas którego pasażerowie odwiedzą Hiszpanię, Maroko i Portugalię. Rejs to doskonałe połączenie turystyki morskiej i lądowej. W ciągu kilku dni można zobaczyć wiele atrakcyjnych miejsc, takich jak hiszpańska Barcelona, Casablanca w Maroku, Las Palmas na Gran Canaria, Santa Cruz na Teneryfie, Funchal na Maderze, a ponadto takie malownicze miasta jak Malaga czy Alicante. A do tego możemy liczyć na pełne wyżywienie, kolorowe drinki, basen, siłownię i liczne imprezy towarzyszące. Na statku odbywają się spektakle teatralne, występy taneczne, kabaretowe czy muzyczne, a także zabawy i konkursy. Każdego wieczora można wybrać inną rozrywkę. Komfort podróży, odmienność odwiedzanych krajów i portów z pewnością urzeknie najbardziej wybrednego turystę. Dla relaksu można skorzystać z masażu, jacuzzi lub pobytu w salonie SPA. Rejs to gwarancja spędzenia czasu w ciekawy i nietypowy sposób. Przebywanie zarówno na wodzie, jak i na lądzie, dostarcza wyjątkowych wrażeń. To połączenie komfortu, zwiedzania i wypoczynku na najwyższym poziomie. Na pewno nikt nie będzie narzekał na nudę!

turystyka rejsowa
Nowa linia rejsowa Virgin Voyages oferuje egzotyczne rejsy z Miami na Karaiby | fot.: Fotolia

Z Miami na Karaiby

Nowa linia rejsowa Virgin Voyages oferuje egzotyczne rejsy z Miami na Karaiby. Ci, którzy zdecydują się na tę ofertę, będą cieszyć oczy pięknem dzikiej przyrody i błękitem wody. Począwszy od meksykańskiej wyspy Cozumel położonej na Morzu Karaibskim, przez Wielkie Kajmany ze złocistymi plażami, aż po słynną Jamajkę. Firma charakteryzuje się innowacyjnym podejściem do klienta i poinformowała o nowościach, jakie chce wprowadzić na swoich statkach wycieczkowych. Wśród nich znajdują się m.in. salon tatuażu (aby każdy prawdziwy wilk morski mógł wrócić z rejsu z oryginalną ozdobą ciała), wypożyczalnia katamaranów czy oryginalne lokale gastronomiczne, które nadadzą nowy wymiar tradycyjnej kuchni oferowanej na statkach. Brzmi naprawdę zachęcająco!

Australia i Nowa Zelandia

Linia rejsowa Holland America oferuje niesamowity rejs po Australii i Nowej Zelandii. Zapierające dech w piersiach krajobrazy oraz kulturowa różnorodność Australii zauroczy każdego turystę. Uczestnicy rejsu będą mogli zobaczyć m.in. jedną z największych atrakcji przyrodniczych świata – Wielką Rafę Koralową przyciągającą turystów niesamowitym pięknem i bogactwem fauny i flory. W planach zwiedzania jest także największe miasto Australii – Sydney z mnóstwem zabytków i dzieł architektury. Pasażerowie docierają także na Złote Wybrzeże. Tamtejsze plaże uznawane są za jedne z najpiękniejszych na świecie. Podczas pobytu na lądzie każdy będzie miał okazję zobaczyć urocze kangury i misie koala, a także poznać kulturę Aborygenów. Z kolei Nowa Zelandia to bujna roślinność, dzikie, tajemnicze zakątki, a także fascynująca swoim pięknem i różnorodnością natura: lodowce, malownicze fiordy i plaże, na których spotkać można pingwiny żółtookie.

Wycieczka statkiem rejsowym to komfortowy sposób podróżowania z możliwością zwiedzania coraz to innych krajów, wysp i niesamowitych miejsc. Jeżeli raz zdecydujemy się na taką formę wypoczynku, z pewnością będziemy chętnie do niej wracać.

DGŁ

Sprawdź także

wypoczynek na Dominikanie

Zwiedzanie Dominikany – przewodnik po miejscach, które trzeba zobaczyć

Lazurowa, krystalicznie czysta woda, przepiękne piaszczyste plaże oraz smukłe palmy, które uginają się pod ciężarem …