Strona główna / Styl życia / Smaki / Migdał to miłość, rodzynka to pieniądze… czyli Andrzejki w kuchni
Lanie wosku przez dziurkę od klucza i interpretowanie rzucanego przez odlew cienia to jedna z najpopularniejszych wróżb | fot.: Fotolia

Migdał to miłość, rodzynka to pieniądze… czyli Andrzejki w kuchni

Herbata imbirowa wypita z okazji Andrzejek wróży sukces przez cały rok. Migdał oznacza miłosną przygodę, rodzynka – duże pieniądze, orzech laskowy – zdrowie, a włoski – możliwość zdobycia nowej wiedzy. To jedne z wielu wróżb andrzejkowych.

– Desery w Andrzejki odgrywają bardzo dużą rolę symboliczną. Ciasta z bakaliami oznaczają, co będzie działo się w przyszłości np. migdały oznaczają wielką miłość, rodzynki – pieniądze, a orzechy włoskie możliwość zdobycia nowej wiedzy. Dlatego warto wykorzystać takie wypieki na imprezie andrzejkowej – mówi Ewa Szczepaniak, dyrektor marketingu, PizzaPortal.pl.

Najciekawsze wróżby

Jak wiadomo, w ten magiczny wieczór nie może zabraknąć zabaw, których goście nie zapomną aż do przyszłego roku. Do tych tradycyjnych, znanych od pokoleń z pewnością należą:

  • lanie wosku  przez dziurkę od klucza i interpretowanie rzucanego przez odlew cienia
  • przekładanie przez panny butów wzdłuż ściany do drzwi, dzięki czemu dowiemy się która pierwsza weźmie ślub
  • wróżenie z kształtu skórki jabłka
  • wróżba z monetąkażdy uczestnik dostaje grosik i ustawia się w kolejce wymyślając sobie życzenie. Następnie tę monetę rzuca z odległości do miski. Jeżeli moneta wpadnie życzenie się w tym roku spełni.

newsrm.tv

Sprawdź także

Carp fish and spicaKarpna światecznym stolees on the table

Polskie ryby dochodzą do głosu

Co jadano podczas wigilijnej wieczerzy dawno, dawno temu? Na pewno ryby oraz raki, ale wyłącznie …