Lanie wosku przez dziurkę od klucza i interpretowanie rzucanego przez odlew cienia to jedna z najpopularniejszych wróżb | fot.: Fotolia

Migdał to miłość, rodzynka to pieniądze… czyli Andrzejki w kuchni

Herbata imbirowa wypita z okazji Andrzejek wróży sukces przez cały rok. Migdał oznacza miłosną przygodę, rodzynka – duże pieniądze, orzech laskowy – zdrowie, a włoski – możliwość zdobycia nowej wiedzy. To jedne z wielu wróżb andrzejkowych.

– Desery w Andrzejki odgrywają bardzo dużą rolę symboliczną. Ciasta z bakaliami oznaczają, co będzie działo się w przyszłości np. migdały oznaczają wielką miłość, rodzynki – pieniądze, a orzechy włoskie możliwość zdobycia nowej wiedzy. Dlatego warto wykorzystać takie wypieki na imprezie andrzejkowej – mówi Ewa Szczepaniak, dyrektor marketingu, PizzaPortal.pl.

Najciekawsze wróżby

Jak wiadomo, w ten magiczny wieczór nie może zabraknąć zabaw, których goście nie zapomną aż do przyszłego roku. Do tych tradycyjnych, znanych od pokoleń z pewnością należą:

  • lanie wosku  przez dziurkę od klucza i interpretowanie rzucanego przez odlew cienia
  • przekładanie przez panny butów wzdłuż ściany do drzwi, dzięki czemu dowiemy się która pierwsza weźmie ślub
  • wróżenie z kształtu skórki jabłka
  • wróżba z monetąkażdy uczestnik dostaje grosik i ustawia się w kolejce wymyślając sobie życzenie. Następnie tę monetę rzuca z odległości do miski. Jeżeli moneta wpadnie życzenie się w tym roku spełni.

newsrm.tv

Sprawdź także

kwitnące wiśnie w Japonii, w tle góra Fuji

Czym jest hanami i dlaczego Japonia to „Kraj Kwitnącej Wiśni”?

Jedną z największych atrakcji turystycznych Japonii jest sezon kwitnienia wiśni. Kraj odwiedzają wtedy rzesze turystów z …