dziewczyna smartfon
Bez względu na to, czy wybiera się zaawansowany smartfon, czy prosty telefon, warto przyjrzeć się jego wielkości | fot.: materiał partnera

Jak wybrać smartfon dla siebie?

Smartfon można kupić już za 300-400 złotych, jednak nie każdy użytkownik będzie zadowolony z takiego modelu. Podobnie jest w przypadku smartfonów za kwotę kilku tysięcy złotych, w których większość funkcji modeli z tej grupy jest zupełnie nieprzydatna dla przeciętnego użytkownika. Jak wybrać dobry smartfon dla siebie? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, by być zadowolonym z zakupionego telefonu.

1. Wielkość smartfona

2. Aparat w smartfonie – obiektyw szerokokątny i inne funkcje

3. Ranking smartfonów – poznaj najlepsze telefony

Smartfon powinien być dopasowany do potrzeb konkretnego użytkownika. Flagowce są dedykowane osobom, które oczekują najwyższej wydajności i sprawnego działania wielu aplikacji w jednym czasie. Tanie smartfony są natomiast kierowane do użytkowników, którzy potrzebują prostego w obsłudze telefonu do wykonywania podstawowych czynności. Prócz ceny warto jednak przyjrzeć się także innym cechom telefonu. Sprawdź, od czego zacząć wybieranie smartfona dla siebie.

Wielkość smartfona

Bez względu na to, czy wybiera się zaawansowany smartfon, czy prosty telefon, warto przyjrzeć się jego wielkości. Mały ekran jest ceniony przez użytkowników, którzy preferują kompaktowe wymiary urządzeń. Ekran amoled lub ekran oled o przekątnej 5-6 cali w zupełności wystarczy do dzwonienia i tworzenia wiadomości tekstowych. Jednocześnie telefon bez trudu zmieści się do kieszeni.

Większy smartfon o wysokiej częstotliwości odświeżania, wyposażony w głośniki stereo, jest natomiast ceniony przez użytkowników, którzy chcą oglądać filmy lub grać w gry. 

Aparat w smartfonie – obiektyw szerokokątny i inne funkcje

Najlepsze smartfony umożliwiają wykonywanie zdjęć w wysokiej jakości, gdyż są wyposażone w wydajny aparat fotograficzny. Mają obiektyw szerokokątny z optyczną stabilizacją obrazu, pojemną kartę pamięci i aparat selfie. Dzięki temu aparat główny, tylny i selfie tworzą potrójny aparat, który umożliwia wykonanie dobrych zdjęć panoramicznych, portretów, jak również po zmroku.

Ranking smartfonów – poznaj najlepsze telefony

Wybierając telefon dla siebie, warto kierować się rankingami. Dzięki nim można sprawdzić, który telefon jest wyposażony w czytnik linii papilarnych, bezprzewodowe ładowanie, optyczną stabilizację obrazu i wysokiej klasy wyświetlacz. Dodatkowo można dowiedzieć się, jak użytkownicy oceniają zestaw aparatów w danym sprzęcie, wielkość pamięci RAM i inne elementy, które wpływają na szybkość pracy smartfona.

Ranking ułatwia wybór telefonu do określonej ceny lub po uwzględnieniu funkcji najważniejszych dla danego użytkownika.

Materiał partnera

Sprawdź także

części do smartfona

Części do telefonów – oryginalne czy używane?

Telefon komórkowy przeciętnie jest nam w stanie posłużyć przez 2-3 lata, nawet w przypadku częstego …