Google Keep
Na podium aplikacji do robienia notatek nie mogło zabraknąć jednego z narzędzi Google, czyli Keep. To prosty i bardzo wszechstronny program | fot.: stock.adobe.com

Najlepsze aplikacje do szybkiego i prostego robienia notatek

Wszechobecna technologia sprawia, że coraz częściej i chętniej wykonujemy wiele czynności na urządzeniach. Dzieje się tak również w przypadku robienia notatek. Niemal każdy z nas ma dziś przy sobie smartfona, więc odręczne zapiski to już powoli rzadkość. Gdzie możemy najłatwiej i najszybciej notować na telefonach czy komputerach? Poniżej przedstawiamy proste w obsłudze aplikacje, które ułatwią nam tworzenie zapisków. 

Najpopularniejsze aplikacje do robienia notatek

Niezależnie od tego, czy w aplikacji będziemy chcieli zapisać notatki z lekcji lub zajęć, pomysły albo uwagi do projektów w pracy czy po prostu listę zakupów, to muszą one spełniać określone kryteria. Najważniejszymi aspektami przy korzystaniu z takich programów są: szybkość, wygląd oraz prostota obsługi. A to dlatego, że gdy usłyszymy coś ważnego albo wpadnie nam do głowy świetny pomysł czy myśl, nie chcemy, by nam umknęły. Nie mamy wtedy czasu na czekanie, aż aplikacja się otworzy i szukanie miejsca, gdzie możemy zapisać istotne dla nas w danym momencie informacje.

Evernote

Evernote app
Evernote. Jest ona dostępna w dwóch wersjach- bezpłatnej i płatnej | fot.: stock.adobe.com

Jakie aplikacje ułatwią nam powyższe zadania? Do najpopularniejszych programów służących zapisywaniu i gromadzeniu notatek należy z pewnością Evernote. Jest ona dostępna w dwóch wersjach- bezpłatnej i płatnej. W opcji darmowej może być zsynchronizowana na dwóch urządzeniach i w ciągu miesiąca zapisana notatkami o wielkości do 60 MB. Z powodzeniem możemy ją wykorzystywać jako swój wirtualny notatnik, ponieważ jest bardzo intuicyjna i łatwa w obsłudze. Ma prostą i szybką wyszukiwarkę i można w niej dołączać również inne dokumenty, pliki, zdjęcia czy zrzuty ze strony internetowej. Evernote działa zarówno na systemie Windows, Android jak i iOS.

OneNote

onenote
OneNote. Ten darmowy program pozwala na bezpłatne wysyłanie swoich zapisków do chmury | fot.: stock.adobe.com

Kolejną sprawdzoną i przyjemną w obsłudze aplikacją do notatek jest OneNote. Ten darmowy program pozwala na bezpłatne wysyłanie swoich zapisków do chmury. Ponadto jest bardzo funkcjonalny, a oprócz pisania i formatowania tekstu, możemy tutaj rysować, umieszczać i opisywać grafiki lub dołączyć inne pliki czy nagrania dźwiękowe. Podobnie, jak Evernote, możemy na niej pracować na różnych systemach. 

Google Keep  

Na podium aplikacji do robienia notatek nie mogło zabraknąć jednego z narzędzi Google, czyli Keep. To prosty i bardzo wszechstronny program, który ułatwi nam tworzenie i zapisywanie różnych treści. Oprócz standardowego notowania możemy na nim pisać po prostu palcem, rysikiem albo na klawiaturze ekranowej. Dodatkowo posiada również opcje przygotowania notatek w formie nagrania, transkrypcji i pliku audio. Idealnie sprawdzi się jako pomoc dla wszystkich uczących się i studiujących. Ciekawym rozwiązaniem jest tutaj rozszerzenie aplikacji o Dokumenty Google dla Chrome, co daje nam możliwość pracy i wyświetlania w trybie offline. 

Pozostałe propozycje aplikacji do robienia notatek 

Wspomniane powyżej aplikacje, to nie jedyne proste narzędzia do tworzenia zapisków. Na rynku możemy wybierać bowiem jeszcze spośród wielu innych, interesujących rozwiązań. Użytkownicy Androida docenią z pewnością bezpłatny program Material Notes. Aby zrobić szybką notatkę, wystarczy tutaj nacisnąć symbol +. Dodatkowo aplikacja współpracuje z Microsoftem, więc mamy możliwość archiwizowania swoich treści na dysku Google. 

Natomiast miłośnicy urządzeń iOS i OSX mogą śmiało korzystać z Apple Notes. Aplikacja jest darmowa, prosta w obsłudze i niezwykle intuicyjna. No i oczywiście synchronizuje się z iCloud, dzięki czemu gotowe notatki możemy przesłać do chmury.

A co, jeśli chcemy zapisać więcej treści w krótkim czasie? Wtedy możemy skorzystać z aplikacji Office Lens. Działa ona na zasadzie skanera- robimy zdjęcie interesującego nas tekstu, który może być zamieszczony na jakimś slajdzie na rzutniku czy tablicy. Następnie aplikacja dostosowuje jakość i otrzymujemy wyraźną i estetyczną wersję naszej treści, którą możemy potem konwertować np. do PDF czy pliku w Wordzie. Program dostępny zarówno na Windows, iOS i Androidzie.

Zapisywanie i przechowywanie notatek jeszcze nigdy nie było tak proste. Niezależnie z jakiego sprzętu i oprogramowania korzystamy, mamy szansę znaleźć aplikację dopasowaną do naszych potrzeb i upodobań. Dzięki nim nic ważnego już nam nie umknie. 

KST

Sprawdź także

zakup smartfona

Na co zwrócić uwagę kupując smartfon?

Planujesz kupić sobie nowego smartfona? Nie wiesz, na które telefony komórkowe warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy …