motocykl dziewczyna kask damski
Wysokogatunkowe akcesoria motocyklowe dla kobiet zwykle nie są tanie, ale wraz z wyższą ceną klientka otrzymuje produkty trwałe oraz gwarantujące jej wysoki poziom ochrony podczas ewentualnego upadku | fot.: materiał partnera

Czym należy się kierować wybierając kask motocyklowy damski?

Jazda na motocyklu sprawia ogromną radość oraz przyjemność. Co ciekawe, z jej dobrodziejstw coraz częściej korzystają nie tylko mężczyźni, ale również kobiety. Do każdej podróży na jednośladzie powinny się one jednak starannie przygotować. Obowiązkowym elementem ich wyposażenia jest bowiem dobrej klasy kask motocyklowy damski, a także wysokogatunkowa damska odzież motocyklowa.

Na jakie akcesoria motocyklowe dla kobiet należy się decydować?


Jak wspomniano powyżej, podstawowym atrybutem każdej motocyklistki powinien być kask. Poza tym, powinna się ona zaopatrzyć w dobrej jakości kurtkę, spodnie, buty, rękawice oraz bieliznę termoaktywną. Wyroby te nie tylko wyraźnie poprawiają poziom bezpieczeństwa kierowcy jednośladu, ale również przyczyniają się do komfortowej jazdy. Wysokogatunkowe akcesoria motocyklowe dla kobiet zwykle nie są tanie, ale wraz z wyższą ceną klientka otrzymuje produkty trwałe oraz gwarantujące jej wysoki poziom ochrony podczas ewentualnego upadku.

W jaki sposób należy wybierać idealny kask motocyklowy damski?


Kask powinien być zawsze wykonany z wysokogatunkowych surowców, które poprawiają komfort i bezpieczeństwo użytkownika. Poza tym, kask musi być odpowiednio dopasowany. W celu dobrania właściwego rozmiaru produktu należy dokonać pomiaru wielkości głowy. Obwód głowy powinien być mierzony za pomocą metra krawieckiego przykładanego do głowy tuż nad uszami oraz około 2 cm nad linią brwi. Podczas pomiarów warto skorzystać z pomocy drugiej osoby. Otrzymane wyniki pomiarów należy porównać z danymi prezentowanymi przez producentów kasków w specyfikacji poszczególnych towarów. Zwykle rozmiary kasków prezentowane są w formie tabelarycznej. Należy jednak pamiętać o tym, że poszczególne modele kasków mogą mieć nieco odmienne kształty. Mimo dobrania odpowiedniej wielkości kasku mogą one w niektórych wypadkach powodować ucisk lub otarcia naskórka. Z tego powodu przed wyborem i zakupem kasku warto przymierzyć kilka modeli i wybrać najbardziej odpowiedni.

Czym powinien cechować się dobrze dobrany kask?


Odpowiednio dobrany kask motocyklowy damski powinien stawiać lekki opór podczas jego zakładania na głowę. Po założeniu musi on dobrze przylegać do głowy na całej swojej powierzchni. Produkt powinien lekko uciskać policzki, ale nie może dotykać nosa i brody. Nie może on również uciskać szczytu głowy oraz skroni. Poza tym, kask podczas poruszania głową musi zachowywać pierwotną pozycję oraz nie może utrudniać żadnych ruchów ciała. Oczywiście każdy założony kask będzie ulegał lekkiej zmianie pozycji. Wynika ona z elastyczności ludzkiej skóry oraz faktu, że stosowane podczas produkcji kasku gąbki pod wpływem nacisku lekko się uginają. Kask musi jednak dawać użytkownikowi poczucie stabilności oraz komfortu. Kobiety noszące okulary powinny decydować się na zakup produktów, które posiadają wyprofilowane wcięcia we wkładkach policzkowych.

Na jakie elementy kasku należy zwrócić uwagę podczas jego wyboru?


Podczas wyboru i zakupu kasku należy zwrócić uwagę na jego konstrukcję. W szerokiej ofercie sprzedaży stacjonarnej i internetowej dostępne są kaski: otwarte, szczękowe, modułowe oraz produkty typu off–road. Rodzaj kasku w tym wypadku zależy od typu posiadanego motocykla, preferowanego sposobu jazdy oraz potrzeb motocyklistki. Warto również pamiętać o tym, że na komfort użytkowania kasku wpływa między innymi rodzaj zastosowanej w nim wyściółki oraz podkładek, jak również lekka skorupa czy wydajny system wentylacji. Poza tym, godne polecenia produkty posiadają zintegrowaną blendę przeciwsłoneczną oraz wolną przestrzeń, która służy do umieszczenia interkomu.

Materiał partnera

Sprawdź także

harley davidson dziewczyna

W jakie wyposażyć się akcesoria motocyklowe?

Specyficzny pomruk silnika motocyklowego przyprawia wiele osób o gęsią skórkę. Jazda motocyklem nie jest jednak …