Nowe Volvo V70 – jakość i bezpieczeństwo bez kompromisów

Czwarta generacja Volvo V70 ponownie wyznacza standardy jakości i bezpieczeństwa w branży samochodowej. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Historia modelu V70 firmy Volvo sięga roku 1996. Wtedy to na rynek wyjechała pierwsza generacja tego olbrzymiego, wszechstronnego i bezpiecznego kombi. Teraz, 20 lat później, szwedzki producent prezentuje nowe Volvo V70. Czwarta generacja ponownie wyznacza standardy jakości i bezpieczeństwa w branży samochodowej. W sprzedaży dostępne będzie sześć wersji silnikowych samochodu – cztery na olej napędowy i dwa na benzynę bezołowiową. Pojawi się też wersja z silnikiem hybrydowym.

Szwedzka jakość w każdym detalu

Zamiłowanie Szwedów do produktów najwyższej jakości znane jest na całym świecie. Nie inaczej jest w przypadku samochodów. Od początku swego istnienia Volvo stawiało sobie za cel tworzenie bezpiecznych, ekonomicznych i bogato wyposażonych pojazdów. Nowe V70 jest ucieleśnieniem tych samych idei przeniesionych w realia XXI wieku. Charakterystyczna, trochę surowa linia pojazdu została lekko złagodzona, a wnętrze wyposażono w luksusowe dodatki najwyższej jakości. Całość uzupełniono futurystyczną technologią, dzięki której jazda szwedzkim kombi jest czystą przyjemnością.

Już samo standardowe wyposażenie nowego V70 jest imponujące. Znajdziemy tam ergonomiczne fotele czy składaną tylną kanapę wyposażoną we wbudowane dwustopniowe podwyższenia dla dziecka. W połączeniu z najwyższej jakości pasami i systemami poduszek powietrznych gwarantują pełne bezpieczeństwo najmłodszych podróżnych. Z kolei dodatkowe wyposażenie obejmuje m.in. typowo skandynawskie i zimowe dodatki, jak podgrzewana przednia szyba i ogrzewana kierownica.

Oszczędne, wydajne i mocne silniki

Nowe Volvo V70 wyposażone jest w silniki z generacji Drive-E. To najnowsze osiągnięcia Volvo w zakresie technologii przyjaznych środowisku, które utrzymują jednak znakomite osiągi. Najsłabsza jednostka wysokoprężna, oznaczona symbolem D2 gwarantuje 120 KM mocy. Z kolei wersja D4 to już 181 KM, co wystarczy aż nadto, aby zapewnić wysokie osiągi. Jednostki benzynowe T4 i T5, to odpowiednio 190 i 245 KM. Takie osiągi są w stanie zadowolić każdego kierowcę, a uzupełnione o nowoczesne rozwiązania bezpieczeństwa zapewniają, że jazda będzie dynamiczna i maksymalnie bezpieczna.

Miłośników czystego powietrza z pewnością zainteresuje fakt, że silniki nowego V70 charakteryzują się niską emisją spalin. Dodatkowo w samochodzie zainstalowano nowatorski system CleanZone. To szereg zaawansowanych czujników, które badają jakość powietrza na zewnątrz pojazdu. W przypadku wykrycia szkodliwych substancji, nieprzyjemnych odorów czy wysokiego stężenia pyłów Interior Air Quality System może zamknąć dopływ powietrza z zewnątrz i przepuści je przez dodatkowe filtry z węglem aktywnym. Tym samym niestraszna jest jazda w korkach i smogu.

Technologiczne innowacje

W samochodzie tej klasy nie mogło zabraknąć najwyższej jakości głośników. Zastosowano tutaj system audio Harman Kardon, który gwarantuje doznania porównywalne z najlepszymi salami koncertowymi. Dodatkiem jest zaawansowana, dedykowana aplikacja, która umożliwia wyszukiwanie, segregowanie i odtwarzanie muzyki.

W erze mobilności nie mogło zabraknąć pełnego wsparcia dla smartfonów i nawigacji. Wbudowane aplikacje pozwalają na pełną głosową kontrolę nad systemami samochodu. Chcąc wprowadzić współrzędne do nawigacji wystarczy je głośno wypowiedzieć. Zresztą komendy głosowe obejmują również dodatkowe zadania. Teraz nie istnieje ryzyko rozproszenia się przez pisanie smsów czy wybieranie numeru telefonicznego. Krótkie wiadomości głosowe można podyktować. Podobnie rzecz się ma z wyborem kontaktu z książki telefonicznej. Tym samym kierowca może skupić się na prowadzeniu samochodu i jechać bezpieczniej. Funkcjonalności aplikacji na smartfona idą jeszcze dalej. Dzięki niej możliwe jest zdalne uruchomienie silnika, klimatyzacji lub ogrzewania, sterowanie systemem audio, a nawet wezwanie pomocy drogowej.

Nowe Volvo V70 to luksusowy samochód wyposażony w najwyższej klasy systemy bezpieczeństwa, dzięki którym każde podróż stanie się przyjemnością.

Więcej informacji o modelu znajdziesz tutaj: http://www.volvocars.com/pl/modele/nowe-modele/v70.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Volvo XC60

Volvo – leasing i wynajem. Jakie Volvo warto sfinansować?

W 2019 roku Volvo 8. raz z rzędu odnotowało najlepszy wynik sprzedaży, zwiększając swój dotychczasowy …