biznesmen wsiadający do samochodu
Jeśli prowadzimy firmę i chcemy zapewnić pracownikom możliwie najwyższej klasy samochody, ale nie stać nas na wzięcie ich w leasing albo nie chcemy tego zrobić z innego powodu, to wynajem długoterminowy będzie najlepszą opcją | fot.: stock.adobe.com

Czy długoterminowy wynajem samochodu się opłaca?

Istnieje wiele możliwości i trybów wypożyczenia samochodu. Dowiedz się, dlaczego wynajem długoterminowy jest opłacalny!

Na jak długo wypożyczyć auto?

Wiele różnych sytuacji powoduje, że niezbędny jest wynajem pojazdu. Kiedy okazuje się, że nasz dotychczasowy samochód jest zepsuty, a pilnie potrzebujemy środka transportu, warto zdecydować się na nieco krótszy okres wynajmu. Jeśli zaś prowadzimy firmę i chcemy zapewnić pracownikom możliwie najwyższej klasy samochody, ale nie stać nas na wzięcie ich w leasing albo nie chcemy tego zrobić z innego powodu, to wynajem długoterminowy będzie najlepszą opcją. Dlaczego? Wiąże się z tym wiele zalet, zresztą nie tylko dla właścicieli dużych korporacji, ale i dla drobnych przedsiębiorców oraz osób prywatnych, które cenią sobie komfort korzystania z nowych samochodów, ale nie mogą sobie obecnie pozwolić na ich zakup. Wypożyczalnia samochodów Warszawa skupia się bowiem na najnowszych autach, które mają na karku nie więcej niż dwa czy trzy lata – w związku z tym wybór jest obszerny, a kiedy zdecydujemy się na konkretny model, możemy mieć pewność dotyczącą jego dobrego stanu technicznego oraz komfort jazdy, który nam zapewni. Dlatego wynajem samochodów Warszawa jest doskonałym wyborem niezależnie od sytuacji, w której się znajdujemy. 

Wynajem długoterminowy – dlaczego się opłaca?

Znaleźć można wiele niewątpliwych zalet, jakie niesie ze sobą dłuższy okres wypożyczenia pojazdu. Przede wszystkim możemy mówić o znacznej opłacalności. Kiedy mamy do czynienia z wynajmem krótkoterminowym, musimy liczyć się z tym, że koszty będą dużo bardziej “zbite”, a co za tym idzie, ostateczny, ogólny koszt wynajmu będzie stosunkowo duży, a na pewno o wiele większy od wynajmu długoterminowego. Wynajem samochodów Warszawa, jeśli chodzi o kwestie umowy, jest sprawą bardzo elastyczną. W dużej mierze od naszych wymagań i oczekiwań, ale także od stanu naszego konta zależy, jaka oferta będzie dla nas najbardziej korzystna. Nie da się ukryć, że wielu z nas nie stać na zapewnienie pracownikom nowych samochodów czy nawet wzięcie kilku w leasing, w związku z czym wynajem samochodów Warszawa  będzie najlepszą możliwością, tym bardziej, że koszty nie są duże, gdy decydujemy się na kilkanaście miesięcy i więcej użytkowania wybranego pojazdu. Kolejną zaletą jest fakt, że nie musimy się martwić jakimikolwiek kosztami ewentualnych napraw, nie musimy przejmować się także tym, że kiedy zdarzy się nam stłuczka, stan naszego konta ucierpi. Wszystko dlatego, że w cenie całkowitej wynajmu znajdują się także takie kwestie, jak ubezpieczenie na cały okres użytkowania auta. Jedyne koszty, jakie musimy dodatkowo uiszczać, to w zasadzie jedynie koszty paliwa, których wysokość zależy rzecz jasna od tego, z jaką intensywnością użytkujemy wynajęty samochód. 

Inne zalety wynajmu długoterminowego

Warto wspomnieć o kilku innych kwestiach, które mogą zdecydowanie zachęcić do skorzystania z wypożyczenia auta na dłuższy okres. Wynajem samochodów Warszawa jest bowiem kwestią bardzo stabilną jeśli chodzi o finanse. Chodzi o to, że niezależnie od tego, na jak długo wypożyczymy dany samochód, to rata abonamentu nie ulegnie jakiejkolwiek, nawet najmniejszej zmianie. W związku z tym nie musimy martwić się o to, że pewnego dnia dostaniemy informację o kilkuset złotych, które od przyszłego miesiąca mamy dodatkowo dokładać do dotychczasowej raty – takich sytuacji nie będzie. Na plus jest także to, że papierologia i wypełnianie wszelkich umów jest ograniczone do minimum. Nie musimy uzupełniać dziesiątek dokumentów – wystarczy, że podpiszemy jedną umowę i jeszcze tego samego dnia będziemy mogli cieszyć się użytkowaniem praktycznie nowego pojazdu, niezależnie od tego, czy planujemy jeździć nim po mieście, czy wybrać się na daleką wycieczkę na drugi koniec Polski. Same warunki umowy są zresztą także dopasowywanie pod konkretnego klienta – musimy jedynie określić szacowaną liczbę kilometrów, które chcemy pokonać w okresie wypożyczenia i na tej podstawie proponowana jest nam cena wynajmu. Cały proces jest bardzo przejrzysty i zupełnie nieskomplikowany. Wszystko to czyni z wynajmu długoterminowego bardzo korzystne, opłacalne i wygodne rozwiązanie. 

Materiał partnera

Sprawdź także

Volvo XC60

Volvo – leasing i wynajem. Jakie Volvo warto sfinansować?

W 2019 roku Volvo 8. raz z rzędu odnotowało najlepszy wynik sprzedaży, zwiększając swój dotychczasowy …