African mango
Suplementacja preparatami zawierającymi wyciąg z pestek afrykańskiego mango jest odpowiednia dla wszystkich, którzy pragną zgubić zbędne kilogramy. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pozytywne działanie African mango na odchudzanie

Afrykańskie mango – owoc, który robi furorę w Stanach Zjednoczonych ze względu na swoje właściwości wspomagające odchudzanie. Czym jest i w jaki sposób można skorzystać z jego działania?

Afrykańskie mango, którego łacińska nazwa brzmi Irvingia gabonesis, jest owocem rosnącym w klimacie tropikalnym. Drzewa, z którego pochodzą te owoce, osiągają nawet czterdzieści metrów wysokości. Dojrzały owoc afrykańskiego mango jest koloru pomarańczowego. Owoc ten jest niezwykle bogatym źródłem wszelkich dobrodziejstw, począwszy od jego pestki, która zawiera w sobie niacynę, tiaminę i ryboflawinę. Pestka afrykańskiego mango, zwana także orzechem dika, dostarczy także wiele aminokwasów: walinę, treoninę, izoleucynę czy lizynę. Zawiera również cenne substancje i witaminy: C, E, K, prowitaminę A, witaminę B6, potas, miedź, kwas omega 3 i 6.

Ekstrakt z owocu african mango zyskał olbrzymi rozgłos za sprawą doktora Mehmata Oza, który na własnej skórze przetestował działanie suplementów diety zawierających tenże składnik. Pomyślna kuracja, trwająca kilka tygodni, przyniosła rezultaty w postaci utraty około7 kilogramów, a to wszystko bez zmian w dotychczasowym sposobie odżywiania i stylu życia. Pomyślność kuracji została nagłośniona przez media, doktor Oz opowiedział o niej w programie Oprah’y Winfrey, co przyczyniło się do pojawienia się lawiny chętnych do skorzystania z dobrodziejstw tychże suplementów.

Afrykańskie mango działa przyspieszająco na spalanie tkanki tłuszczowej, co udowodnili trzej naukowcy z University of Yaounde w Kamerunie, których eksperyment dowiódł, że u osób zażywających wyciąg z afrykańskiego mango, masa ciała była ponad 5 % niższa niż u pozostałych. Zaobserwowano również znaczny spadek cholesterolu i trójglicerydów. Co więcej, znacząco korzystniej wypadły pomiary obwodu talii. Stosowanie preparatów zawierających wyciąg z pestek afrykańskiego mango wpływa korzystnie na cały organizm. Wpływa na odczuwanie głodu – zmniejszenie apetytu również działa korzystnie na spadek masy ciała. Dodatkową zaletą przyjmowania ekstraktu z tego owocu jest to, że działa od oczyszczająco na organizm, usuwając z niego toksyny. African mango zawiera w sobie duże ilości błonnika witalnego, który doskonale wpływa na trawienie i pomaga w odchudzaniu.

Suplementacja preparatami zawierającymi wyciąg z pestek afrykańskiego mango jest odpowiednia dla wszystkich, którzy pragną zgubić zbędne kilogramy. Jego działanie jest niezwykle doceniane w Stanach Zjednoczonych, gdzie popularność tego typu suplementów trwa nieprzerwanie od kilkunastu lat. Przebyta ciąża, choroby, brak czasu na aktywność fizyczną, siedzący tryb życia czy niepohamowany apetyt na słodycze – wszystko to sprawia, że nasze kilogramy rosną w zawrotnym tempie. Niestety ich pozbywanie może okazać się żmudną pracą. Dlatego decyzja o suplementacji swojej diety preparatami zawierającymi ten dobroczynny owoc jest najlepszą decyzją z możliwych. Warto pamiętać, że proces utraty zbędnych kilogramów można wspomóc poprzez regularna aktywność fizyczną, sport a także odpowiednio zbilansowaną dietę.

Na rynku istnieje wiele preparatów zawierających wyciąg z mango, jednak nie wszystkie z nich są warte uwagi. Z pewnością baczniej przyjrzeć należy się produktowi ze strony africanmango180.com, który zawiera silne stężenie certyfikowanego ekstraktu. Zadowolenie klientów najlepiej świadczy o skuteczności produktu.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

ochrona przed grypą

Ochrona przed wirusami w sezonie grypowym

Wraz z nadejściem jesieni na dobre rozpoczął się sezon grypowy. To czas, kiedy wiele osób …