Opel Astra J GTC
Opel Astra J to samochód nie tylko przyjemny podczas jazdy, ale także niezwykle wygodny | fot.: stock.adobe.com

Opel Astra J – połączenie komfortu jazdy z nowoczesnym designem

Opel Astra to samochód osobowy klasy kompaktowej, który jest produkowany od 1991 roku. Pierwotnie samochód można było zakupić w wersji hatchback oraz kombi, nieco później wprowadzona została także wersja sedan. Kolejną rewolucją było wprowadzenie nadwozia typu cabrio, które było wyposażone w brezentowy dach. Z czasem dokonywano także kolejnych zmian, między innymi zmodernizowano atrapę chłodnicy, klosze kierunkowskazów zmieniono z pomarańczowych na przezroczyste, a tapicerka zyskała nowy wzór.

Wszechstronny, niezwykły i niezawodny

Obecnie istnieje wiele wersji samochodu Opel Astra, a jedną z nich jest Opel Astra J – model, który zadebiutował w 2009 roku. Samochód został zbudowany na platformie Delta II przygotowanej przez koncern General Motors i znacznie różni się od innych wersji Opla Astra. Dla przykładu jako jedyny ma bardzo przyjemne, ale jednak zdecydowane linie nadwozia. Jeżeli chodzi o karoserię, ma ona opływowe kształty, które w niektórych miejscach są przecinane przez ostrzejsze linie. Samochód cechuje się nietypowymi światłami – zarówno przednie, jak i tylne światła mają niezwykły kształt. Należy wiedzieć, iż Opel Astra J jest poniekąd kontynuacją linii stylistycznej, która została zapoczątkowana przez niezwykle udany model Insignia, cieszący się do dzisiaj dużą sympatią kierowców.

Komfort i wygoda

Opel Astra J to samochód nie tylko przyjemny podczas jazdy, ale także niezwykle wygodny. Ma wbudowane obszerne i komfortowe siedzenia, które zapewniają komfortową podróż, także na długich dystansach, dzięki czemu samochód ten świetnie sprawdza się także w podróżach. Nadaje się świetnie na wycieczki oraz wyjazdy na wakacje z dziećmi, którym na pewno będzie wygodnie na tylnych siedzeniach. Co więcej, warto wspomnieć także o desce rozdzielczej samochodu Opel Astra J, która przypomina tą, która została wbudowana w Oplu Insignii. Deski te różnią się od siebie w niewielkim stopniu, zaledwie detalami – na przykład kratki wylotów powietrza są nieco inne, a materiały użyte we wnętrzu są dużo lepszej jakości niż w wersji wcześniejszej.

Nowoczesny, ale z rozsądkiem

Opisywany samochód ma bardzo interesujący design. Jak wynika z licznych raportów, Polacy chętnie kupują Ople jako trwałe i solidne auta z szeroką ofertą dostępnych wariantów nadwozia. Ale Opel Astra J idzie o krok dalej oferując wydajne, nowoczesne silniki pod atrakcyjnym nadwoziem. Ten design w sposób oczywisty przykuwa oko i stanowi mocny atut samochodu. To jednak wciąż nie wszystkie zalety wspomnianego samochodu: kolejną, ważną sprawą jest także rozsądna cena zakupu. Wystarczy wejść na stronę Allegro, żeby stwierdzić, że używane modele są jak najbardziej w zasięgu ręki przeciętnego Kowalskiego.

Mocną stroną kupna pojazdu Opel Atra J jest też fakt, że choć auto uchodzi za raczej trwałe, to w przypadku usterek części zamienne do tego samochodu nie są drogie oraz można je dostać z dużą łatwością na rynku, nie tylko w serwisach internetowych, jak wspomniane już Allegro, ale także w wielu sklepach samochodowych działających stacjonarnie.

Co więcej, samochód Opel Astra J jest bardzo wytrzymałym samochodem, podobnie zresztą jak poszczególne jego części. Początkowo w niektórych egzemplarzach opisywanego modelu występowały problemy z układem kierowniczym i nietrwałymi łożyskami w manualnych skrzyniach biegów, dlatego przed zakupem warto sprawdzić działanie elementów i to, czy samochód funkcjonuje poprawnie. Co ciekawe, w testach niezawodności instytutu TUV prowadzonych na samochodach czteroletnich i pięcioletnich samochody z serii Opel Astra zajmują 61 miejsce na 125 pozycji.

OLI

Sprawdź także

Vangelis z aktorami grającymi w scenicznej adaptacji Chariots of Fire (Rydwanów ognia) w londyńskim Gielgud Theatre, lipiec 2012

Vangelis – jeden z największych twórców muzyki filmowej

Światem wstrząsnęła ostatnio wiadomość o śmierci Vangelisa. Jeden z najważniejszych twórców muzyki filmowej w dziejach …