Opel Astra J GTC
Opel Astra J to samochód nie tylko przyjemny podczas jazdy, ale także niezwykle wygodny | fot.: stock.adobe.com

Opel Astra J – połączenie komfortu jazdy z nowoczesnym designem

Opel Astra to samochód osobowy klasy kompaktowej, który jest produkowany od 1991 roku. Pierwotnie samochód można było zakupić w wersji hatchback oraz kombi, nieco później wprowadzona została także wersja sedan. Kolejną rewolucją było wprowadzenie nadwozia typu cabrio, które było wyposażone w brezentowy dach. Z czasem dokonywano także kolejnych zmian, między innymi zmodernizowano atrapę chłodnicy, klosze kierunkowskazów zmieniono z pomarańczowych na przezroczyste, a tapicerka zyskała nowy wzór.

Wszechstronny, niezwykły i niezawodny

Obecnie istnieje wiele wersji samochodu Opel Astra, a jedną z nich jest Opel Astra J – model, który zadebiutował w 2009 roku. Samochód został zbudowany na platformie Delta II przygotowanej przez koncern General Motors i znacznie różni się od innych wersji Opla Astra. Dla przykładu jako jedyny ma bardzo przyjemne, ale jednak zdecydowane linie nadwozia. Jeżeli chodzi o karoserię, ma ona opływowe kształty, które w niektórych miejscach są przecinane przez ostrzejsze linie. Samochód cechuje się nietypowymi światłami – zarówno przednie, jak i tylne światła mają niezwykły kształt. Należy wiedzieć, iż Opel Astra J jest poniekąd kontynuacją linii stylistycznej, która została zapoczątkowana przez niezwykle udany model Insignia, cieszący się do dzisiaj dużą sympatią kierowców.

Komfort i wygoda

Opel Astra J to samochód nie tylko przyjemny podczas jazdy, ale także niezwykle wygodny. Ma wbudowane obszerne i komfortowe siedzenia, które zapewniają komfortową podróż, także na długich dystansach, dzięki czemu samochód ten świetnie sprawdza się także w podróżach. Nadaje się świetnie na wycieczki oraz wyjazdy na wakacje z dziećmi, którym na pewno będzie wygodnie na tylnych siedzeniach. Co więcej, warto wspomnieć także o desce rozdzielczej samochodu Opel Astra J, która przypomina tą, która została wbudowana w Oplu Insignii. Deski te różnią się od siebie w niewielkim stopniu, zaledwie detalami – na przykład kratki wylotów powietrza są nieco inne, a materiały użyte we wnętrzu są dużo lepszej jakości niż w wersji wcześniejszej.

Nowoczesny, ale z rozsądkiem

Opisywany samochód ma bardzo interesujący design. Jak wynika z licznych raportów, Polacy chętnie kupują Ople jako trwałe i solidne auta z szeroką ofertą dostępnych wariantów nadwozia. Ale Opel Astra J idzie o krok dalej oferując wydajne, nowoczesne silniki pod atrakcyjnym nadwoziem. Ten design w sposób oczywisty przykuwa oko i stanowi mocny atut samochodu. To jednak wciąż nie wszystkie zalety wspomnianego samochodu: kolejną, ważną sprawą jest także rozsądna cena zakupu. Wystarczy wejść na stronę Allegro, żeby stwierdzić, że używane modele są jak najbardziej w zasięgu ręki przeciętnego Kowalskiego.

Mocną stroną kupna pojazdu Opel Atra J jest też fakt, że choć auto uchodzi za raczej trwałe, to w przypadku usterek części zamienne do tego samochodu nie są drogie oraz można je dostać z dużą łatwością na rynku, nie tylko w serwisach internetowych, jak wspomniane już Allegro, ale także w wielu sklepach samochodowych działających stacjonarnie.

Co więcej, samochód Opel Astra J jest bardzo wytrzymałym samochodem, podobnie zresztą jak poszczególne jego części. Początkowo w niektórych egzemplarzach opisywanego modelu występowały problemy z układem kierowniczym i nietrwałymi łożyskami w manualnych skrzyniach biegów, dlatego przed zakupem warto sprawdzić działanie elementów i to, czy samochód funkcjonuje poprawnie. Co ciekawe, w testach niezawodności instytutu TUV prowadzonych na samochodach czteroletnich i pięcioletnich samochody z serii Opel Astra zajmują 61 miejsce na 125 pozycji.

OLI

Sprawdź także

Greta Garbo 1930s

Najsłynniejsze diwy kina niemego

Gdy pod koniec XIX wieku bracia Lumière wynaleźli kinematograf, nikt nie spodziewał się, że filmy …