używane samochody
Salony dealerskie nie ograniczają się do sprzedaży wyłącznie popularnych marek i modeli samochodów | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Używany samochód z salonu – wilk syty i owca cała

Na pewno nie raz Ty, członek Twojej rodziny lub znajomy zetknął się z nieuczciwością podczas kupna samochodu na rynku wtórnym. Zarówno zawodowi handlarze, jak i prywatni sprzedawcy często próbują naciąć klientów, tuszując historię samochodu oraz trapiące go usterki i wady. Jak nie dać zrobić się w balona i jednocześnie kupić samochód w atrakcyjnej cenie? Rozwiązaniem może być używany samochód z salonu.

Używany samochód z salonu – złoty środek między salonem a handlarzem?

Kupno samochodu na rynku wtórnym spędza sen z powiek zarówno laikom, którzy poszukują swojego pierwszego pojazdu, jak i doświadczonym kierowcom. Ogromne ryzyko kupna kota w worku z niepewną historią i ukrytymi wadami sprawia, że zakup dobrego i niezawodnego samochodu z drugiej ręki nierzadko graniczy z cudem.

Po drugiej stronie barykady mamy nowe samochody z salonu, które skutecznie kuszą i zachęcają pięknym wyglądem, nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz – przede wszystkim – bezpieczną transakcją i eksploatacją. Niemniej, aktualne ceny nowych samochodów z salonu przyprawiają o szybsze bicie serca nawet bardziej majętnych kierowców.

Rozsądną i wypośrodkowaną alternatywą jest zakup używanego, kilkuletniego samochodu z salonu dealerskiego prowadzącego sprzedaż pojazdów poleasingowych i pokontraktowych wybranych marek. Salony z używanymi samochodami są w stanie zaoferować nawet 20-40% niższe ceny zakupu paroletnich samochodów względem ich salonowych odpowiedników oraz oferują swoim klientom rozbudowane pakiety gwarancyjne.

Po co się martwić, skoro można kupować bezpiecznie?

Rozglądając się za samochodem z rynku wtórnego, zdecydowanie warto zastanowić się nad zakupem pojazdu u autoryzowanego dealera prowadzącego program sprzedaży certyfikowanych samochodów używanych.

Kluczową zaletą takiej transakcji jest oczywiście pełne bezpieczeństwo zakupu gwarantujące, że nabywany samochód jest wolny od wad technicznych i prawnych. Co więcej, salony sprzedaży samochodów używanych oferują szeroki zakres pakietów gwarancyjnych z możliwością ich wydłużenia, a także polis ubezpieczeniowych i innych komplementarnych produktów niezbędnych do wygodnego i sprawnego nabycia oraz eksploatowania samochodu.

W salonie Mercedes-Benz w Warszawie oferowane są samochody pokontraktowe z pewną i metodycznie prowadzoną historią serwisową. Salon oferuje kompleksowy system certyfikacji wraz z systemem gwarancyjnym. Dzięki temu nabywca ogranicza do zera ryzyko kupna niesprawnego samochodu z zatuszowaną historią, zyskując pełną kontrolę nad transakcją.

Marka premium w rozsądnych pieniądzach?

Salony dealerskie nie ograniczają się do sprzedaży wyłącznie popularnych marek i modeli samochodów. Przykładem może być m.in. Mercedes używany z salonu. Jedną z bogatszych i atrakcyjniejszych ofert na pokontraktowe samochody używane zapewnia warszawski salon Mercedes-Benz, który dokładnie weryfikuje swoje samochody pod względem prawnym i technicznym, a także opatruje je rozbudowanym programem certyfikacji i gwarancji.

Materiał partnera zewnętrznego