rudowłosa kobieta
Wygląd i kondycja włosów zależy od kilku czynników, a pielęgnacja jest jednym z najważniejszych | fot.: materiał partnera

3 sposoby na puszące się włosy! Skuteczne wygładzanie włosów w domu

Niesforne kosmyki, których za nic nie da się ułożyć, wyglądające jak siano — znasz to? Jeśli Twoje włosy są suche i natychmiastowo reagują na wilgoć w powietrzu, oznacza to, że mają one tendencję do puszenia. Do tej pory wszystkie sposoby na ich ujarzmienie zawiodły? Tym razem się uda! Sprawdź 3 najlepsze metody na wygładzenie włosów.

Suche włosy z tendencją do puszenia się nie ułatwiają życia ich posiadaczkom. Zresztą z pewnością doskonale o tym wiesz. Czy Ty także, podobnie jak wiele innych kobiet, wstajesz specjalnie dużo wcześniej, aby móc ujarzmić i wygładzić włosy? Wydajesz mnóstwo pieniędzy na produkty, które ”obiecują” uzyskanie efektu nawilżenia i blasku? Na szczęście nie musisz już tego więcej robić. Istnieją sposoby puszące się włosy, które naprawdę działają! Poniżej znajdziesz 3 proste metody, które pozwolą Ci w końcu zapanować nad swoją fryzurą i to w naprawdę łatwy sposób. 

Dobrze dobrana pielęgnacja to postawa! 

Wygląd i kondycja włosów zależy od kilku czynników, a pielęgnacja jest jednym z najważniejszych. Dlatego też proces wygładzania włosów należy zacząć właśnie od ich mycia. Jakich produktów używałaś do tej pory? Czy znajdowały się w nich szkodliwe alkohole oraz silne detergenty, czyli SLS-y i SLES-y? Takie składniki będą nie tylko niszczyć, ale i potęgować puszenie. Pozbądź się takich kosmetyków myjących, a na ich miejsce wybierz te o naturalnym składzie. 

Wygładzenie włosów uzyskasz przede wszystkim dzięki ich odbudowie. Kosmyki muszą być dobrze odżywione i zdrowe od wewnątrz, aby wyglądały też pięknie na zewnątrz. Dlatego też żadna kuracja dla włosów puszących się nie może obyć się bez stosowania odpowiedniej odżywki. Puszenie jest przeważnie oznaką, że łuski włosa są mocno otwarte. To z kolei informuje o tym, że Twoje włosy są wysokoporowate. Aby skutecznie odbudować i ”zamknąć” strukturę włosa, powinnaś wybierać przede wszystkim emolientowe odżywki wygładzające włosy. Dobrze sprawdzą się także te proteinowe, czyli zawierające w składzie dużą ilość keratyny. 

Nie na gorąco! Wygładzanie włosów podczas stylizacji 

Jest jedna podstawowa zasada — wygładzenie włosów nie może ich jednocześnie niszczyć. Musisz chronić je przed działaniem wysokiej temperatury. Dlatego też, jeśli zależy Ci na doskonałym wyglądzie kosmyków, powinnaś całkowicie zrezygnować z prostowania włosów. Prostownica zawsze była Twoją jedyną desą ratunku? Zobaczysz, że dobre kosmetyki wygładzające włosy oraz odpowiednia stylizacja pozwolą Ci ją zastąpić. 

Wybieraj profesjonalne kosmetyki wygładzające włosy. Najlepiej te bez spłukiwania, ponieważ zapewniają bardziej spektakularny efekt. Doskonałym wyborem będzie fluid lub krem wygładzający. Taki kosmetyk jest bardzo łatwy w użyciu i zapewnia niezwykłą wydajność, bo wystarczy użyć go dosłownie odrobinę. Na rynku dostępne są także kosmetyki przeciw puszeniu włosów gwarantujące różny stopień utrwalenia. Możesz więc wybrać dokładnie taki, jakiego oczekujesz. 

Olejowanie włosów — prosty sposób na gładkie włosy 

Olejowanie włosów to jeden z najlepszych sposobów na to, by je maksymalnie odżywić i wygładzić. Jeszcze o tym nie słyszałaś? A może już próbowałaś olejować włosy, ale nie przyniosło to rezultatów?

Musisz wiedzieć, że olejowanie zapewnia efekty, jedynie, jeśli dobrze dopasujesz olej do rodzaju włosów. Nie może być przypadkowy. Do włosów wysokoporowatych doskonale sprawdzi się olej lniany, konopny, czy też rycynowy. Jednak jeśli nałożysz olej kokosowy, możesz spodziewać się wręcz odwrotnego rezultatu. 

jak wygładzić włosy jesienią
Jest jedna podstawowa zasada — wygładzenie włosów nie może ich jednocześnie niszczyć | fot.: materiał partnera


Materiał partnera

Sprawdź także

odżywki do włosów

Odżywka do włosów – bez niej pielęgnacja nie istnieje!

Marzysz o pięknych, zdrowych i pełnych blasku włosach? Postaw na pielęgnację dopracowaną w każdym calu! …