5 rzeczy, których nie wiedziałeś o soczewkach kolorowych

Soczewki zerówki do idealne rozwiązanie dla każdego, kto nie ma problemów z widzeniem, a jednocześnie chciałby podrasować swój naturalny kolor oczu – rozjaśnić go, pogłębić odcień lub całkowicie go zmienić. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym, czym poza zabarwieniem wyróżniają się soczewki kolorowe? Poniżej znajdziesz aż pięć odpowiedzi na pytanie – czego jeszcze nie wiedziałeś o szkłach zabarwianych? Zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu, by dowiedzieć się o nich więcej, a może tym samym przekonać się do ich noszenia zarówno na co dzień, jak i od święta, bo wbrew pozorom wcale nie są trudnodostępne.

#1 Z mocą dla każdego

Mogłoby się wydawać, że soczewki kontaktowe przeznaczone są wyłącznie dla osób borykających się z wadami wzroku. Wówczas jest to świetna alternatywa dla tradycyjnego środka – okularów korygujących, które bywają często niewygodne i dość inwazyjne, jeśli chodzi o zmiany w naszym wyglądzie. Właśnie dlatego coraz częściej poleca się zakup soczewek kontaktowych, które można znaleźć w kilku różnych wariantach w zależności od rodzaju wady wzroku. Mamy tutaj na myśli głównie soczewki sferyczne dla krótko- i dalekowidzów, toryczne dla astygmatyków i progresywne dla osób starszych cierpiących na presbiopię (starczowzroczność).

Jak się okazuje wszystkie wyżej wymienione typy szkieł kontaktowych można znaleźć również w wersji zabarwianej z określonymi mocami. W rezultacie każdy, kto tylko zapragnie zmienić swój wizerunek i swoje naturalne spojrzenie, może jednocześnie skorygować wadę wzroku i „założyć” zupełnie inny niż dotychczas kolor oczu.

#2 Dla dobrze widzących

Pojawia się jednak pytanie – co z osobami, które nie mają wady wzroku, a mimo wszystko też chciałyby zmienić coś w swoim wyglądzie? Jak się okazuje to także nie stanowi żadnego problemu, ponieważ obecnie na rynku mamy do czynienia z soczewkami kolorowymi zerówkami, które możesz kupić np. w Mylenshop: https://mylenshop.com/pol_m_soczewki-kolorowe_zerowki-731.html. To rewelacyjny wynalazek produkowany i rozpowszechniany przez coraz większą liczbę producentów soczewek kontaktowych. W ten sposób my jako klienci również mamy pewność, że ich produkty są w równym stopniu zbadane i zabezpieczone.

Soczewki zerówki do idealne rozwiązanie dla każdego, kto nie ma problemów z widzeniem, a jednocześnie chciałby podrasować swój naturalny kolor oczu – rozjaśnić go, pogłębić odcień lub całkowicie go zmienić. Na szczęście efekt ten wygląda bardzo zwyczajnie i wcale nie jest mocno widoczny, o ile nie zdecydujesz się na kompletną przemianę i wybór mocno wyróżniających się soczewek. Jednym problemem może być czas poświęcony na naukę zakładania i zdejmowania szkieł, co dla już doświadczonych użytkownik jest kwestią kilku sekund. Natomiast jeśli jesteś na tyle zdeterminowany i gotowy na zmiany, gwarantujemy, że jest to warte tego rezultatu.

#3 Szeroka gama barw i wzorów

Jak można się łatwo domyśleć, wśród wszystkich marek i producentów soczewek kolorowych można znaleźć wiele odcieni i barw, które odpowiadają Twojemu naturalnemu kolorowi, a także wiele innych ciekawych propozycji. Wszystko zależy od efektu jaki chcesz uzyskać. Jeśli pragniesz jedynie delikatnie podkreślić własny kolor oczu, powinieneś wybrać soczewki rozjaśniające, pogłębiające lub nadające świeżego wyglądu. Z kolei dla wszystkich wielbicieli eksperymentowania, polecamy soczewki w intensywniejszych odcieniach oraz te z nadrukowanymi wzorami. Zapewniamy, że jest to całkowicie bezpieczne i higieniczne, a także absolutnie nie przeszkadza to w normalnymi noszeniu szkieł. Zatem efekt jest zniewalający, a Twoje oko w ogóle nie będzie odczuwać różnicy.

#4 Na jeden dzień lub dłużej

Podobnie jak w przypadku szkieł korygujących, mamy tutaj do wyboru kilka standardowych wariantów noszenia soczewek kolorowych. Mianowicie są to szkła jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne, a nawet roczne. Okres ich użytkowania jest uzależniony od budowy i struktury soczewek, które zostały specjalnie przystosowane do częstszego zakładania i ściągania. Możesz zastanowić się czy zmiana koloru oczu będzie u Ciebie jednorazową zachcianką czy może efekt ten spodoba Ci się i będziesz chciał go zatrzymać na dłużej. Wybór już należy do Ciebie, ale musisz pamiętać, by stosować się do zaleceń producenta odnośnie konkretnego rodzaju szkieł kolorowych.

#5 Dostępne wszędzie

Bez problemu zakupisz je w salonie optycznym czy sklepie internetowym, który powinien być certyfikowany i polecany przez innych użytkowników. Na pewno odradzamy dokonywania zakupu na nieznanych i niesprawdzonych wcześniej stronach www, które mogą rozprowadzać nieprzebadane szkła kontaktowe czy inne środki do ich pielęgnacji. Dotyczy to zwłaszcza soczewek kolorowych, które można znaleźć w niespotykanie niskich cenach na różnych witrynach z zagranicznymi producentami. Nie warto ryzykować, a zwłaszcza jeśli może to wiązać się ze zdrowiem i kondycją Twoich oczu, dlatego wybieraj rekomendowane i godne zaufania źródła.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Check - zielony

Zalety soczewek jednodniowych? Czy warto je nosić?

Podstawową zaletą, wynikającą z noszenia jednodniowych soczewek kontaktowych jest brak konieczności ich codziennej pielęgnacji. Takie …