pielęgnacja skóry ze zmarszczkami
W sytuacji, gdy zmarszczki są już widoczne na twarzy, warto wypróbować sprawdzone domowe sposoby, przy pomocy których można zmniejszyć ich widoczność | fot.: Fotolia

Domowe sposoby na walkę ze zmarszczkami

Wraz z wiekiem na twarzy zaczyna pojawiać się coraz większa liczba zmarszczek, dlatego też już po 25. roku życia warto wprowadzić do pielęgnacji specjalne produkty, które opóźnią nieco w czasie cały ten proces. W sytuacji, gdy zmarszczki są już widoczne na twarzy, warto wypróbować sprawdzone domowe sposoby, przy pomocy których można zmniejszyć ich widoczność.

Masaż twarzy

Odpowiednio wykonany masaż przy użyciu dobrze dobranych produktów kosmetycznych (najlepiej tych naturalnych, bez zawartości chemicznych dodatków) pomoże zlikwidować zmarszczki, a także dogłębnie nawilży przesuszoną skórę. Każdego dnia warto zatem poświecić co najmniej 2 minuty na masaż tych miejsc, w których najszybciej pojawiają się zmarszczki. Wykonując okrężne ruchy danej partii twarzy, dochodzi do pobudzenia krążenia w skórze, dzięki czemu składniki aktywne znajdujące się w kremie znacznie lepiej wnikają w jej głąb.

Gimnastyka twarzy

Kolejnym świetnym sposobem na pozbycie się zmarszczek jest codzienna gimnastyka twarzy, ponieważ wraz z wiekiem mięśnie podtrzymujące skórę zaczynają stopniowo słabnąć, dlatego też, aby uniknąć wiotczenia skóry, należy wykonywać proste ćwiczenia. Jak powinna jednak wyglądać taka gimnastyka? Codziennie rano i wieczorem należy napinać i rozluźniać mięśnie pamiętając jednak o tym, aby zbytnio nie marszczyć twarzy, ponieważ efekty mogą być zupełnie inne niż oczekiwania. Jednym z lepszych ćwiczeń jest bardzo wyraźne wypowiadanie kolejnych liter alfabetu, ponieważ w trakcie jego wykonywania pracują wszystkie mięśnie.

Oleje

W codziennej pielęgnacji skóry twarzy warto postawić na oleje, które pomogą natłuścić i nawilżyć skórę, dzięki czemu nie straci ona swojej elastyczności oraz jędrności.

Olej kokosowy sprawdza się idealnie do codziennego masażu, ponieważ wspomaga regenerację skóry, a także dostarcza jej wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Olejem kokosowym warto również zastąpić niezdrowe tłuszcze spożywane na co dzień, jednak podczas zakupu oleju kokosowego należy wybierać ten nierafinowany, który przepięknie pachnie i zachowuje wszystkie swoje niezwykłe wartości odżywcze.

W walce ze zmarszczkami dosyć dobrze sprawdza się olej lniany, który może być z powodzeniem dodawany do przeciwzmarszczkowych maseczek, jednak warto go również dodawać do sałatek oraz jako dodatek do różnych potraw. Składniki znajdujące się w oleju lnianym pomagają nie tylko zapobiec pojawieniu się pierwszych zmarszczek, ale również walczą z tymi, które już znajdują się na twarzy.

Witamina E

Nie bez powodu nazywana jest witaminą młodości, ponieważ jest bardzo silnym antyoksydantem, który walcząc z wolnymi rodnikami, pomaga pozbyć się zmarszczek, a także opóźnia ich proces pojawienia się na powierzchni skóry. Witaminę E w płynnej postaci można aplikować bezpośrednio na miejsca pokryte zmarszczkami, jednak sprawdza się równie dobrze jako dodatek do domowych maseczek. Witaminę E warto również wprowadzić do codziennego menu, a największe jej ilości znajdują się w olejach roślinnych, tłustych rybach, orzechach, mleku oraz w jajkach.

KPA

Sprawdź także

olej lniany

Olej lniany i jego wszechstronne zastosowanie

Oleje roślinne odgrywają istotną rolę w naszej diecie i pielęgnacji ciała. Są one źródłem zdrowych …