Włosy z dużą objętością
Utrzymaniu bujnej, puszystej fryzury sprzyja częste mycie włosów, zwłaszcza, gdy mają one skłonność do przetłuszczania się. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak sprawić, by włosy nabrały objętości?

Bujna fryzura jest marzeniem prawie każdej kobiety, jednak nie każda z nich posiada typ włosów, które w naturalny sposób tworzą fryzurę o dużej, atrakcyjnej objętości. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, by przy pomocy odpowiednich trików i specjalnie stworzonych do tego kosmetyków, rzucić wyzwanie grawitacji i nadać swoim włosom zdecydowanie większą objętość.

Długość włosów i fryzura

W tym zakresie bardzo wiele zmienić może odpowiednia fryzura. Im włosy są dłuższe, tym w naturalny sposób bardziej skłonne do opadania i zmniejszenia swojej objętości. Dlatego fryzury krótsze, zwłaszcza w przypadku włosów kręconych prezentują się bardziej okazale, jeżeli mamy na myśli objętość. Kobiety o włosach prostych mogą bardzo wiele zdziałać przy pomocy lokówki i wbrew pozorom wcale nie chodzi o ułożenie bujnych loków, bowiem nawet delikatne „podkręcenie” fryzury potrafi spektakularnie odmienić ją wizualnie, tak by włosy wydawały się grubsze i bardziej bujne. A przecież większość kobiet od czasu do czasu uwielbia zmiany.

Pielęgnacja i stylizacja

Utrzymaniu bujnej, puszystej fryzury sprzyja częste mycie włosów, zwłaszcza, gdy mają one skłonność do przetłuszczania się. Jednocześnie codzienne mycie włosów, gdy jest wykonywane nieodpowiednim szamponem sprzyja ich niszczeniu. Idealną kombinacją będzie więc dopasowanie odpowiedniego szamponu do włosów przetłuszczających się, jak również lekkiej i delikatnej odżywki, która nadmiernie ich nie obciąży.

Kosmetyki do włosów Oriflame szczególnie z serii HairX i Nature Secret to przykład kompleksowego rozwiązania służącego pielęgnacji i zwiększenia objętości włosów, z jednoczesną ochroną przed ich wysuszeniem i łamliwością.

Zdrowym i odpowiednio pielęgnowanym włosom, nawet jeśli są z natury cienkie i skłonne do przetłuszczania się, z pewnością nie zaszkodzi stylizacja. Lakier do włosów HairX Volume Boost wzbogacony kreatyną chroni, zmiękcza i nadaje włosom sprężystości, a jednocześnie pomaga w utrwaleniu ich objętości na 24 godziny.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

pielęgnacja włosów latem

Pielęgnacja włosów latem – nawilżające rutyny pielęgnacyjne dla lśniących kosmyków

Promienne, dobrze utrzymane włosy pod letnim słońcem nie tylko podnoszą ogólny wygląd, ale także wzmacniają …