krem do twarzy
Stosowanie dobranego do cery kremu jest niezbędne, ponieważ stanowi on podstawę w całościowej pielęgnacji skóry twarzy | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Krem do twarzy na dzień – czy jest niezbędny?

Kupno odpowiedniego kremu do twarzy na dzień powinno być bardzo przemyślane pod wieloma względami. Nie należy wybierać pierwszego lepszego, aktualnie będącego w promocji, ponieważ atrakcyjna cena bardzo często nie idzie w parze z atrakcyjną zawartością kosmetyku. Zastanawiasz się, czym się kierować przy zakupie kremu do twarzy na dzień? Nie wiesz, na co warto zwracać uwagę? Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.

Wpływ kremu do twarzy na dobry wygląd skóry

Stosowanie dobranego do cery kremu jest niezbędne, ponieważ stanowi on podstawę w całościowej pielęgnacji skóry twarzy. Bez niej twarz bardzo łatwo może ulec szkodliwym wpływom środowiska zewnętrznego, takim jak nadmierne promieniowanie słoneczne, mróz bądź silny wiatr. Zadaniem kremu jest m.in. odpowiednie nawilżenie skóry twarzy i ochrona jej przed czynnikami zewnętrznymi, dlatego jest on niezbędny w codziennej pielęgnacji. Nie są to oczywiście jedyne zadania kremu do twarzy na dzień – jest on bowiem ważny także ze względu na zahamowanie pojawiających się z wiekiem zmarszczek czy jako baza pod makijaż. Aby jednak sprawdzał się on pod tymi względami, musi cechować się odpowiednim składem, dobranym m.in. do wieku osoby go używającej, problemów danej cery bądź jej skłonności, np. do przesuszania się.

Rodzaj cery a właściwości kremu na dzień

Warto mieć świadomość tego, że każdy człowiek się różni – nawet pod względem skóry twarzy. Kupując krem na dzień należy kierować się głównie własnymi potrzebami, a polecenia znajomych brać wyłącznie za wskazówki, a nie konieczne wyznaczniki zakupowe. Dlatego w pierwszej kolejności powinnaś poznać swój typ cery. Wyróżnia się cerę normalną, suchą, tłustą i mieszaną, a każda z nich potrzebuje innego typu kosmetyku.

kobieta krem do twarzy
Czym się kierować przy zakupie kremu do twarzy na dzień? | fot.: materiał partnera

Cera normalna wymaga jedynie podstawowej pielęgnacji, ograniczającej się do kosmetyków o delikatnym, prostym składzie. Sucha cera to taka, której towarzyszy nadmierne napięcie skóry. W tym przypadku niezbędne będą kremy głęboko nawilżające, które będą zdolne do odbudowania właściwego nawodnienia naskórka. Cera tłusta charakteryzuje się nadmiernym wytwarzaniem sebum, którego produkcję dobrze dopasowany krem powinien spowolnić. Ważne jest także w tym przypadku dobranie kosmetyku o lekkiej formule, która nawilży ale nie przeciąży skóry twarzy. Najtrudniejszą w pielęgnacji jest cera mieszana. Część twarzy ma tendencję do nadmiernego przetłuszczania się, a druga część – do przesuszania. Dobór kremu musi być ostrożny. Najlepiej, gdy w lecie postawisz na lekkie kremy, a w zimie na te o bardziej skondensowanej konsystencji.

Doskonała pielęgnacja od Bielenda Professional

Właściwości używanego na co dzień produktu powinny wspomagać utrzymanie skóry twarzy we właściwej kondycji. Jest to możliwe z produktami Bielenda Professional. Ich różnorodność pozwala na dobranie właściwego kosmetyku do danej cery. Kremy do twarzy od marki Bielenda ukierunkowane są na różne problemy, z jakimi spotyka się skóra twarzy. Wśród nich znajdziesz kremy do twarzy m.in. do skóry wrażliwej, naczynkowej, starzejącej się czy odwodnionej. Możesz mieć pewność, że ich dobrany skład wspomoże Twoją dbałość o cerę i dzięki obecności filtrów w składzie zapewni jej ochronę przed słońcem. Stosuj regularnie kosmetyki Bielenda Professional, a szybko zauważysz poprawę kolorytu i elastyczności skóry. Przywrócisz swojej twarzy także młodzieńczy blask i energię, które każdego dnia będą Cię witać w lustrze.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

minimalistyczna pielęgnacja skóry

Minimalizm w pielęgnacji

Popularna od kilkunastu lat moda na minimalizm, szturmem wdarła się także do naszych łazienek. O …