Czy odchudzanie może być przyjemne?

Jedzenie na diecie nadal powinno być pewnego rodzaju przyjemnością. | fot.: fotolia.com, 145461064 | autor: VICUSCHKA

Odchudzanie to proces, który nie bez przyczyny kojarzy się z czymś uciążliwym. Myśląc o utracie wagi, widzimy masę trudności, konieczność rezygnacji ze starych przyzwyczajeń i czekające nas poświęcenia. Dzieje się tak ze względu na częste utożsamianie odchudzania przede wszystkim z tzw. dietami-cud. Czy faktycznie to jedyna słuszna droga do osiągnięcia wymarzonej sylwetki?

Największym błędem jest traktowanie odchudzania jako fragmentu życia, pewnego odcinka, np. trzech miesięcy, w których trakcie musimy mało jeść, intensywnie ćwiczyć i odmawiać sobie różnego rodzaju przyjemności. Niestety, korzystając z takich szybkich i chwilowych diet, które mają pomóc w ekspresowej utracie wagi, nie znajdziemy trwałego rozwiązania swoich problemów. Naprawdę efektywne odchudzanie należy zaczynać od małych kroczków i stopniowych zmian, które będziemy kontynuować przez resztę swojego życia. Nie wystarczy przejść na intensywną „dietę kapuścianą” czy inny, podobny wynalazek, aby cieszyć się wymarzoną figurą. Odchudzanie to proces, który powinien nauczyć nas pewnych dobrych, zdrowych zachowań. Tylko w ten sposób nigdy więcej nie będziemy musieli martwić się o nadprogramowe kilogramy.

Dzieje się tak głównie ze względu na fakt, że zazwyczaj po szybkich dietach równie szybko wracamy do starych nawyków. Zachęceni perspektywą szybkiej utraty wagi, często również wyniszczamy swój organizm głodówkami. Gdy dieta się kończy, pojawia się efekt jo-jo, czyli ponowny przyrost tkanki tłuszczowej. Naprawdę skuteczne odchudzanie, które zapewni nam zdrowie i smukłą sylwetkę na resztę życia, musi opierać się więc na trwałej zmianie nawyków żywieniowych. W ten sposób, jedząc smacznie i zdrowo, dieta nie będzie chwilowym wyrzeczeniem, tylko wpisze się w naszą codzienność. Oprócz tego nie powinniśmy traktować jedzenia jako najważniejszej, głównej przyjemności np. po ciężkim dniu pracy. W tym celu należy znaleźć nowe zainteresowania, hobby, sposoby spędzania czasu, a kompulsywne zajadanie stresów, zmęczenia, czy smutków szybko zejdzie na drugi plan.

Jedzenie powinno być przyjemnością

Mimo tego, jedzenie na diecie nadal powinno być pewnego rodzaju przyjemnością. Dlatego poszukaj wśród zdrowej żywności tego, co faktycznie lubisz. Nie zmuszaj się do jedzenia muesli czy owsianki tylko dlatego, że są zdrowsze niż płatki śniadaniowe. Dobrych dla organizmu produktów jest obecnie bardzo dużo, wystarczy tylko wybierać je z rozwagą, czytać składy i nie dać się zwieść kolorowym etykietom. Jeżeli nie wierzysz, że zdrowa żywność może być smaczna, lub nie masz pomysłu i czasu na wymyślanie dietetycznych potraw, doskonałym rozwiązaniem może okazać się dieta box przygotwana przez pureandfresh.pl. Mowa o tak zwanych dietach pudełkowych, czyli codziennej dostawie 5 pełnowartościowych posiłków. Menu jest przygotowywane przez trenerów, dietetyków i we współpracy z lekarzami, co pozwala na indywidualny dobór dań, które najskuteczniej pomogą w utracie sylwetki oraz zmianie nawyków żywieniowych konkretnej osoby.

Dieta pudełkowa może okazać się dobrym sposobem na utrzymanie prawidłowej wagi. Zwłaszcza wtedy, gdy jesteś osobą zabieganą, zapracowaną, niemającą czasu na codzienne zakupy i gotowanie. Taka metoda sprawdzi się również w sytuacji, w której chcesz w przyszłości samodzielnie przygotowywać swoje posiłki, ale jeszcze nie wiesz, od czego zacząć i co właściwie lubisz. Codzienna dostawa dietetycznych potraw z pewnością ułatwi wyselekcjonowanie tego, czego jedzenie sprawia prawdziwą przyjemność. Będzie też doskonałym wstępem do przejścia na zdrową dietę i tym samym ułatwi proces odchudzania.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

serowo bekonowa keto bomba

Dieta ketogeniczna – co może jeść ketogenik?

Poszukiwanie idealnej diety zakończone? Czy to właśnie dieta ketogeniczna jest odpowiedzią na oczekiwania milionów ludzi …