firmowe media społecznościowe
W Polsce z aplikacji Facebook korzysta ponad 21 mln osób | fot.: stock.adobe.com

Firma w mediach społecznościowych – jak zacząć i o czym pamiętać na starcie?

W dzisiejszych czasach nieobecność firmy w mediach społecznościowych wiąże się z realną stratą klientów. Mowa nie tylko o młodych ludziach, którzy spędzają w sieci 3/4 dnia. Osoby dorosłe również coraz więcej czasu poświęcają social mediom. Wielu przedsiębiorców nie docenia internetu, nie zakładają profili swoich firm w sieci przez co znaczna część klientów nawet nie wie o istnieniu danej firmy. Reklamy w gazetach, plakaty czy ulotki są dobrym pomysłem, ale trafiają do bardzo ograniczonej liczby osób. Natomiast media społecznościowe dają niemal nieograniczone możliwości promocji. 

Facebook, czyli pierwsze miejsce, gdzie przedsiębiorca powinien mieć profil firmy

W Polsce z aplikacji Facebook korzysta ponad 21 mln osób. Jeśli Twój biznes ma mieć zasięg ogólnokrajowy, to bez mediów społecznościowych tracisz miliony użytkowników, którzy mogliby dowiedzieć się o świadczonych przez Ciebie usługach lub oferowanych produktach. Nie można bagatelizować takiego potencjału. Założenie profilu firmy na Facebooku jest proste i szybkie. Nie potrwa więcej niż 30 minut. Na samym początki warto zadbać o to, aby regularnie zamieszczać wysokiej jakości posty, które będą trafiać do potencjalnych klientów. Jeśli właściciel firmy nie ma czasu, aby samodzielnie tworzyć treści to może wynająć agencję marketingową, albo freelancera, który zajmie się obsługą social mediów. 

TikTok: niedoceniona potęga!

Jeszcze do niedawna większość osób twierdziła, że TikTok to aplikacja tylko dla dzieci i młodzieży. Jednak bardzo szybko medium to stało się potęgą, którą wykorzystują do promocji nawet wielkie koncerny. Gwiazdy chętnie korzystają z TikToka, aby nawiązać za pomocą krótkich filmików lepszy kontakt z obserwującymi ich ludźmi. Okazuje się, że również coraz więcej firm korzysta z potencjału aplikacji. Jeśli prowadzisz biznes, którego odbiorcami są młodzi ludzie, to nie posiadając profilu firmy na TikToku tracisz wielu potencjalnych klientów. Prowadzenie konta we wspomnianej aplikacji nie należy do najłatwiejszych zadań, ponieważ wymaga tworzenia filmików. Mimo to warto prowadzić profil i regularnie zamieszczać na nim wartościowe teksty, ponieważ przyniesie to realne zyski. 

Instagram – moc zdjęć!

Obecnie większość ludzi nie ma czasu na oglądanie długich reklam czy czytanie artykułów sponsorowanych. Zdecydowanie skuteczniej można dotrzeć do klienta poprzez obraz. Zdjęcie wysokiej jakości przyciąga uwagę podczas szybkiego przeglądania aplikacji. Niemal każdy z nas spędza godzinę lub więcej w ciągu dnia na oglądaniu treści w mediach społecznościowych. Zdecydowana część osób to wzrokowcy, więc jeśli firma postawi na wysoką jakość zdjęć oraz ciekawą prezentację produktu, to szansa na sukces gotowa! Na początku jeśli chcesz sprzedać produkt lub usługę na Instagramie, to koniecznie nawiąż współpracę z influencerami, którzy posiadają mnóstwo obserwujących ich osób. 

Media społecznościowe dają zarówno małym firmom, jak i dużym koncernom szansę dotarcia do setek potencjalnych klientów. Nie trzeba być mistrzem w obsługiwaniu aplikacji, aby zamieszczać posty i zdobywać kolejnych odbiorców. Wystarczy dobry pomysł, systematyczność i można osiągnąć spory przychód przy niskim wkładzie własnym. 

KŚC

Sprawdź także

lajki na fb

Polskie lajki na FB – warto inwestować we własną przyszłość

Nie od dziś wiadomo, że dotarcie do innych z różnymi treściami na mediach społecznościowych, nie …