Jak wysłać ciężką paczkę kurierem?

Chcąc wysłać ciężką paczkę za pośrednictwem firmy kurierskiej, klient indywidualny musi zapłacić zazwyczaj wysoką cenę. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Chcąc wysłać ciężką paczkę za pośrednictwem firmy kurierskiej, Klient indywidualny, nie posiadający umowy z firmą kurierską, powinien się zwykle liczyć z wysokimi kosztami. A jak to wygląda w przypadku usługi wysyłki przesyłek krajowych o wadze powyżej 31,5 kg za pośrednictwem firmy DHL Parcel?

Wysyłka ciężkiej paczki kurierem

Jeśli zastanawiasz się, jak wysłać paczkę kurierem bez umowy, zapoznaj się z zasadami obowiązującymi w firmie DHL Parcel. Umożliwia ona Klientom indywidualnym wysyłanie przesyłek krajowej o wadze rzeczywistej lub przestrzennej elementu większej niż 31,5 kg, ale nie większej niż 1000 kg (liczonej wraz z paletą). Waga maksymalna elementu, który nie zostanie umieszczony na palecie, wynosi 50 kg. Cenną informacją dla nadawcy ciężkiej przesyłki będzie to, że DHL Parcel nie wlicza wagi i wymiarów palety czy opakowań do wagi i wymiarów elementu.

Nawet jeśli waga przesyłki nie przekracza wskazanych 31,5 kg, suma boków elementu może być dłuższa niż 3 metry. Maksymalne wymiary pojedynczego elementu wynoszą:

  • długość do 4 metrów lub
  • wysokość do 2,1 metra lub
  • suma wszystkich boków nie większa niż 6 metrów.

W przesyłce można umieścić do 5 elementów, a towar, który zostanie skonsolidowany na palecie, będzie potraktowany przez kuriera jako pojedynczy element i tak zostanie wyceniony. Dla każdego elementu wyliczana jest waga przestrzenna i waga dłużycowa.

Jeśli element ma długość powyżej 2 metrów i mniej niż 4 metry, będzie stanowił osobną przesyłkę, dla której klient powinien wypełnić odrębny list przewozowy. Waga elementu nie może przekroczyć 50 kg. Opłata za transport przesyłki naliczana jest na podstawie wagi dłużycowej.

Ciężkie przesyłki wysyłane za pośrednictwem DHL Parcel są doręczane w terminie do 2 dni roboczych.

Jak zamówić kuriera?

Jeśli decydujesz się na wysłanie ciężkiej paczki za pośrednictwem DHL Parcel, należy zamówić kuriera po odbiór przesyłki krajowej. Można tego dokonać na dwa sposoby:

  • w wygodnej aplikacji DHL24 dostępnej na stronie www.dhl24.com.pl,
  • kontaktując się z Działem Obsługi Klienta DHL Parcel – Przesyłki Krajowe.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kurier w maseczce pakujący paczki na samochód

Tradycyjny kurier czy Paczkomaty InPost? Co wybrać?

Kurier InPost to popularny wybór wśród wielu firm, ale także osób prywatnych. Jego oferta jest …