Eva Cassidy | fot.: Materiały promocyjne

Eva Cassidy – premiera niepublikowanych utworów

Album Nightbird Evy Cassidy ukaże się 13 listopada 2015 roku. Wydawnictwo składające się z dwóch płyt CD i jednej DVD zawiera zapis koncertu z 3 stycznia 1996 roku w klubie jazzowym Blues Alley w Georgetown. W trakcie występu wokalistka wraz z zespołem zaprezentowała publiczności 8 premierowych utworów, a 12 z zagranych piosenek nigdy wcześniej nie zostało opublikowanych.

Album Evy Cassidy – Nightbird, który ukaże się nakładem wytwórni Blix Street Records, dokumentuje szczególną noc w karierze artystki. 3 stycznia 1996 roku wokalistka wraz z zespołem wystąpiła w klubie jazzowym Blues Alley w Georgetown. Koncert został zarejestrowany z myślą o wydaniu albumu live. Pierwotny tytuł nosił nazwę Live At Blues Alley i miał zawierać 12 utworów spośród 33 zagranych tego wieczora.

– Zanim skończyłem przesłuchiwać cały materiał, wiedziałem, że mam do czynienia z jedną z lepszych wokalistek w historii muzyki. Wiedziałem, że może stać się gwiazdą, ale wiedziałem też, że może tego nie doczekać. – Bill Straw, dyrektor wytwórni Blix Street Records i wydawca Evy Cassidy, po przesłuchaniu oryginalnych nagrań z Live At Blues Alley pod koniec września 1996 roku.

 

Nightbird:

Time after time:

 

Nowe wydanie nagrań z Blues Alley obejmuje jednak wszystkie 33 utwory zarejestrowane w formacie audio wraz z 12 piosenkami w formacie video. Na płycie znajdą się takie przeboje jak: Over The Rainbow, Time After Time, Nightbird i Bridge Over Troubled Water. Album zostanie wydany w limitowanej edycji 2CD i DVD wraz z płytą winylową. Osiem utworów granych podczas niezapomnianego koncertu nigdy wcześniej nie było publikowanych szerszej publiczności, m.in.: Son Of A Preacher Man, Route 66, Late In The Evening, Baby I Love You and Caravan.

Nagrania były remixowane i remasterowane z oryginalnych taśm, a materiał filmowy przeszedł staranną renowację. Dzięki temu fani wokalistki będą mogli cieszyć się podobnymi wrażeniami dźwiękowymi i wizualnymi jak słuchacze będący na miejscu tego magicznego wieczoru.

Nikt nie przypuszczał, że materiał nagrany 3 stycznia 1996 w Blues Alley okaże się początkiem ogromnej, pośmiertnej popularności artystki. Wiele piosenek śpiewanych przez Evę podczas koncertu stały się ulubionymi interpretacjami fanów, m.in.: Fields Of Gold, People Get Ready, Ain’t No Sunshine, Wonderful World.
Eva Cassidy Nightbird - okładka płyty | Materiały promocyjne
Eva Cassidy Nightbird – okładka płyty | Materiały promocyjne

Autumn Leaves była jedną z pierwszych piosenek zaprezentowanych w eterze radia BBC 2 – słuchacze od razu zareagowali bardzo entuzjastycznie, domagając się kolejnych utworów granych w Georgetown. Niestety Eva w ciągu 10 miesięcy od nagrań odeszła w wyniku zdiagnozowanego w połowie ’96 roku czerniaka.   

Autumn leaves:
 

Strona internetowa Nightbird:

www.evanightbird.com

Materiały promocyjne

Sprawdź także

dziewczyna słuchająca w metrze muzyki ze smartfona

Tego będziemy słuchali w 2020 roku. Głośne premiery muzyczne najbliższych miesięcy

Ostatnie tygodnie w świecie muzycznym minęły głównie pod znakiem oczekiwania na tegoroczną ceremonię wręczenia nagród Grammy, która odbyła się …