5 przydatnych lifehacków na wymianę walut i przelewy online

Jeśli chcesz wymienić dużą kwotę warto przed transakcją zadzwonić do kantoru internetowego i negocjować kurs. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Waluty online możesz tanio wymienić wybierając odpowiedniego dostawcę usług. Jak uzyskać najlepszy kurs bez ciągłego sprawdzania i „czyhania” na okazję? Co zrobić, żeby błyskawicznie przesłać pieniądze z kantoru online na swoje konto w banku lub wypłacić je w gotówce?

Jeśli chcesz wymienić dużą kwotę (powyżej 20 000 zł) warto przed transakcją zadzwonić do kantoru internetowego i negocjować kurs. Co w przypadku mniejszych kwot? Są na to sposoby!

1. Zlecenie zabezpieczające.

Ustalasz minimalną i maksymalną cenę, jaką możesz zapłacić za jednostkę danej waluty. Wpisujesz kwotę do wymiany i czas, w jakim twoje zlecenie będzie aktywne. Jeśli w podanym przez ciebie okresie waluta osiągnie kurs, który zawiera się w podanym przedziale, transakcja zostanie zrealizowana, a ty dostaniesz potwierdzenie na swój adres e-mail.

2. Zlecenie oczekujące.

Wpisujesz jedną, konkretną cenę, jaką chcesz zapłacić za jednostkę danej waluty. Podajesz też kwotę do wymiany i termin ważności zlecenia. Jeśli w tym okresie wybrana przez ciebie waluta osiągnie pożądany kurs, zlecenie zostaje zrealizowane. Potwierdzenie transakcji także dostajesz na e-mail – nie musisz ciągle pamiętać o śledzeniu kursów!

3. Punkty promocyjne.

Jeden punkt to jedna jednostka waluty wymieniona za darmo, czyli po kursie średnim – bez spreadu, na którym zarabia kantor. Punkty promocyjne możesz dostać za rejestrację w serwisie (w Rkantor.com jest to 1000 pkt), za polecanie użytkowników i za wykonywane w serwisie transakcje.

4. Harmonogram spłaty kredytu.

To gratka dla kredytobiorców – ustalasz termin, w jakim przewalutowane przez kantor online pieniądze mają zostać przesłane na konto bankowe, kwotę i walutę do wpłaty. Na dwa dni przed podanym przez ciebie terminem kantor wykonuje transakcję i wysyła środki na podane przez ciebie konto. Nie musisz martwić się, że zapomnisz o wyznaczonym przez bank terminie i wymieniasz waluty taniej niż w banku!

5. Szybka wypłata gotówki po wymianie.

Niektóre kantory internetowe każą czekać nawet 24h na odesłanie pieniędzy po wymianie, a tylko nieliczne oferują wypłatę gotówki w placówce stacjonarnej. Rkantor.com ma swoje rachunki w 14. największych polskich bankach – pieniądze wymienione w tym kantorze możesz wysłać nawet w ciągu 5 min. na konto w jednym z nich (za darmo). Sam też decydujesz, kiedy zlecasz przelew. W kantorach, które informują, że odeślą ci pieniądze po wymianie w ciągu 24 godzin, nie wiesz, kiedy możesz spodziewać się ich na koncie. Jeśli masz do dyspozycji szybki przelew, sam decydujesz, kiedy pieniądze zostaną wysłane. Gotówkę wypłacisz też za darmo w jednym z 263 oddziałów Raiffeisen Polbank.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Donald Trump

Trump wzmocni dolara, osłabi rubla

Wygrana Hillary Clinton dla rynków to status quo – mówi newsrm.tv Marek Rogalski, główny analityk walutowy, …