para ślub
Kupując prezent na ślub musimy pomyśleć przede wszystkim o symbolicznym wymiarze całego wydarzenia | fot.: stock.adobe.com

Bestsellery prezentów na ślub – znajdź dopasowane prezenty na ślub 2021!

Ślub i wesele to zawsze szczególne wydarzenie, poprzedzone wieloma działaniami. Zazwyczaj każda Para Młoda skupia całą swoją uwagę na przygotowaniach ślubnych, zaś goście szykują najlepsze stroje, sukienki, garnitury oraz upominki. Modnymi podarunkami stają się ostatnio: praktycznie służące elementy gospodarstwa domowego, finezyjna zastawa stołowa lub vouchery do SPA. Co jednak, jeśli nie możemy być obecni na weselu? Co wtedy podarować nowożeńcom, tak aby było to dla nich symboliczną pamiątką i radosnym podarunkiem, przypominającym o nas i o naszych serdecznych życzeniach z okazji ich ślubu?

Symboliczne gadżety z okazji ślubu: postaw na kreatywność

Kupując prezent na ślub, w którym z jakichś względów nie możemy niestety uczestniczyć – musimy pomyśleć przede wszystkim o symbolicznym wymiarze całego wydarzenia. Dwoje ludzi łączy swoje życie na wspólnej drodze. Dlatego tak ważne jest podkreślenie tej wyjątkowości i podarowanie Młodej Parze. Jeśli staramy się wykazać kreatywnością, możemy zdecydować się na porcelanową figurę Anioła Stróża, który będzie im towarzyszył w małżeńskim życiu (to prezent symboliczny, choć sprawdza się zwłaszcza w przypadku osób wierzących). Jeśli dobrze znamy dana parę, to dobrym pomysłem wydaje się także np. pamiątkowy obraz z dedykacją, romantyczna pościel lub zestaw eleganckich kubków z napisami Żona i Mąż. Niemniej jednak pościel czy obraz to elementy wystroju wnętrz, które niekoniecznie muszą przypaść Młodym do gustu. Kubki zaś są o tyle ryzykownym pomysłem, że może je przynieść większa ilość gości, a wówczas nasz prezent przestaje być oryginalny.

Co zatem wybrać, jeśli chcemy przynieść Młodym oryginalny, choć przydatny prezent? Doskonałym pomysłem jest wybranie spersonalizowanej podwójnej skrzynki na wino z dedykacją PAN & PANI. Jeśli znamy dobrze gusta nowożeńców, możemy zapakować ich ulubione wina w specjalną elegancką skrzynkę z datą, miejscem ślubu oraz imionami czy nazwiskiem Pary Młodej. Do tego możemy dodać ulubioną sentencję. W ten oto sposób podarowanie alkoholu staje się kreatywnym sposobem na wyrażenie, ze znamy gusta nowożeńców oraz włożyliśmy nieco wysiłku w przygotowanie podarku. 

Podobnie ciekawym pomysłem na praktyczny, choć niebanalny prezent na ślub jest gustowny album z grawerem na zdjęcia. Jeśli na eleganckiej okładce zostanie nadrukowany personalizowany napis z imionami Młodych, datą ślubu i dodatkowym tytułem w stylu: Wspomnienia Ślubne album ze zdjęciami staje się skarbnicą wspomnień w starym, dobrym stylu. Nie ma bowiem bardziej magicznej chwili niż przekładanie kolejnych stron ze zdjęciami z tak ważnego wydarzenia.

Innymi wartymi rozważenia prezentami są na przykład pamiątkowe dyplomy ślubne, kieliszki, deski do krojenia czy inne gadżety kuchenne z grawerem lub oryginalne i zarazem symboliczne skarbonki z napisami np. „Pierwszy milion Młodej Pary”. Jeżeli chcemy, aby nasz prezent ślubny był bardziej hojny, to oczywiście możemy podarować uniwersalną gotówkę w kopercie, a rozmaite gadżety ślubne potraktować jedynie, jako pomysłowe dodatki. Zazwyczaj jednak, po wielu latach, gotówka popada w zapomnienie, zaś wszelkiego rodzaju podarunki rzeczowe mają się świetnie i nadal służą małżonkom lub są skrzętnie schowane przed światem w kuferku wspomnień ślubnych – a raz do roku w czasie rocznicy – przypominają im o ludziach, przywołując jednocześnie wyjątkowe, ślubne wspomnienia.

Niebanalne pomysły na kartki z życzeniami

Jeśli chcemy poprzestać na kartkach z życzeniami – postawmy na naprawdę oryginalne, nieszablonowe pomysły. Wszak nie jest sztuką kupić kartkę w kwiaciarni. Sztuką jest dać kartkę, która przykuje uwagę wszystkich zgromadzonych i jednocześnie zaskoczy obdarowanych. Tutaj mamy dwie ciekawe propozycje. Pierwszą z nich są niezwykle efektowne balony w pudełku z kartką ślubną. Eleganckie balony w kształcie serca zostały zamknięte w pudełku tak, aby po jego otwarciu wyfrunęły w powietrze. Na końcu sznurka znajduje się gustowny obciążnik w kształcie serca oraz najważniejsze – kartka z wydrukowanymi życzeniami dla zakochanych. Gwarantujemy, że efekt zaskoczenia Młodych i zebranych gości jest tu murowany. Ponadto, piękne balony stanowią potem świetną dekorację.

Drugim pomysłem na kartkę, o której będą będą mówić wszyscy, jest kartka w rozmiarze XXL. To upominek łączący w sobie efektowny rozmiar (50x70cm), dowcipne, personalizowane życzenia oraz zabawne hasło nawiązujące do nowożeńców. Dzięki temu zwykła kartka z życzeniami staje się spektakularnym sposobem na złożenie życzeń od serca.

Nietypowe prezenty ślubne

Dla nieco bardziej odważnych osób, proponujemy podarowanie np. wspólnego skoku spadochronowego z licencjonowanym instruktorem lub opłacenie Młodej Parze weekendu z eleganckim hotelu. Na miłośników niebanalnych upominków czekają również prawdziwe, renomowane alkohole z górnej półki, oryginalne szampany oraz kosze upominkowe, które zawierają specjalnie skomponowane produkty, począwszy od znakomitych kaw, herbat, kończąc na szwajcarskich pralinach.

Bardzo ciekawą propozycją na prezent ślubny jest także kosz piknikowy wykonany z wikliny z niezbędnymi akcesoriami, które przydadzą się przy każdym pikniku. Pamiętajmy, że w przypadku tego typu prezentów trzeba zwrócić szczególną uwagę na detale i jakość wykonania: talerzyki, kieliszki czy sztućce nie mogą być plastikowe. Lepiej postawić na szkło, ceramikę i metal. Taki kosz piknikowy będzie nie tylko przydatnym, ale i oryginalnym sposobem na wyrażenie naszych uczuć do obdarowywanej pary.

Nietypowym podarunkiem, który możemy dać w prezencie Młodej Parze, nawet jeśli sami nie możemy uczestniczyć w tej ważnej dla nich chwili jest również romantyczna kolacja we włoskiej lub francuskiej restauracji lub bilety na wymarzony koncert. Takie upominki na pewno przypadną do gustu nowożeńcom i wzbogacą ich o miłe wspomnienia.

Jeśli nie możemy być obecnie na weselu należy wcześniej poinformować Młodą Parę o naszej nieobecności i udzielić jej stosownych do zaistniałej sytuacji wyjaśnień. Pamiętajmy bowiem, że jeśli ktoś zaprasza nas na tak kluczowe dla niego wydarzenie – to musimy być dla niego naprawdę ważną osobą. Dlatego warto wysłać lub przekazać Młodej Parze  upominki, życzenia i spersonalizowane gadżety, tak aby odczuła nasze wsparcie, zaangażowanie oraz sympatię. 

OLI

Sprawdź także

ślub para trzymająca się za rece

Co na prezent na ślub w 2021 roku? 5 pomysłów

Zastanawiasz się, jaki prezent na ślub przypadnie do gustu nowożeńcom? Poznaj 5 pomysłów na idealny …