dojrzali ludzie w łóżku
Jedni postawią na gadżety erotyczne, inni wybiorą bardziej subtelne rozwiązania | fot.: materiał partnera

Na nudę najlepszy wibrator?

Z ochotą na seks jest zwykle tak, że im związek dłuższy, tym ona mniejsza. Nie jest to oczywiści reguła, ale jednak realne zjawisko, które można zaobserwować u wielu par z solidnym stażem. Powody są dość oczywiste – ulatnia się fascynacja, dawno mija pierwsze zauroczenie, seks staje się znany na wylot, nie zaskakuje, a więc i nie pociąga. Nuda w łóżku to jeden z powodów, by do niego nie iść, więc i seks staje się coraz bardziej sporadyczny i mechaniczny. Co zrobić, by to zmienić?

Jak walczyć z nudą w łóżku?

Chociaż zabrzmi to banalnie, to przede wszystkim trzeba chcieć tej walki. Wbrew pozorom nie każdy uznaje ją za potrzebną. Są osoby, które do seksu przywiązują na tyle nikłą wagę, że jego brak nie stanowi dla nich problemu. Oczywiście sytuacja, w której dla jednego z partnerów seks nie gra roli, a dla drugiego już bardzo dużą, nie przełoży się na dobre relacje w związku… Są też takie, które nie odczuwają już więzi emocjonalnej na tyle dużej, by chciało im się chcieć. Pozostają w związku np. z uwagi na dzieci, kredyty, układy biznesowe, ale potrzeby seksualne realizują we własnym zakresie, nie angażując partnera/partnerki. Jednak w większości związków nudne życie erotyczne zostanie uznane za problem. By je zmienić w zasadzie zawsze trzeba zacząć od rozmowy. Od powiedzenia, jakie są wasze odczucia w tym względzie, jakich reakcji oczekujecie od partnera/partnerki, co macie ochotę zmienić? Co wam przeszkadza w podejściu drugiej strony do seksu, co sprawia, że nie macie ochotę na pieszczoty, dotyk, erotyczne figle, a zamiast tego wolicie posiedzieć dłużej przed serialem albo wypić lampkę wina? Co dawno wam się znudziło, a co kusi by wypróbować.

Od słów do czynów

Wbrew pozorom to rozmowa dla wielu par będzie najtrudniejszym etapem rozwiązania problemu. Przyznanie się do znudzenia partnerem/partnerką, świadomość, że on/ona może odczuwać to samo nie jest miłe. A przecież seks nie ma być tylko rozładowaniem emocji i napięcia, ale także budowaniem psychicznej bliskości, więzi, sposobem na okazywanie sobie czułości i miłości. Jakie mogą być kolejne kroki? Możliwości jest całkiem sporo. Jedni postawią na gadżety erotyczne, co jest pomysłem bardzo sensownym i skutecznym (więcej o nich tu: https://www.najlepszewibratory.pl/jak-dziala-wibrator/), inni wybiorą bardziej subtelne rozwiązania. Poradniki erotyczne, co można sobie i w jakim miejscu robić, by było przyjemnie i ciekawie. Zestawienia przeróżnych pozycji, na czele z osławioną Kamasutrą. Wspólne oglądanie filmów dla dorosłych, tych delikatnych i tych bardziej dosłownych, które zarówno dla kobiet jak i mężczyzn mogą być pobudzające. Wspomniane w tytule akcesorium na pewno będzie przydatne – zestawienie polecanych modeli znajdziecie na stronie najlepszewibratory.pl, ale to wszystko dotyczy fizycznej części seksu, która przecież nie jest jedyną. Zwłaszcza dla kobiet, dla których emocje psychiczne mogą być ważniejsze do doznań cielesnych. Warto więc nie zapominać o tych drobniejszych, ale jakże ważnych sposobach na okazywanie czułości, które przecież są też swego rodzaju grą wstępną. Pocałunki, przytulenia, miłe słowa – o nich też z czasem się zapomina, a mogą być bardziej stymulujące niż najbardziej wyzywająca bielizna. Randka po 10 czy 20 latach związku, kolacja w romantycznej atmosferze, wyjście do knajpki to również są sposoby, dzięki którym poczujecie się bardziej docenieniu, pożądaniu, a dzięki temu też nabierzecie większej chęci na siebie nawzajem.

Materiał partnera

Sprawdź także

kalendarz erotyczny adwentowy

Czy warto kupić kalendarz adwentowy dla dorosłych? Odpowiada edukatorka seksualna Kamila Hrecka

Kalendarz adwentowy to nieodłączny element świątecznej tradycji, który przywołuje u nas wspomnienia z dzieciństwa. Ale …